Chyba

Zkopíroval jsem si phpbb forum na svoje stranky, ale píše mi to tuto chybu:
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in /3w/wz.cz/t/mojestranka/install/index.php on line 653

Nevíte co s tim?
0. google.com (php phpbb forum parse error line 653)
1. zkontrolovat si nastaveni fora, pripojeni k sql a pod
2. zkontrolovat si nastaveni zobrazovani reklamy do iframe
3. podivat se do readme k foru a porovnat s phpinfo() jestli se ti nelisi nejaka dulezita vec, jako sokety, verze php, ...

si myslim, ze problem v nastavovani, ale podle popisu tezko rici, co jsi za uzivatele, takze rady jsou spise pro zkusenejsiho
Nejsem takový fenomenální znalec počítačů a všeho kolem nich jako peta, já bych si tipnul, že při nastavování parametrů, např. pro připojení k databázi došlo při jejich zápisu k nějaké syntaktické chybě - např. chybějící středník na konci řádku - proto ten "parse error" a pak už to prostě PHP parser nezkousnul...
Nebo mozna nejaky preklep v konfiguracnim souboru :)
Anebo reklama v instalačním scriptu...
ds (ds.mysteria.cz)
Mno, chyba je na radku 653 a dokud nemas soubor pred sebou, tak vic rici nemuzes.
Mam dojem, ze existuje na webu verze phpBB s chybou v instalacnim souboru. Otazka je, zda je to ona nebo zda si to zpusobil sam prepsanim nektere hodnoty, zapomenutim stredniku na konci predchoziho radku a pod. Pokud mam pravdu s chybnou verzi bb, tak odpoved najde na google. Jiste se na to ptalo 100 lidi nez vysla opravna verze.
A tez moznost, kdyz selze nejaky php prikaz, treba nasledkem safe_mode, muze dojit k tomu, ze se mu zaplete php kod s textem a pak se muze stat cokoliv, treba ukazat chybu ve stredniku.
<HTML>2Gabriel: je tam vložená reklama. Nastav vkládání Nahoře, nahrej soubory znovu a pak už instalace půjde spustit.</HTML>
<HTML><i>Mno, chyba je na radku 653 a dokud nemas soubor pred sebou, tak vic rici nemuzes.</i><br>
Tady na wz to obvykle znamená, že je blbě vložená reklama v instalačním souboru/souborech.

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=10236&t=10231
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=54059&t=54056
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=52057&t=52045
a mnoho dalších</HTML>
Takže mam nahrát všechny soubory znova nebo jen ten kde je chyba?
peta: chyba se projevila na řádku 653 - tam parser definitivně zkolaboval. Chyba může být na nějakém řádku před ním (tedy před řádkem 653). Řádek 653 může být OK
Gabriel:
Bylo by dobré vidět obsah řádku 653 a těch několik řádků před ním. Pokud tam je někde uvedené heslo, tak ho cudně nahraď, např. hvězdičkami
No pokud jsem to dobře pochopil tak mam projet soubor index.php? Ale ten má jen 133 řádek pokud jsem si to dobře zjistil
to ano, ale soubor index.php v adresáři install, je to on?

ony do něj mohou být vloženy i jiné php soubory (include, require) a pak má výsledný soubor více řádek než vlastní zdrojový kód - ty řádky vložených souborů se vloží mezi řádky původního souboru
a0) cesta in /3w/wz.cz/t/mojestranka/install/index.php on line 653 - tohle není cesta k tvému webu (alespoň myslím) - ale k webu http://mojestranka.wz.cz/ - takže máš možná i nějaký zmatek v instalačce nebo píšeme o jiném webu... než travian-fa.wz.cz ?

a) smázni všechno na webu (patrně tam máš jen phpbb)
b) přenastav si v administraci účtu vkládání reklamy nahoru (do souboru - ten si vytvoř a nahraj na server)
c) znovu nahrej všchny soubory na server a spusť instalaci phpbb
<HTML>Já nevím, že bych to nenapsala dost jasně? Tak znova - v souboru install/index.php je na řádku 653 v echu vložená reklama a nečekaně to dělá neplechu. Je třeba změnit nastavení na Nahoru (nejlépe do konkrétního souboru, viz Lama a jeho bod b)) a nahrát znova všechny soubory.

