Nedostanu se přes FTP

Ahoj všichni.
Když se chci přihlásit na server přes ftp://xxxxx tak mi zobrazí přihlašovací okno a zadám správné údaje a napíše mi: 421 Login Timeout (25 seconds): closing control connection.

Když se přihlásím normálně přes nabídku, tak vždy, když se 3x dostanu do nějaký složky, nebo natahnu souvor a nebo i když edituji, tak mi to pak udělá:
Nemohu se připojit k serveru xxxx.wz.cz:21 s uživatelem xxxx.wz.cz
Zkuste to znovu ... a musím se znovu zalogovat a to je přííííííšerný....když si edituju na wz a pak se to neuloží:-(.......nemáte s tím někdo zkušenosti?....Stalo se mi to i v internet. kavárně a ne jen doma:-(....už s tím bojuji dloooouho :-(
<HTML>A nějakého ftp klienta, nebo i Total commander, jsi zkoušel? Jinak se správcem nic dělat nejde, nejlepší je používat ftp.</HTML>
Ne, nezkoušel...jen jsem zadal do prohlížeče adresu ftp...dříve mi to šlo, ale teď ne....Přes Total commander jsem to nezkoušel....Zprávce je takový jakýsi nepraktický :-(
Mohl bych poprosit o pomoc s nastavením?Mám Total commander a potřebuji nastavit FTP......Relace:.......Hostitel:.......a jestli je potřeba vyplnit kolonku "vzdálená složka,místní složka,poslat příkazy"?,a nechat typ serveru na autodetekci....atp.....
<HTML><a href="http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34">http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34</a></HTML>
děkuji pane....podařeno jest....myslím si, že jste mi vyřešil problém, který mě dlouho trápil....děkuji:-)
<HTML>...pan<u><b>í</b></u>... vyřešil<u><b>a</b></u>...

To je tak těžký umět česky a domáknout se, když jméno končí na ia, že to bude ženská? Kor když tam má za jménem symbol Venuše?</HTML>
..a když je to navíc bohyně tyátru?!
Tak pardón Nípale Rejpale:-)....jsem si jaksi jen všiml toho "moderátor"a měl jsem jiné starosti, hmmm?....omlouvám se tím i paní moderátorce....děkuji za pochopení.....
Mám Total Commander a nedostanu se přes FTP,pořad mně to hlásí časový limit spojení vypršel,nebo nelze se spojit se serverem,skoušel jsem i jiného FTP klienta ale se stejným výsledkem.Nemáte s tím někdo zkušenost.Dík
Martin: zkušenosti máme. Tvoje otázka je však natolik obecná, že nelze říct, o jaký problém se jedná. Nejčastější chybou je chybně zadané údaje (http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?33). Další chybou je blokování portu (http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=57121&t=57121).
Udaje zadávám dobře a ve firewallu mam povolen TC a stejně to nejde,podle tech otázek jsem to skoušel ale bez výsledku.
<HTML>Něco vám blokuje FTP - firewall, virus, systém nebo provider.</HTML>
Stále mně to píše:Časový limit spojení vypršel
Martin: Můžete nám sem vložit FTP log? (Co to je? dvojklikněte na místo z toho obrazku http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?27 a jeho obsah dejte sem).
V TC jsem nastavil Připjení-upravit-popis připojení-zaškrtl jsem použít firewall a způsop spojení:HTTP proxy s podporou FTP.
Potom se mne sice otevře log ale když chci přenést soubor tak se objeví hláška: přenos selhal

Connect to: (31.01.2009 18:14:04)
hostname=rybarivm.wz.cz
username=rybarivm.wz.cz
password=
rybarivm.wz.cz=88.86.113.136
Connect
GET / HTTP/1.0
Host: rybarivm.wz.cz
User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; Totalcmd; Windows XP)
Connection: close

HTTP/1.1 200 OK
Stahuje se: 26 616 bajtů
Copied (31.01.2009 18:14:05): http://rybarivm.wz.cz/ -> C:\DOCUME~1\Martin\LOCALS~1\Temp\FTP100C.tmp 28 939 bajtů, 47.9 kbajty/s
Proč připojuješ FTP přes HTTP proxy? Napřímo ti to nejde?
Pravě přímo se nedostanu na otevření FTP logu,to mně zase píše časový limit spojení vypršel
TC - konfigurace - nastavení - FTP - Zřídit a udržovat log - vyber cíl a pamatuj cestu.
Připoj se klasicky přes FTP.
Po dokončení otevři log soubor, který jsi zadal a dej sem. Zaznamenává i předešlé spojení, tak přilož jen ten poslední záznam o připojení.
<HTML>Co je na popisu: "časový limit spojení vypršel" tak nepochopitelného, že žádáte log? Problém je někde při navázání spojení s WZ na portu 21. Log bude obsahovat toliko to, že TC zkouší navázat spojení s hostitelem (a bude tam nějaká IP) a pak tam bude, že časový limit vypršel.

Vzhledem k tomu, že mně návázání spojení s dotyčným FTP serverem funguje, pak je problém někdo mimo WZ. Buď je to firewall, blbá proxy (to se fakt ještě dnes používá???), nebo blbý provider.</HTML>
Jo teď jsem se dvakrát připojil,ale vždycky po restartu počítače.
Pro dnes bylo výpočetní techniky dost,jdu na pivo.
Díky za podporu.Martin
----------
Connect to: (31.01.2009 19:27:09)
hostname=rybarivm.wz.cz
username=rybarivm.wz.cz
startdir=
rybarivm.wz.cz=88.86.113.136
220-SafeTP: Negotiating FTP connection...
220-ftp server ready
220 SafeTP: Control channel insecure. Data channel insecure.
USER rybarivm.wz.cz
331 Password required for rybarivm.wz.cz.
PASS *
230-Access granted for rybarivm.wz.cz.
230- Last login on 2009-01-31 19:12:46 from 80.188.173.10.
230 Quotas: using 20364.00 of 512000 KB (3.98% used)
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
211- MDTM
211- REST STREAM
211- SIZE
211- AUTH TLS
211- PBSZ
211- PROT
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is current directory.
Složka
TYPE A
200 Type set to A
PASV
227 Entering Passive Mode (88,86,113,136,176,175).
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Stahuje se
Čekáme na server...
226-Transfer complete.
226 Quotas: using 20364.00 of 512000 KB (3.98% used)
<HTML>Máte puštěného nějakého torrent klienta?</HTML>
Nemám
>> Co je na popisu: "časový limit spojení vypršel" tak nepochopitelného, že žádáte log?
Způsob připojení? Přímé FTP spojení není jediné, co TC umí. Mohl třeba použít proxy nebo HTTP. To v reakcích nikde není uvedeno. Tak jak mám vědět jaký způsob používá? A především proto, zda zadává správně hostitele.
Mimoto tvrdil, že firewall má povolen.

A navíc ve výpisu vidím, že pro připojení chce použít SafeTP. Zkuste toto vypnout a použít klasické nezabezpečené připojení.

Jestli ani to nepomůže, tak zkuste jiný počítač, nejlépe u stejného poskytovatele (to aby se zjistil, zda to nedělá poskytovatel). Případně na jiném počítači jiného poskytovatele. Zda to tam půjde, tak něco blokuje u Vás na počítači.