výpis z db - píse blbosti

Ahoj,
mám problém s vypisováním dtatbáze! Skript, ktery by mel vyhodit id, nick, icq atd. mi vyhodí jen písmena m, y, s! Vůbec nemám tušení v čem by to mohlo být... Jestli máte nekdo zkusenosti, nebo jste tak dobří, tak pls pomocte!


<?
//$nick= $_GET[nick];
$query= "SELECT * FROM `predpona_user` WHERE `nick` LIKE CONVERT(_utf8 ''speat'' USING latin2) COLLATE latin2_czech_cs LIMIT 0, 30";


include "include/connect.php";

$connect= mysql_connect($MySQL_server, $MySQL_user ,$MySQL_user_password);
mysql_select_db($MySQL_db, $connect);
$vysledek= mysql_query($query, $connect);
$mysql_table="mysql_fetch_row($connect)";
$profil_nick= "$mysql_table[0]";
$profil_age= "$mysql_table[1]";
$profil_icq= "$mysql_table[2]";
// $profil_ ="$mysql_table[""]";
mysql_close($connect);
?>
Jo aby jste meli túšo, tak to vypíše toto: "mys"....
a melo by neco takového: "1speat3141725*5"
$mysql_table = mysql_fetch_row($vysledek);
ted to vypsalo chybu: Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument....
<HTML>chces mi rict ze pouzivas neco jako CONVERT(_utf8 ''speat'' USING latin2)
a neznas prikaz mysql_error() ?</HTML>
1. CONVERT(_utf8 ''speat'' USING latin2) pouzivam proto, ze mi to vyhodil mysql admin a jinak jsem ten dotaz neubastlil :D ... asi to bude hodne na ho, ale zatim jsem nikde nenasel jak, proc, nas menit kodovani (jestli poradis -> budu jedine rad)
2. mysql error() NEZNAM... mohl by jsi mi pls vysvetlit co umi a na co se pouziva? (asi na vypsani chyb?.. jinak nemam tuseni..)
Mno tak uz jsem zjistil na co je a jak ji pouzit... Vypsalo to tohle: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'speat'' USING latin2) COLLATE latin2_czech_cs LIMIT 0, 30' at li

Takze budu mit spatne sql syntaxi :( Ale opravdu nvm jak ji ubastlit!
SELECT * FROM `predpona_user` WHERE `nick`=`$nick` LIMIT 1
Mi nefunguje... :/
zpetne `uvozovky` se pouzivaji u jmen sloupcu, tabulek apod., kolem retezcovych konstant pouzivam 'jednoduche' (nevim, jestli "klasicke" jsou povoleny).
<HTML>v prikazu
$query= "SELECT * FROM `predpona_user` WHERE `nick` LIKE CONVERT(_utf8 ''speat'' USING latin2) COLLATE latin2_czech_cs LIMIT 0, 30";

Mas zdvojeni apostrofu..
echo mysql_error();
dej po tom mysql_query ktery ti nefunguje jak ma</HTML>
No tak uz mi to jede s timhle:
$query= "SELECT * FROM `predpona_user` WHERE `nick` LIKE CONVERT(_utf8 '$what_nick' USING latin2) COLLATE latin2_czech_cs LIMIT 1";

Díky za radu bylo kuli zdvojeni apostrofu
Kdyby jste se chteli kouknout, jak mi to funguje, tak je to na: http://www.cshocs.tym.cz