Odeslání informací - session: jak mám udělat odeslání do databáze ze session?

Potřebuji odeslat user ID do databáze (sloupec userid). Jak mám udělat aby se to při odeslání ostatních informací odeslalo společně s nimi? Jaký kód je zapotřebí aby se ze session tato informace opravdu odeslala?
?

To mluvíš maďarsky?

Co to zkusit znova? Třeba i s příkladem?
Ano uznávám - položil jsem špatně otázku. Tady jí píšu znovu:

Mám formulář, ze kterého odesílám informace do databáze. Potřebuji, aby se k těmto informacím (z formuláře) připojil i user ID uložený v session. Jak toho mám docílit? Snažím se o to od rána a nejde mi to. Prosím odpovězte mi co nejsrozumitelněji.

Maikis:-)))
UserID bud v session ulozeny je nebo neni. Zalezi na tom, jestli byl userid zaregistrovan do session. Na to je funkce session_register().

Poté se můžeš session zeptat na to, zda userid v session existuje:
if (isset($_SESSION['userid']))

Pokud je, můžeš si samotne userid vytahnout do promenne:
$userid = $_SESSION['userid'];

i kdyz muzes primo pouzivat $_SESSION['userid'] jako promennou (lepsi reseni), treba i pri zapisu do db.
mám skript (předpokládám php).
pomocí $_SESSIONS[] se dostanu k informacím ze sessions (nutný sessions_start() nebo tak nějak se jmenuje),

insert into .... nebo update .... vloží/obnoví cokoli do/v databázi..
Pro zbi: Já jsem použil to druhý a divil se 3 hodiny že to nefunguje. asi to v session uložený neni:)) díky za radu:))
A ještě dotaz: kam mam uložit to session_register() a jakým způsobem to vytvořit? (aby jsem pomocí něj uložil do session userid)

Maikis:-)))
Nejdříve spustíš session:
session_start();

V okamžiku přihlášení uživatele (login) zaregistruješ iserid do session:
session_register('userid');

a vložíš tam obsah userid:
$_SESSION['userid'] = $userid;

Dokud nezrušíš session (bud session_unregister nebo zavřením okna prohlížeče nebo překročením času životnosti session) můžeš si v kterémkoli skriptu zjistit, co je userid (kdo je vlastně přihlášený).

I v tomto jiném skriptu musíš nejdřive session spustit:
session_start();

Pak existuje proměnná $_SESSION['userid'] se kterou normálně pracuješ. Pokud se session ukončí, $_SESSION['userid'] přestane existovat, proto by ses měl vždycky zeptat, viz výše.
---
Je! Pardon! to jsem SEM napsat nechtěl. Mě vypadl net, tak jsem zkoušel, jestli už naskočil:)

Díky! Ale porád se to nezapisuje do databáze:(