Jak vytvořím své stránky?

Podpora > Začínám s webem > Jak vytvořím své stránky?

Je mnoho způsobů, jak si vytvořit nové webové stránky. Níže uvádíme nejčastější způsoby.

1) Pomocí redakčního systému

Tvůrce webu Webzdarma.cz

Doporučujeme vám náš Tvůrce webu, který je velmi intuitivní a snadno ovladatelný. Je vhodný i pro úplné začátečníky. Tvůrce webu se nemusí instalovat a stačí ho aktivovat v administraci služeb.

Doporučujeme si prohlédnout demo, kde je vidět, jaké je Tvůrce webu intuitivní. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, rádi vám pomůžeme - pro Tvůrce webu poskytujeme plnou podporu. Pro jeho použití je potřeba mít aktivní program Komplet.

Další informace: Naleznete na naší speciální stránce a v nápovědě též videonávody, které ukazují, jak je práce s Tvůrcem webu jednoduchá.

WordPress

Pro komplexnější řešení můžete zvolit WordPress, který je k dispozici pro instalaci zdarma a snadno v administraci služeb. Pro začínající uživatele může být však příliš složitý. V případě problémů s tímto redakčním systémem je potřeba se obrátit na komunitu, která tento redakční systém spravuje.

WordPress vám bude fungovat i na variantě Zdarma, ale nedoporučujeme to, jelikož výkonnostní parametry vám neumožní využít více pluginů a web tak může být pomalý a pro uživatele nedostupný. Program Základ je speciálně optimalizován pro běh WordPressu.

Další informace: V naší nápovědě naleznete mnoho článků včetně návodu na aktivaci WordPressu na Webzdarma.

Ostatní redakční systémy

Redakčních systémů existuje velmi mnoho. Mezi nejznámější patří Joomla a Drupal. Na Webzdarma můžete použít jakýkoliv redakční systém, který podporuje PHP a MySQL. Musíte si ho však nainstalovat sami dle návodu od tvůrce daného redakčního systému. Většina těchto redakčních systémů je náročnější a doporučujeme pro ně tak minimálně program Základ.

 

2) Pomocí vlastního HTML

Pokud preferujete jednoduché webové stránky a zároveň se chcete přiučit něčemu novému, můžete vytvářet webové stránky přímo v HTML. Podrobné návody, jak si udělat svůj první web, jsou například na výborném webu jakpsatweb.cz.

Pro editaci HTML můžete využít náš vestavěný editor ve Správci souborů nebo některý z dostupných programů. Mezi nejpoužívanější patří:

  • PSPad Editor: Program pro editaci HTML, který je k dispozici ke stažení na www.pspad.com.
  • Sublime Text: Další výkonný editor pro tvorbu HTML, dostupný na www.sublimetext.com.


3) Pomocí PHP

Pro pokročilejší uživatele, kteří chtějí vytvořit dynamické webové stránky, je PHP ideální volbou. Můžete psát skripty v PHP a kombinovat je s HTML pro tvorbu interaktivních a funkčních webů. Na výběr máte různé verze PHP (od 7.4 až do 8.2).

Doporučené nástroje: Stejně jako pro HTML, můžete použít PSPad Editor nebo Sublime Text pro psaní a editaci PHP skriptů.

Důležité: Pokud si web tvoříte sami, nezapomeňte, že úvodní soubor se musí vždy jmenovat index.html nebo index.php (přesně takto, velikost písmen má význam).