Shadowbox a zobrazení fotografií, blokované reklamou

Zdravím,

mám menší problém. Provozuji stránky s fotogaleriemi a pro pohodlí návštěvníku jsem web obohatil o Shadowbox, který umožňuje listování fotografiemi pomocí šipek. Vše fungovalo, ale v poslední době mi shadowbox zlobí. I když je stránka plně načtena a měly by se tedy fotografie zobrazit v Shadowboxu, otevřou se v nové stránce, což nechci, přicházím tak o popisky určené návštěvníkům. Zkoušel jsem se přihlásit z různých prohlížečů a všechny víceméně problém mají-nemají. Firefox funguje téměř bez problémů, Chrome zlobí hodně. Problém bych viděl v tom, že se stránka sice načte, ale reklamě to chvíli trvá a to brzdí Shadowbox, který čeká na načtení celé stránky.

Napadá vás řešení?
Řešením je reklamu vyhodit.

Případně ji pouze přesunout jinam -- načtení javascriptem se zpožděním (třeba 200 ms po načtení stránky), vložení jako iframe apod.

Pokud stránka obsahuje velké množství fotek, stejný postup (tedy načtení javascriptem až se zpožděním) by mohl pomoct času pro načtení jako celku (i když uznávám, že to není zrovna čisté řešení).
Také tu stránku může brzdit fakt, že ty reklamy jsou tam dvě a také jsou tam dvě zbytečná počitadla Blueboard.