2Lama: v té cestě to zjevně přepsal, protože to není cesta ani k webu mojestranka.wz.cz, to by tam bylo ne /t/ ale /m/. Imho jde o travian-fa.wz.cz, už jen proto, že na té stránce objevuje ono chybové hlášení :-)</HTML>
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in /3w/wz.cz/t/mojestranka/install/index.php on line 653

==> chyba parsovani php kodu, chyba parsovani, byl ocekavany znak "," nebo ";" v souboru /3w/wz.cz/t/mojestranka/install/index.php na radku 653

Takze ver tomu, ze php mluvi pravdu, a ze na radku 653 je chyba. To, ze mas na disku nejakou verzi souboru install/index.php je jedna vec, zkopiruj si to, co je na wz.cz v adresari install/ . Nebo se koukas na jiny index.php, treba v root adresari nebo plugins/ , ktery muze byt rozdilny.

Predpokladana moznost je
- chybny zdrojak php fora, funguje ti na localhostu? v tom pripade je reseni hledat chybu na inetu, treba googlem ve spojitosti s nazvem fora, programu
- chybne zapsane nastaveni v install/index.php , zapomenuta uvozovka, strednik
- chybna v install/index.php zpusobena v dusledku prepisovani PHP kodu wz.cz o vkladani reklamy do index souboru nebo do vsech stranek. Lze resit nastavenim reklamy, viz odkaz zc.cz menu Podpora - nadpis (vkladani reklamy, neco reklama) nebo menu nastaveni - reklama (po prihlaseni) a samozrejme nahranim spravne verze souboru, nejrychlejsi asi prepsat vsechno nez kontrolovat, ktery z nich wz.cz pomenilo. Kazdopadne si odzkousej nejdriv, zda ti spravne vklada reklamu bez prepisovani souboru, jak psali.

V podstate ti to tu vsichni stale opakuji a asi tomu nerozumis.
>> V podstate ti to tu vsichni stale opakuji a asi tomu nerozumis.
Ani se mu nedivím, když mu tu dáváte sice správné, ale na druhou stranu zbytečné odpovědi. Jediný, kdo tu dal správnou odpověď, je Thalia. Měl jsem už předtím raději odpověďet hned, ale nebyl jsem si jistý.

Prostě správná odpověď je od Thalie

Autor: Thalia ♀ (moderátor)
Datum: 20. 01. 2009 10:56

2Gabriel: je tam vložená reklama. Nastav vkládání Nahoře, nahrej soubory znovu a pak už instalace půjde spustit.
------------------------------------
Autor: Thalia ♀ (moderátor)
Datum: 20. 01. 2009 11:30

Mno, chyba je na radku 653 a dokud nemas soubor pred sebou, tak vic rici nemuzes.
Tady na wz to obvykle znamená, že je blbě vložená reklama v instalačním souboru/souborech.

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=10236&t=10231
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=54059&t=54056
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=52057&t=52045
a mnoho dalších
Dovolím si oponovat mým prvenstvím :-)) Datum: 19. 01. 2009 19:38
Ovšem ono je to asi stejně houby platné, protože ten maník o tom nemá ani šajn (samozřejmě můj odhad)...
Lama: Fajn, ale co to slovo "anebo"? To vyznívá, jako by jsi nebyl jistý. ;)
Ale co. Odpověď už dostal. Jak si s tím naloží, je pak jeho věc.
Tak už mi to de, všem děkuji za odpovědi a omlouvam se za me hloupe dotazy:-)
OT pro Thalii: Nějak se mi podařilo nahrát entitu bez editace ;) V nějaké mapě znaku stačí zvolit znak a v opeře pak jen ctrl+v. Prostě přímo znak ne entitu.
PS: Test entity do nicku. Tak kdyby to nešlo, pak se omlouvám.
<HTML>Asi tě zklamu, ale já tam vidím &#9786; :-) A cože to má být? ☺ - aha smajlík :-)</HTML>
Omlouvám se, ale potřebuji ještě něco. Když si nastavuji databázi, tak tam to po mě chce název databáze. Ale když jsem tam napsal jméno databáze které jsem zjistil v Nastavení-->Nastavení MySQL tak to mi píše:
Nelze se připojit k databázi, viz. zpráva o chybě.
Unknown database 'travianfa'

Je chyba v tom že jsem zjistil blbě jméno databáze nebo někde jinde?
<HTML>Zkus tu databázi deaktivovat a znovu aktivovat. Nevidím u toho účtu, že by byla databáze vůbec zaplá.</HTML>
Díky, už to funguje. Snad už vás nebudu otravovat.