.htaccess + MySQL

Zdravím lidičky.. mám takovýho .htaccess soubor

RewriteEngine On

RewriteRule ^([^/]+)/?([^/]+)?/?([^/]+)?/?([^/]+)?/?([^/]+)?/?$ /index.php?stranka=$1&podstranka=$2&datum=$3&fotka=$4&id=$5 [L,QSA]

u mě na "serveru" kde testuji stránky funguje krásně. Tady jsem si přečetl fora a upravil jsem ho tak, aby fungoval i zde. Index mojí stránky (detail.xf.cz) se zobrazí i s chybama (co je na druhou část) ale zobrazí. Ale jakmile kliknu třeba na odkaz Fotogalerie (http://detail.xf.cz/fotogalerie/) tak mi to hodí chybovou stránku (http://www.webzdarma.cz/server.error.html). A zaboha nevím, jak to mám udělat, aby mi to hodilo ten řetězec za adresou do proměnné. podle mě pravidlo mám napsané správně (když to u mě funguje), ale nevím, proč mi to vyhodí vždycky tuhle chybu. Nevíte někdo co s tím?

A druhá věc je, že když se připojím do databáze (v PHPadminu) tak mi nejde vůbec vytvřit ani jedna tabulka. Vkládám tam SQL příkaz, který je vyzkoušený a fční jinde, ale zde se prostě ta tabulka nevytvoří. Zkoušel jsem i předto napsat "use detail17;" ale bez výsledku. Tabulka se nevytvořila. Nevíte někdo, proč se nechce vytvořit ani jedna tabulka? SQL příkaz vypadá takto

create table detail_kategorie (
datum date primary key,
popisek text,
nadpis varchar(50));

Díky za odpovědi, snad se to podaři rozchodit :-)
zdar,
1) nový web (nová databáze)? Tak to by mohl být problém popisovaný v sekci MySQL, kdy na nově založených databázích jsou problémy. Víc informací tam ...

2) 500 - Internal server error = chyba na serveru v 99% případů blbě napsané .htaccess.

3) to že to chodí u tebe na lokálu a tady ne může mít několik příčin:
3a) Win vs. Linux server (některé srandy se zpracovávají odlišně takže to může chodit tady a tam ne nebo naopak)

3b) Jiné nastavení serverů (viz phpinfo() )
... atd, atd, atd ...

No a k chybám se snad vyjadřovat nemusím? ;)
1) no, tak já se podívám, jak to je s tím MySQL

2) No, .htaccess soubor jsem tu nechal vypsaný, tak jestli budeš tak hodný a řekneš mi, co tam mám špatně :-)

3) a všechny podsekce - Win vs. Linux, to je známý problém :-)