Zobrazení části souboru php(html)

Zdravím
Potřeboval bych vytvořit náhledy u odkazů v podobě ukázky textu z odkazu (sakra to je složitě popsaný) a potřeboval bych něco co by se na to dalo použít. nemůže někdo pomoct?

a tímto se omlouvám za stejný dotaz v diskuzi podpora.
Napiš sem ukázku, moc jsem to nepochopil.
12.12.2005 - <b> adfdfafda</b> (fotky)(clanek)
fjdlfdshfds dfd hfd dsjf dfl fdfjdl fdfj f dfj f f ds d f dfjdl dlf df jdlfj dlfld fdlfld ldjfldjfldsfj
dfjdl jfdslj fldsf jldsjf fjdslf jds lflsd jflds jfldsjfldslnvkj df dh f nc dfl fdfjdl fdfj f dfj f f ds d f dfjdl dlf df jdlfj dlfld fdlfld dfl fdfjdl fdfj f dfj f f ds d f dfjdl dlf df jdlfj dlfld fdlfld ....... (ukázat celý článek)


no a já bych potřeboval aby se ty nesmylný slova načetli ze souboru kde jich bude víc ale načetlo se třeba 1000znaků no a při kliknutí na (ukázat celý článek) bych teprve otevřel celý článek.

a já potřebuji něco co ze souboru (php či html) vytáhne těch 1000 znaků azbytek nezobrazí

šlo by to?
nevěděl by někdo jak pomoci?
ja to mam vyriesene cez substr();
ale moment, to iba z premennej (ked mas ten clanok ulozeny v subore alebo v db), ty xces citat z html suboru? tak to ti nepomoze.. nenacita ti niektore ukoncovacie tagy a ti moze robit neplechu..
Mozna asi potrebujes tohle. Tuto funkci jsem vytvoril pro sve stranky (viz http://tom.czweb.org/clanky.html). Pokud se v tom trochu vyznas, tak si to pouprav. Ted momentalne nemam cas to prepisovat podle tebe.
Funkce ma dva parametry $clanek - nazev souboru bez pripony (kdyztak si pak uprav fopen), a parametr $radky - kolik radku ma zobrazit.
Priklad: Nahled("php-vyuka1",4);

function Nahled($clanek, $radky)
{
$ra = 0;

$kat_array = Explode("-",$clanek);
$kategorie = $kat_array[0];

$nahled_open = FOpen("clanky/$clanek.php",r);
while ($ra < $radky)
{
$radek = FGetSS($nahled_open,255);
if ($ra == 0)
echo "<a href=\"clanek/$clanek\" class=\"nadpis\">". $radek ."</a>  <span class=\"maly\">[". StrToUpper($kategorie) ."]</span><br />";
else
echo strip_tags($radek);
$ra++;
}
FClose($nahled_open);
echo " ...[<a href=\"clanek/$clanek\">více</a>]<br /> <br />";
}
Tomík:

JJ to bude ono díky ti nějak si to upravím.

Palino:
Taky díky to použiji zase jinde :D
Tak sem si to upravil (zatím přibližně musím dodělat ještě něco jiného) asi takhle:

<?
function Nahled($clanek, $radky)
{
$ra = 0;

$nahled_open = FOpen("clanky/$clanek.php",r);
while ($ra < $radky)
{
$radek = FGetS($nahled_open,2);
if ($ra == 0)
echo "<b>". $radek ."</b>";
else
echo $radek;
$ra++;
}
FClose($nahled_open);
echo " .....";
echo " <div align=\"right\">(<a href=\"clanek/$clanek\">ukázat celý článek</a>)</div><hr> ";

}
echo "<a href=\"xxx/$clanek.php\"><b>Ahoj jak se máš?</b></a><br> ";
Nahled("php-vyuka1",300);

?>

no pak na to ještě napasuji databázy to už půjde lehce a bude to děkuji tímto všem !
_______________________

VYŘÍZENO