jak připojit FTP?

Ahoj, prosím o radu.
Ze 3 různých PC (Win XP, Win 7, Win8) z různých míst v republice, se připojuji na ftp n-jarda.wz.cz. Používám TotalCommander, Salamander, WinSCP. První připojení OK, vidím strukturu adresářů. Když chci do adresáře vstoupit, objeví se chyba:
Nelze se připojit k serveru "n-jarda.wz.cz" (IP: 88.86.113.152 port 21)
Spojení se serverem bylo nečekaně ztraceno.

Připojení fungovalo už několik let bez problémů, cca před 14ti dny přestalo fungovat na všech 3 PC najednou.

Spojení na jiná ftp v pořádku, takže FW nebo špatnou linku bych vyloučil.
Mám pasivní režim.
Díky za radu.
Dobrý den , nemohu se připojit přes FTP ze Salamandru ve win7 x64 , spojení je navázáno včetně logu
( 220 FTP Server ready.
USER orseto.wz.cz
331 Password required for orseto.wz.cz
PASS (skrytý)
230 User orseto.wz.cz logged in. )

ale poté mi vyskočí hláška :

,, Nelze načíst celývýpis souborů a adresářů ze serveru . Zobrazený výpis v panelu může být neúplný . odpověď serveru:425 unable to built data connection : conection refused . Poznámka : pokud nezačal přenos dat dat , zkuste změnit režim přenosu ( podívejte se na dialog Připojit na FTP server - pokročilé - použít pasivní režim přenosu ) ,,

po potvrzení jsem asi pripojen ale nemám v panelu ani řádek .
<HTML>A ten pasivní režim jsi (podle hlášky) zapnul?</HTML>
Dobrý den taky se mi nelze přihlásit na ftp

Retry: Wait 5 sec
provoznikapaliny.wz.cz=88.86.113.152
220 FTP Server ready.
USER provoznikapaliny.wz.cz
331 Password required for provoznikapaliny.wz.cz
PASS *
530 Login incorrect.
QUIT
Retry: Wait 5 sec
Ahoj!
Snad píšu dobře. Snažím se připojit na FTP přes TotalCommander 7.56a. Všechno běží docela v pohodě, až k přihlášení. Tam naskočí hláška o neprovedení příkazu PORT 192 (nějaká další čísla).
Co ještě pořebujete vědět, abyste mi mohli poradit?
Díky!
Dobrý den,

Mám podobný problém jaký popisuje Jarda 5.6.2014, přes ftp se připojím (ověření OK), pokud procházím adresáře pomocí TC, stahuji data tak "Spojení bylo přerušeno. Chcete provést opakované připojení?"

dík za opravu

Xdrop
Dobrý den, prosím o odblokování IP adresy 94.199.199.222 ( předpokládám že je zablokována) - přesunul jsem se z jednoho místa na druhé ( fyzicky) a problém nastal.

Děkuji za odblokování
Prosim o odblokovani IP 213.192.60.94
Dobrý deň, prosím o odblokovanie adresy pre ftp 194.160.142.98
Vďaka.
<HTML>Poslední dvě IP odblokovány.</HTML>