Viry

Dobrý den,
rád bych se zeptal jak je možné, že se mi na webu (vykupmoto.euweb.cz) neustále objevují viry. Přijde mi nepravděpodobné, aby se vir nahrával z mého PC, mám čerstvě nainstalované WIN XP SP 3, zapnutý firewall, nainstalovaný antivir NOD32 s poslední aktualizací, který zádný vir v mém PC nenalezl. Heslo na web nikde uložené nemám. Pokaždé, když na web nahraji nový soubor index.php je vše v pořádku, po nějaké době (např. druhý den) je vir opět v záhlaví souboru.
Prosím o radu, zda tušíte odkud se tyto viry berou a jak postupovat při jejich odstranění.
Děkuji
S pozdravem
Jan Vejskrab
Viry se na Vaše stránky nahrávají odjinud. Je to dáno tím že znají Vaše heslo a tedy i přístup k FTP. Zjistit si to můžete v administraci pod odkazem info, kde najdete položku "poslední přihlášení přes ftp". V něm zjistíte poslední přístup k FTP. Pokud jste se nepřipojil, tak byste tam měl vidět přístup útočníka.

Takže v prvé řadě změňte heslo k FTP.

A odkud vzal heslo? Zřejmě z doby před instalaci Windows, kdy byl počítač pravděpodobně zavirován.
Dobrý den,
děkuji moc za rychlou odpověď a za radu, heslo jsem změnil hned po dopsání příspěvku a zatím je to v pořádku, takže to bude zřejmě tak, jak píšete.
Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.
S pozdravem
Vejskrab