phpMyAdmin

nemate niekto problem s prvym prihlasovanim do phpMyAdmin doma na localhoste? nainstaloval som to do kamosvho kompu a chcem sa prihlasit vyplnim meno heslo a nic sa nestane, reloadne stranku (zapamata si meno) a nic... absolutne nic, skusal som re-install, nepomohlo, aj iny prehliadac, nic. Skusal som aj root root a tiez nic.. aj bez hesla.. nic. Nemateniekto podobny problem..?

btw, aj na svojom kompe som mal problem s prvym prihalsenim, pocas instalacie som vyplnil meno a heslo, no ono nefungovalo.. tak som sa musel prihlasit na root root a rucne tam vytvorit konto, dat mu prava a vymazat vsteky ostatne konta (lebo cerstvo po instalacii su tam hadam 4). Aj vam to tak robi alebo to len ja som posahany :P ?
Kamenem uspechu je spravne nastaveni MySQL (uzivatele+jejich pristupova prava) a spravne nastaveni konfiguracniho souboru phpMyAdmina. Pokud tyto dve podminky splnis, bude ti to fungovat. Z druhe strany - pokud ti to nefunguje, mas chybu v nastaveni.
ne v tom to nie je, ved ti vravi, ze sa vzdy jedna iba o prve spustenie...

btw uz som prisiel nato kde bola chyba, vo firewalle (hoci vsteky povolenia boli nastavene spravne, ajtak to blokoval, ked so ho vypol, vseetko slo hladko)
Zdravim potreboval by som poradit s nasledujucim problemom:
Povedzme ze mam spravenu strannku sko formular index.html. a prislusny Php skriptik sendmail.php. Konecne sa mi podarilo dostat do PHPadmin, ale neviem ako postupvat aby to fungovalo spravne. Kde mam co nastavit a kam mam nahrat ten subor sendmail.php Asi nestaci to nakopiraovat do spravy suborov :)

Ten skript aj html sranka je urcite dobra ale ako zaciatocnik na wz to neviem spravit. Dakujem za nejaky postup.
phpMyAdmin je spravce databaze. Tvuj skript potrebuje databazi?

Nehledas nahodou http://admin.wz.cz/files.php ?
Ti zaciatocnici su vzdy taki usmevni.. :D.. stale mi to pripomina ked som zacinal ja (teda niezeby som bol nejaky profik..)

..len tak dalej "Zacaitocnik :) (edeknives.webz.cz)" , vela stastia..
..aaa opat mi robi firewall problemy, nemozem sa prihlasit do MySQL (ani cez skritp ani cez phpMyAdmin)

Pouzivam Zone Alaram a jednoznacne on sposobuje problemy s pripojenims a do databazy.. vsetky prava som povolil, dokonca som dal aj Trusted Zone, v dalsich manualnych nastaveniach som "Administrator tools for win32" (tak sa totiz ten program ze vraj vola) dal aj ine povolenia no stale nespravi nic

zaujimave je ze nezahlasi nic, ani firewall ani skript. Snazim sa prihlasit cez PHPMYADMIN a nejde to. skratka nic sa nestane .. po stlaceni Login sa akoby len reloadne stranka

POZNAMKA: neviem ci to pomoze lebo to je len malicky detail ale mozno skusenemu spravoci to nieco povie.. : co som si vsimol je ze ked mam zonealarm vypnuty tak je v logine phpmyadminu v casti login sivi ramcek a pozadie je tiez trosku tmavsie.. no ked zonealarm zapnem vsetky farby sa stratia ... nechapem ale robi to tak.. takze ten firewall uricte niecomu brani

mrkol som sa aj na zdrojak phpmyadminu v oboch stavoch:
zonalarm je vypnuty: <body bgcolor="#F5F5F5">
zonealarm zapnuty: <body bgcolor="">

POZNAMKA: ked pouzijem windowsacky firewall problem sa uplne strati, anapriek tomu by som si xcel ponechat zone alarm

prosim skuste sa nato niekto pozriet.. vdaka
Lidi mam problem.Když se přihlásim,dám nastavení/PHPMyAdmin a jak tam sem,vyplnim formulář a dam přihlásit,ale furt mi to ukazuje že se nepodařilo připojit k mysql serveru.Co mam dělat?Už sem zkoušel vypnout firewall,cookies mam povolený,nevim co víc mam dělat.