HTML kod na wz

vytvořila jsem si v HTML kodu stranky, založila wz, přes ftp v Total Commander vložila index.html.
Problem mám s tím, že se mi na wz stránce po vložení přes ftp zobrazuje soubor jako HTML kod doslova a do písmene, žádná hezká stránka, jak jsem ji vytvořila v HTML mimo internet. Použila jsem prohlížeč Opera a Firefox. Děkuji
Dobrý den,
zkuste sem vložit začátek kódu s jedním řádkem za <body>.
... děkuji. Uvědomuji si,že moje stavba HTML je splácanina. Myslíte, že to nefunguje proto ?

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>

<head>
<title>Detlef Schröder - Project Horizoms</title>

<style type="text/css">
a {text-decoration: none}
a:link {color: #00008b; text-decoration: none}
a:visited {color: #00008b; text-decoration: none}
a:active {color: black}
a:hover {color: blue; text-decoration: underline}
h1 {color: #00008b}
h2 {color: #00008b}
h3 {color: #00008b}
</style>

</head>

<body bgcolor="white">

<br>

<table align="center" bgcolor="white" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width=900px>
Jak koukám, tak problém je spíše v kódování. Na první pohled to vypadá dobře, ale při podrobnějším pohledu je vidět, že se tam vkládají další znaky, které prohlížeč nedokáže správně rozkódovat.

Hádám, že stránka je uložena v UTF-16, což ale není zrovna doporučované kódování pro HTML.

Je potřeba stránky překódovat do jiné znakové sady. Třeba UTF-8 bez BOM znaku na začátku.
a z čeho usuzujete, že to fe v UTF-16?
Zas tak moc tomu nerozumím, tak jsem vložila za <head> tento řádek:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
...ale asi to "překodování" není tak jednoduché...

ale tato stránka je v angličtině, takže žádné zvláštní znaky nepoužívá. V tom by snad neměl být problém.
K vytváření HTML používám pouze svůj rozum, dostupné info na web, jinak moc IT nerozumím.
v prohlížeči s otevřenou mojí (tou nezobrazující se) stránkou jsem jako ZOBRAZENÍ/KÓDOVÁNÍ vybrala
1/ AUTOMATICKÝ VÝBĚR
2/ UNICODE UTF-8
3/ UNICODE UTF-16

ani v jednom z těch zobrazení nenastal rozdíl - stále vidím HTML kod i při zobrazení v prohlížeči(Opera)
Zkuste vložit i konec uzavření HTML a BODY. Máte vše ukončeno?
toto je úplný konec HTML:



</TABLE>


<hr><a href="horizoms.html" ><sub>Back to First Page of Detlef Schröder</sub></a>
<br><a href="http://www.uochb.cz/web/structure/31.html?lang=en" ><sub>IOCB AV CR,v.v.i., Prague</sub></a>

</body>
</html>




stránku můžete otevřít: anna-anyzek.borec.cz nebo doma-anyzek.borec.cz - na obou je nahran stejný obsah , kt. se zobrazuje jako HTML stejně. Je to tam velmi nepřehledné, protože (přestože HTML stránky je klasicky psáno pod sebe) se zobrazuje namaštěný vedle sebe.

Jak psal Tomík výše, uložte soubor v kódování UTF-8 bez BOM hlavičky. Obě stránky ji na začátku souboru mají.
Podle všeho jde o tyto znaky
˙ţ<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

˙ţ

no to je super! Díky vám oboum moc - jste moje záchrana!

Uložila jsem HTML kod v Notepad++ místo v Poznámkovém bloku a vybrala kodovani bez BOM. Už se zobrazuje, co má.
:-))
koukám, že jste mi radili 3, tak díky všem třem!
Sice pozdě, ale i tak. ;)

Prvně jsem to nezkoušel, jen hádal. Protože takové chování jsem právě viděl u stránek s UTF-16. Zkusil jsem Operu a kódování UTF-16 a ejhle, skutečně je to UTF-16. Ta čínština na začátku je zřejmě důsledek reklamy, který je má jiné kódování. Jinak obsah se již normálně zobrazil.

Opět hádám, protože si už moc nepamatuji, ale toto dělává nějaký editor od Microsoftu. Kde možná bylo ve výchozím stavu nastaven atypický UTF-16. Z editoru to není vidět, protože ten to zobrazí správně. Prohlížeče si však s UTF-16 moc nekamarádí.
Pro příště by pro jistotu zkontrolovat v jakém kódování editor pracuje a jak ukládá. Vyhnete se tak pozdějším nepříjemnostem.

Obecně BOM znak u statického HTML nevadí. Ten znak je neviditelný, ale ostatní znaky jsou pro prohlížeč čitelné. BOM znak vadí až u PHP, kde počáteční znak může v některých případech udělat pěknou neplechu. Proto se doporučuje ukládat vše bez toho BOM znaku.