Otevření textového souboru pomocí PHP

Jak můžu otvevřít textový soubor pomocí PHP skriptu? Zkoušel jsem fopen() a fwrite(), ale to hlásí chyby. Může mi někdo poradit? Díky....
Jaké chyby? Ukázka skriptu?

Těžko bude někdo věštit, když neposkytneš žádné použitelné informace.

Příklad:
$fp = fopen ("text.txt", "w");
fwrite($fp,"Ahoj");
fclose($fp);
2Peter:
<s prominutím OT>Je lepší klást svůj dotaz pouze jednou. Já osobně jsem myslela, že mě šálí zrak, když jsem zde neviděla svou odpověď. Taky není divu, byl to v jiném vláknu... http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=35079&t=35079. Btw zbi ti odpověděl stejně, takže sis moc nepomohl :-) </OT>
Když tohle uložíš do souboru třeba opensoubor.php, tak se ti na ve stejném adresáři vytvoří soubor text.txt ve kterém bude napsáno Ahoj.
Jestli chceš číst už z existujícího souboru, tak do závorek za fopen musíš napsat k němu cestu("./adresar/text.txt") a místo !
"w" tam dát "r", nebo jiné písmeno podle návodu níže.
<?php
$fp = fopen ("text.txt", "w");
fwrite($fp,"Ahoj");
fclose($fp);
?>
'r' - Otevřít pouze pro čtení; nastaví ukazatel na začátek souboru.

'r+' - Otevřít pro čtení a zápis; nastaví ukazatel na začátek souboru.

'w' - Otevřít pouze pro zápis; nastaví ukazatel na začátek souboru a zkrátí soubor na nulovou délku. Pokud soubor neexistuje, pokusí se ho vytvořit.

'w+' - Otevřít pro čtení a zápis; nastaví ukazatel na začátek souboru a zkrátí soubor na nulovou délku. Pokud soubor neexistuje, pokusí se ho vytvořit.

'a' - Otevřít pouze pro zápis; nastaví ukazatel na konec souboru, Pokud soubor neexistuje, pokusí se ho vytvořit.

'a+' -Otevřít pro čtení a zápis; nastaví ukazatel na konec souboru. Pokud soubor neexistuje, pokusí se ho vytvořit.
Možná má problém s přístupovými právy - viz chmod .
Diky uz jsem to vyresil. (mel jsem absolutni adresu).