Jak na počet uživatelů? Jak funguje select count(*)?

Jak mám dát na stránku počet uživatelů? Jak udělat ten seznam?

Vím že v tom je nějak zapletenej select count(*) ale já vlastně vůbec nevím jak funguje:( Jak to mam please udělat?
select count(*) from nazev_tabulky where podminka

podminka může být třeba 1 : úplně všechno
jmeno=franta : všichni frantové....

atd.
Děkuji moc za radu:DD Takhle to budu mít než Maikis přijede:DDD
Jo a ještě.. Tohle mam dát jako dotaz v My SQL ale jak je ten kód co mam dát na stránky?
Jejda sorry, tohle je to co mam dát na stránku a do databáze mě odkáže soubor kterej odkazuje do databáze (ten s heslem.. Jo.. asi už to chápu:) Pokud to ovšem chápu blbě tak mi řekněte:)
Takže celý to bude vypadat asi tahhle:

<?php
session_start();

include 'db.php'; \\odkáže mě na soubor odkazující na databázi

select count(*) from superbecko where 1
}
?>


-- a potom se mi tam vypíše seznam všech? Bophužel mi tam naskočí

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /3w/wz.cz/s/superbecko/menu.php on line 21

Parse error: parse error in /3w/wz.cz/s/superbecko/menu.php on line 21

a nefunguje to:( pokud odendám session_start(); o kterém jsem si hned myslel že tam nepatří tak to taky nefunguje:(

Co s tim mam dělat?
kukomentáře máš špatné lomítka - mají být //
Ty komentáře tam nejsou, ale dík:)) Ty komentáře mam jenom tady:)) Ale díky:)) Nevíte někdo, co je tam za chyby?
nemůžeš hned do PHPčka hodit dotaz mysql.

zkus něco takovýho (možná to bude chtít upravit)

$sql_query = mysql_query("select count(*) from superbecko where 1");
a pak si vytáhni z $sql_query co tě zajímá.

Ale stejnak si myslím, že máš ten dotaz špatně. "where 1" ? to se mi zdá trošku blbost.
<?php
session_start();

include 'db.php';
$sql_query = mysql_query("select count(*) from superbecko where 1");

}
?>


Takže asi nějak takhle?
Bohužel mi tam naskočilo tohle:(
tohle:

Parse error: parse error in /3w/wz.cz/s/superbecko/menu.php on line 25
takže nespíš na řádku 25 (a výše) máš chybu :)

bez zrojáku je těžký radit. teď mě tak ještě napadá, připojuješ se vůbec k serveru? (mysql_connect)
Aha! A TA CHYBA JE V DATABÁZI NEBO V SOUBORU.. POKUD V SOUBORU - POČÍTAJÍ SE JENOM POPSANÉ ŘÁDKY NEBO VŠECHNY?
-chyba je v soboru nejspíš na řádku 25 (možná i výše).
-počítají se všechny řádky.
Děkuju..
Co je tady za chybu:

echo "<p><font size="6"><b>Hurá! ". $_SESSION['first_name'] ." je tady!</b></font></p>";



Všechno ostatní je dobře, ale sotva jsem k tomu "přidělal" velikost písma a tučné písmo tak mi tam naskočilo Parse error a že je chyba na 13 řádku. Tohle je třináctý řádek. V čem je chyba?
Když jsem tu grafiku znovu "odendal" tak to znovu normálně funguje ale já žádnou chybu nevidím:(
font size="6" - místo uvozokek použij apostrof ', takže <font size='6'>
Děkuji.. V normálním textu mi to fungovalo s uvozovkama. To je divný.. Ale díky! Už to funguje!:)) Chceš se na ty stránky kouknout? Zatim to ale neni hotový.. Dej http://superbecko.wz.cz a tam se přihlaš pod jménem Maikis a heslem h9ga2wk8 . Kdyžtak mi řekni, co je tam divný a tak podobně:))
Moc na těch stránkách není, takže není co testovat, ale...

-nejprve si nastav kódování (třeba iso-8859-2)
-přihlašovací dialog je trochu jiný pod Operou než v IE (pod Oeprou se nezobrazuje "Zapoměli jste heslo?")
-pod IE ujíždí horní nadpis "SuberBéčko" - rám
-když ti poradím, abys rámy nepoužíval, poslechneš mě?
-při zadání chybného nicku nebo hesla pro přihlášení, mě to hodí na stránky s infem ("špatné heslo, jmeno atp...."), jde mi ale o to, že ta stránka má bílé pozadí, takže to nevypadá moc dobře.

hlavně si pak nezapoměň změnit heslo ;)
Přihlašovací dialog je stejný - jde však o to, že byl nejspíš nejdříve "testován v IE a to "Zapoměli jste heslo?" bylo vytvořeno během testování ;)
Jak ujíždí? že je vidět jen část nápisu? Pokud je vidět jen část nápisu tak to zvětším:) U mě to je vidět v pohodě ;)
Neposlechnu:( Původně to mělo bejt bez rámů, ale já se nechtěl dělat s každou stránkou zvlášť a tak je to takhle. Sice jsem mohl použít <?php include 'soubor';?> ale na to jsem moc línej:)
Děkuji za tu chybnou hlášku:) Není asi napojená na soubor, který určuje barvy stránek (central/grafika.txt) tak to napojím

Ještě budu mněnit design stránek, ale to už patří jinam:)

Díky za chyby a já jdu opravovat:)
Díky fakt žes mi to tam zrevižíroval:))Už jsem tam udělal i vzkazy (vpodstatě chat) a jdu se vrhnout na další věci:)