charset,include,dreamweaver

Asi už jsem úplnej idiot a nebo mě to nemyslí, ale už nějakou dobu řeším problém s formátováním obsahu při includech...

používám řídící strukturu "jeden skript obsluhuje vše"

// index.php

$target = $_GET['t'];
switch ($target) {
case ($target=='hpage'):
{
$content = "HOMEPAGE";
include ("obj_homepage.php");
$ovladac = new Homepage();
break;
}
...
}

if ($ovladac) {
$ovladac->display()
} else {
"obsah nenalezen";
}


no teď k vlastnímu problému. Kdybych definoval "základní tagy (html,head) v tomto skriptu, tak fajn. Nicméně ve všech třídách bych pak měl problém, že cokoli bych napsal, tak by špatně rozbrazovalo ty zkuený český znaky.

Tj dobře tak to uděláme jinak a budem definovat ty tagy v jednotlivých třídách, jenže to je prd platný, ptž vždycky když budu chtít použít něco z venčí, tak tu zase bude problém s tím, že daná věc bude v jiným kodóvání (v takovým, kdy nejsou v daném souboru uvedené "základní tagy").

Při includování několik "základní souborů se zakladními tagy" zase budu porušovat w3c standarty (což je samozřejmě správně, páč by to byla hrozně prasárna).

Problém je bude pravděpodobně právě v tom, že píšu v Dreamweaveru a ten suverénně, když mu v každým dokumentu nejsou napsaný ty základní tagy, tak asi sradostí ten dokument píše v iso-8859-1.

Snažil jsem se mu vnutit iso-8859-2, ale bez většího úspěchu, tak jestli s tím máte někdo zkušenost, tak velice ocením...

J.
P.S.: Snad je v tom zmatku rozumět, na co se ptám.
v dreamweaveru das Edit - Preferences
Category New Document
tam se nastavuje vychozi kodovani (Default Encoding), si das Central European ISO, a pod tim zaskrtnes checkbox Use when opening existing files that don't specify an encoding

potom, pokud v souboru nebude uvedeno kodovani, tak DW pouzije ISO-8859-2
Netušíš kolik práce a problémů, co už x-dlouho mám si mě tím ušetřil!

Díky ti velmi!
J.
P.S.: Tušil jsem, že to bude podobná chujovina (tu centrální evropu jsem tam měl, ten check-box už ne)