Čeština - znaky

Rozhodl jsem se, že budu navigaci na stránkách volat přes include. Udělal jsem obyčejný soubor navigace.php Problém je v tom, že se znaky jako ú á atd. zobrazují jako rozsypaný čaj. Znakovou řadu používám iso-8859-2 , když ji vyměním za utf-8 zobrazuje se navigace v pořádku, ale zbytek dokumentu je zase úplně špatně. Jak to mám udělat, aby to bylo ok?
musíš oba dokumenty psát ve stejné sadě
No jo ale ten soubor navigace.php nemá samozřejmě žádnou hlavičku ani tělo, je to jen prostý html kód s odkazy.
Čím ho mám doplnit nebo jak zařídit, aby mi prohlížeč zobrazoval ten soubor ve stejné znakové sadě jako ostatní text?
Už to psal Ondra, musíš mít oba soubory napsané ve stejné znakové sadě.
Fando, musíš rozlišovat znakovou sadu deklarovanou v meta tagu v hlavičce (x)html dokumentu a znakovou sadu, která je použita editorem pro zápis toho kterého konkrétního textového souboru. Třeba zdejší editor s webovým rozhraním údajně implicitně přehazuje soubory na iso-8859-2 a meta tag zůstává stejný. Pro úplnost dodám, že třetí informaci o znakové sadě můžeš poslat prohlížeči přes php funkci header. Jelikož nevím, který prohlížeč jak kterou možnost preferuje, doporučuju Ti, abys měl jak kódování textu souborů tak znakovou sadu v meta tagů stejou.