Funkce mail()

no, tak mi v noci na dnešek dorazilo 7 mailů, zhruba za poslední měsíc :)
Problém vyřešen - a souhlasím s názorem, že musí být problém na doméně mysteria.cz
Stačilo všechny php scripty nahrát na jiný web (odlišná doména od mysteria.cz) a všechno šlo najednou naprosto bez problémů...
Jinak moc děkuju za všechny nápady!
Odesilani emailu mi nekdy jde ,nekdy nejde a nebo prijde prazdny formular.
Chyba je tady na serveru.Asi nestiha.Doporucuji dat php na jiny server s podporou php.
Mate napad,ktery php podporuje?
PHP podporují na wz všechny servery :-) A potíže s e-mailem nebo funkcí mail() jsou střídavě všude, takže si moc nevybereš. Častější problémy jsou asi u vytíženějších domén - třeba wz.
Tak za poslední měsíc (od té doby co jsem tu posledně psala) mi nedorazil mail žádný, mělo by jich být tak 30 :/
Celkem slušný skóre :-) Někde se tady psalo, že nějaká doména je na blacklistu třeba - u seznam.cz myslím. Neháže ti ty maily někdo do spamkoše?
aj ja mam pocit, ze to bude len na mysterii. na ostatnych to ide, len tu nie...a bude sa s tym nieco robit?
Ja uz jsem to tu jednou limit mejlu resil(samozrejme s naprosto nulovou odezvou).
Bohuzel jsem v limitu nenasel zadnou zakonitost, takze jsem si to udelal viz. vise(zasobnik v db).behem peti minut se mi podarilo odeslat asi 27 mejlu a vsechny do jednoho mi okamzite prisli, potom uz mi je to neodeslalo, kdokoli kompetentni se k tomuhle stejne nevyjadri, takze asi mame smulu a musime to vsichni zkouset metodou pokus-omyl
=Jonas=
A zkusil jsi napsat e-mail na podporu? Třeba ti i sdělí, kdy (a jestli) to někdy bude fungovat správně (a třeba to bude i dokumentováno). ;)
Funkce wz jakkoli souvisejici s emaily nepatri mezi nejaky vzor spolehlivosti...
Kazdopadne bych urcite ocenil, kdyby alespon funkce mail() korektne vracela navratovou hodnotu podle uspesneho ci neuspesneho odeslani zpravy... Takhle je to řádově nespolehlivější než email je i normálně.
Mám na stránkách e-mailový formulář, pokud pošlu e-mail ohlásí že v pořádku odešel, ale ve shránce na WZ se mi objeví toto: Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /home/web/wz.cz/mail/inc/classes/message.php on line 317 Nevíte někdo kde je chyba?
Je to polámaný...
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
:)))
Ja to tedy nezkousel, ale mail se muze ztrati z nekolika duvodu:
* mail neprosel pres funkci mail
* mail prosel pres funkci mail, ale odesilaci server jej zastavil (spam, cokoliv, limit mailu k odeslani)
* prijimaci server mail odmitl (hlavicka se mu nelibi, anonymni a tak), hodil do kose, spamu, ...
* uzivatel ma ucpanou schranku
A ted mne zrovna dalsi nenapadaji.

Mam pocit, ze kdyz jsem to zkousel, tak mi funkce mail vratila vzdy spravnou hodnotu. Ale nezkousel jsem vsechny zminene situace.

Jinak si myslim, ze je docela spolehlive ukladat maily nekam na web a pak poslat oznamovaci mail, ze mas neprectene maily. Nez to prenaset do jineho mailboxu.
Ano, jsem psal že je to nespolehlivý, ale na WZ často nastane bod 2, přičemž mail() vrátí true. Nebo tomu tak alespon vždy bylo, takže už se na to nějakou dobu nespoléhám, třeba už je to lepší.
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
V tom pripade nechapes rozdil :)
mil funkce v php funguje v poradku, vrati true, protoze program mail mail skutecne odeslal.
php mail -> mail -> server1 -----> server2 -> uzivatel
php mail -> mail (vraci true, pokus se podari mail odeslat na dalsi program v poradi)
Kontrolu nad serverem samozrejme nemas, ale ani program mail nema kontrolu nad serverem a neodecita jeho status.
Ono totiz muze dojit jeste k tomuto
server1 -> antispamovy filtr ----> antispamovy filtr -> server2
kde to je normalni krabicka zavesena na drate, ktera to cisti jeste pred tim, nez to dorazi na server. Tato hracka stoji asi 200.000, myslim, ale je sikovna :)