Fórum > Blog > Dodatečné informace k ukončení blogovacího systému WZ-BLOG

Dodatečné informace k ukončení blogovacího systému WZ-BLOG

Autor: Combobreaker (Podpora)
Datum: 2.11. 2016 13:33
Pokud byly vaše stránky vypnuty v rámci plánovaného zrušení služby WZ blogu (dne 1.11. 2016), je zde několik možností jak pokračovat. 
Můžeme vaši stránku dočasně zapnout - do pátku 4. 11. 2016. Požadavky na zapnutí stránek posílejte do e-mailu na podpora@webzdarma.cz. 

Pokud svůj současný web chcete zachovat, je nutné postupovat podle tohoto návodu: https://www.webzdarma.cz/podpora/23-ruzne/262-jak-zalohovat-wz-blog-do-sveho-pocitace. Podle toho postupu stáhnete statickou kopii do počítače (statické = již nebude v budoucnu možná editace stránek, stránky zůstanou ve stavu, v jakém byla provedena záloha). 
Poté je nutné přihlásit se do svého účtu na webzdarma.cz a změnit služby do standardního režimu - kliknete na tlačítko "Zrušit a smazat WZ Blog a přejít na standardní program".
Na server nahrajte pomocí FTP nebo Správce souborů obsah statické stránky. Pokud toto splníte, bude váš blog i nadále dostupný, avšak jen v nezměnitelné podobě. Vytvoření statické zálohy a následné nahrání na webové stránky můžeme zajistit za vás za poplatek 100,- Kč bez DPH. v takovém případě nám pošlete požadavek na podpora@webzdarma.cz.

Chcete-li své stránky i nadále upravovat, je nutné webové stránky vybudovat znovu v redakčním systému. Můžete si zvolit třeba WordPress, který nabízíme s instalací na jedno kliknutí v administraci po přihlášení do účtu na webzdarma.cz. Musíte opět nejprve přejít na standardní hostingové služby a poté v sekci "WordPress" tento systém nainstalovat. Zde samozřejmě není nutná záloha původní webové stránky. 

Po dni 4.11. 2016 již nebude možné stránku vedenou na původním systému blog znovu aktivovat a obsah nebude možné dohledat.

Děkujeme za pochopení.
Tým webzdarma.cz
Autor: Standa
Datum: 3.11. 2016 14:47
Pokud budete mít zapnutý blog, je možné ještě PHP skriptem (http://309lisaci.wz.cz/data/export.zip) vyexportovat data do WXR formátu (pro export do Wordpressu). Je potřeba mít aktivované PHP a nahrát soubory na server.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace