Kolik Vám je ???

Také jsem měl v ruce logaritmické pravítko. Možná ještě bude někde v tom bordelu v baráku ;) Nemělo pravítko náhodou víc funkcí? Letmo si pamatuji, že se tím dalo i násobit, či mocnit. Už nevím co.
<HTML>Logaritmické pravítko má násobení a dělení jako primární funkci (pomocí základních stupnic). Dále má kvadratickou stupnici (což jsou dvě základní za sebou v délce jedné základní) a často i kubickou stupnici (s pomocí těchto stupnic se počítají 2. a 3. (od)mocniny). Dále mívá reciprokou stupnici (základní stupnice, ale pozpátku, dobré pro výpočet převrácených hodnot a složené dělení/násbení). Samozřejmostí je logaritmová stupnice (která jediná je lineární a slouží k výpočtu dekadických logaritmů hodnot ze základní stupnice). Potom se na pravítku mohou nacházet stupnice pro sin a tangens (resp. jsou na nich úhly; hodnoty funkcí se čtou ze základní stupnice) a sqrt(1-x^2), které slouží k výpočtu cos a 2. odvěsny a jiných věcí. Významná část pravítek má dále log log stupnice, s jejichž pomocí lze počítat libovolné mocniny/odmocniny - ty však již nejsou bůhvíjak přesné. A co mám já toho Faber Castella 63/98, tak ten má ještě škály pro výpočet účinnosti a další elektrotechnické výpočty.

Někde jsem viděl i sazečské logáro... tam byly hodně speciální škály... ;)

PS. Co se týče sčítání a odčítání, tak se obrátilo pravítko a počítalo se tužkou.</HTML>
Skoro by se dalo říct, že pravítko je mnohem lepší než nějaká vědecká kalkulačka ;) Nabízí funkce, kterou na kalkulačce nenajdeš.

Ale abychom neodbočili od tématu. Nedávno jsem se inkrementoval, ale nějak jsem to nepocítil. Asi začínám být jako MzM nebo Thalia. ti už se nějak zastavili ;)
<HTML>Já se inkrementuju každý rok, ale čítač je private ;)</HTML>
Není nad pořádný exkrement!
<HTML>Je zajímavé, že u většiny lidí to vyvolá tuhle asociaci. Dnes už jsem se s tím jednou setkala.</HTML>
<HTML>To dělá ta kombinace slov inkrementovat a private :) Jinak dneska jsem se s tím ještě nesetkal.</HTML>
Dneska jsem se s tím taky už setkal a bezohledně jsem to spláchnul...
Ale abych nebyl moc OT: furt moc a stále víc.
<HTML>Tak si dej udělat nějakou aetosukci, aby ti ten přebytečný věk odsáli... ;)</HTML>
Asi jsem divný, ale ve mě to tuhle asociaci nevyvolalo.... ;-)

í
No a to je z toho, když se tady nemluví česky! Nějaká "krementace" se podobá akorát kremaci, což taky není zrovna české slovo, i když dost používané. Inkrementovat kremaci lze?
<HTML>Navýšit posmrtné spalování? Možná pokud navýšíš smrt, aby bylo více ke spalování...</HTML>
No prostě a jasně: hrobníci mají po žních!
<HTML>No já myslím, že mluvit o kremaci je zatím předčasné. Já bych se držela té inkrementace, dokud to de.</HTML>
Kremace sbalená do ruličky je kremrole? Že by další přírůstek do morbidních cukrářských výrobků (rakvička, věneček)?
<HTML>Proč to nemůže být role krému? A když jsme u té role, tak jsme se opět přiblížili k těm inkrementům...</HTML>
Mně je 12 :D.NA svém webu http://www.paradise-tmnf.xf.cz/ používám PHPFusiona.Určitě starý nejsi web se dá dělat v jakémkoli věku :D
<HTML>To máš recht. BTW, Trackmania * Forever jsou dobré hry. Jestli mohu radit, jděte do United ;)</HTML>
<HTML>Koukám, že to nějak uvízlo. Tak aby řeč nestála: Je mi někde mezi 0 a smrtí.</HTML>
<HTML>Co sem furt pletete tu smrt?</HTML>
<HTML>Tak promiň, raději svou výpověď upravím:

<em>Jsem kdesi mezi počátkem a koncem.</em>

Už tam není slovo smrt. Je to lepší?</HTML>
Nebo:
Jsem kdesi mezi nulou a více.
<HTML>Jo to už je přeci jen lepší. Ale stejně kdoví jak to s váma všema je. Neděle ráno a mně v Kopete nikdo z wz skupiny nesvítí zeleně. Jen Ondrastár. Kde se všichni flákáte takhle v neděli dopoledne? :-D (pokud je tedy neděle, jsem tento týden trochu zmatená)</HTML>
<HTML>Podle juliánského kalendáře je sobota :D</HTML>
Takže podle tohohle kalendáře umřu o den dříve... To je špatná zpráva. Není nějaký kalendář, kde bych umřel třeba o 20 let později?