Problém s DIVEM | CSS |

http://www.bk-klan.wz.cz/index.php?page=forum

Problém je v tom, že kniha nezačíná zvrchu jak by měla, ostatně jako všechny stránky. Zkoušel jsem margin, pozicovaní, poté všelijaké css zrůdnosti, nic ! Všiml jsem si že to je díky DIVU který tomu předchází. Jelikož tato kniha není moje, pouze jsem ji převzal a upravil k obrazu svému, nechci do ní moc zasahovat. Logicky kdyz ten div sundám kniha se rozpadne. Může mi někdo poradit?

//<TABLE align="center" border=0 cellPadding=5 cellspacing=0 width="95%">
<TR>
<TD align="center" width="100%">
<H1>Návštěvní kniha</H1>
</TD>
</TR>
</TABLE>

<DIV align="center">
<FORM
name="F"
action="<?php echo $PHP_SELF?>"
method="post"
onSubmit="return kontrola();"
>

<TABLE class=formular border=0 cellpadding=5 cellspacing=0>

<tr>
<TD valign="top" align="left">

.
.
.

takhle to zacina... zkousel sem u divu taky marginy atd.. nic nefunguje.

Zadam o radu zkusenejsiho


DIKY
jeste dodatek .. pres mozilu na to fakt nekoukejte :) ... je to delany pro IE, pro jine prohlizece to zatim zoptimalizovat neumim. Kdyz tak na to ale koukam v OPERE tak es to celkem da az na to ze ta stranka neni cela dotahla... ale zase to FORUM je hned zezhora ..tak fakt nexapu co s tim :/

Hlavne to potrebuju vyladit pro IE ...ten zasr* DIV
posledni vec :)

jak to vycentrovat? sem to hodil nak vod voka jen pro rozliseni 1024x768 ale v jinejch to vypada jaxi prapodivne a to logo ujizdi.

premyslel sem to cely obalit divem {text-align: center } ale to se mi vycentruji i odkazy v menu atd.


DIV , centering ..THX
1) Proč si tu reklamu nedáš dolů ?

2) Nevím, jak to myslíš zvrchu. Když jsem se díval na tu knihu, tak máš nahoře grafický pozadí a knihu pod ním. Tak co tedy?

3) Navíc to je optimalizovaný zřejmě pro vyšší rozlišení jak 800 x 600 a při tomhle resolution to celý utíká doprava.

Petr
Add 3)

Možná to celý ještě dát do jednoho divu a ten vycentrovat nebo align=left

Petr
<TABLE align="center" border=0 cellPadding=5 cellspacing=0 width="95%">
<TR><TD align="center" width="100%">
<H1>Návštěvní kniha</H1>
</TD></TR>
</TABLE>
- tohle je ukázkový případ dokonale zbytečné tabulky. Nemyslím, že by byl velký problém nastavit tu šířku a padding přímo pro h1, v horším případě pro div okolo h1.

---

ad centrování:

body {text-align:center} /* pro IE */
#page {width:760px; text-align:left; /*aby se to necentrovalo všechno*/
margin:0 auto; /* auto centruje blokové elementy, 0 je hodnota pro horní a dolní odstrčení*/ }

<body>
<div id="page"> <!-- obalovací div s pevnou šířkou -->
(...stránka...)
</div>
</body>

---

Sorry, že jsem nevyřešila tu návštěvní knihu, ale taková směsice CSS, tabulek a formátovacích atributů je fakt vražedná - zvlášť, když v Mozille (která vykresluje opravdu přesně podle toho, jak je to napsané) se to vůbec nedá strávit :-(
Možná, že by na to šlo plácnout záplatu v podobě relativního pozicování. Takové obcházení problémů samozřejmě otvírá bránu Chaosu, ale ta už je v tomhle případě dokořán ;-)
To Freya:

... zvlášť, když v Mozille (která vykresluje opravdu ...

Sohlasím s Tebou, ale vždyť on psal, že to je dělaný pro IE a že zatím jinýho neumí.

BTW:
Přiznám že moje první stránky http://blahapet.wz.cz jsou dělaný taky pro IE, ale http://tests4you.wz.cz, jsem se snažil, jak jsem se snažil, aby šlapaly všude.
K tomu "dělání pro IE": zvlášť u webů, které hojně využívají možností CSS, je to imho trochu protimluv. Optimalizovat pro IE je mnohem těžší, než udělat dokonalou stránku pro ostatní prohlížeče (a pak ji doladit i pro Modrou Příšeru).
a víte o tom, že FORM kolem sebe dělá řádkové mezery? dát do css a problém s mezerou vyřešen :)

form { margin: 0px; }
Hele, jak tam Freya psala to stim zarovnáním celé stránky, já to mam stejně a funguje mi to jenom v IE?!
meca >> teď jsem tu svou ukázku pro jistotu otestovala (v IE6, ve Firefoxovi a v nové Opeře). Ve všech je výsledný efekt stejný... zkoušel jsi nastavit jak body, tak #page nějaké odlišné barvy, aby to bylo dobře vidět?
Téměř stejné řešení používám na freya.webz.cz...