Kolik Vám je ???

<HTML>Se divím Marku, že nám to pivo vůbec někde nalejou. V našem věku...

2milster: jooo kalit se musí umět ;-)</HTML>
"Se divím Marku, že nám to pivo vůbec někde nalejou. V našem věku..."

Tomu jsem se divil před dvěma rokama, dnes už jsem z údivu vyšel. :)

"jooo kalit se musí umět ;-)"

Tak tak. A kdo kalit neumí, ten si nejspíš nikdy nezakusí psát v šest ráno na fórum, aby tím udělal tečku za večírkem. :)
<HTML><i>Tomu jsem se divil před dvěma rokama, dnes už jsem z údivu vyšel. :)</i><br>
Ale představ si tu dvojci, sedmnáctiletá a devítiletej :-D

<i>A kdo kalit neumí, ten si nejspíš nikdy nezakusí psát v šest ráno na fórum</i><br>
Nj ale tvoje akce byla v sobotu a moje ve čtvrtek. Takže mě v šest ráno nečekalo psaní na fórum, ale vstávání do práce. :-)</HTML>
<HTML>Koukám, že jsme si nikdo nevšimli, že 29.8. uběhlo právě <b>pět let</b> od založení tohoto threadu! Nezbývá než gratulovat tomuto vláknu k jeho nesmrtelnosti (s velkým přispěním Marka, který ho vytáhl ze zapomnění, aby si mohl užívat svých permanentních devíti let)!</HTML>
Thalia: "Takže mě v šest ráno nečekalo psaní na fórum, ale vstávání do práce. :-)"

Téda ... makat v 17 letech. Ty jsi sem určitě přijela z Mongolska a od pěti let tady den co den šiješ kopačáky ... :)

"29.8. uběhlo právě pět let od založení tohoto threadu!"
Pět let? Tý jo, tohle vlákno je starší než já ... tak to teda GRATULUJU a přeju ještě aspoň dalších pět! :)
<HTML>2Tom: no snad sis nemyslel, že mi na to pivo dávají rodiče?! A Markovo kapesný na to nestačí, takže mi nic jiného nezbývá.</HTML>
Thalia: "no snad sis nemyslel..."
nemyslel. Myšlení je civilizační choroba a proti ní jsem očkovaný ;)

"že mi na to pivo dávají rodiče"
Když už jsme u toho chlastu: přijeď (i s Markem) 6.října na Biskupický Kaléšek a tam uvidíš, co se pije u nás. Klidně se ti zaručím, že z pálenice bez cizí pomoci nevylezeš ani po čtyrech! =D
<HTML><i>Myšlení je civilizační choroba a proti ní jsem očkovaný ;)</i><br>
Já jsem očkovaná proti tetanu.

<i>přijeď (i s Markem) 6.října na Biskupický Kaléšek</i><br>
Uvidíme ;-) Ty tam budeš?

<i>z pálenice bez cizí pomoci nevylezeš ani po čtyrech! =D</i><br>
Chachá!</HTML>
To jestli tam budu nebo ne je otázka chvilkového dostatku odvahy, protože když si vzpomenu na loňský ročník, kdy jsem se tam s kamarádama vylili jak převrácený sudy, tak se mi tam vůbec nechce. Na druhou stranu - aspoň byla sranda ;)

"z pálenice bez cizí pomoci nevylezeš ani po čtyrech! =D
Chachá!"
Je vidět že jsi neznalá tamních poměrů. Zkusím tě trošku zasvětit:
Malá Haná (Jevíčko, Biskupice a spol.) je specifická část ČR, kde chlastá každej, kdo se se skleničkou trefí na správné místo ;) Kdyby sis prohlídla zahrady místních, tak na dvou ze tří najdeš domácí palírnu a v každém domě aspoň jeden sud s kvasem (pocházím z krásného místa, že? ;). Díky tomu jsou domorodci vytrénovaní a jsou schopní bez újmy na zdraví vypít to, po čem by obyčejný člověk přinejmenším oslepl. Asi proto se festival slivovice koná zrovna tam.
Centrem většiny vesnic v ČR je náves, případně JZD. V Biskupicích je to tamní palírna. No a v budově palírny se během Kaléšku koná ochutnávka a to tak, že se nalévá do hrnků a naběračkou (můj odhad 0,2l jeden vzorek).
Pokud normální smrtelník (jako třeba já) absolvuje takovýchto vzorků 3 a víc, je s ním Ámen a z areálu pálenice se bez cizí pomoci nedostane.
Asi se radši nebudu moc rozepisovat, ať tam taky někdo přijede... ;)
Tyjo, tohle by měla sponzorovat VZP. Tady se musí vyléčit veškeré infekční nesmysly, co člověk zná. Z dávek bych tipnul, že to bude účinné i proti rakovině....

Tak 2dl slivky by do mě nikdo nedostal. Při vyšší hladině alkoholu se dostávám do stavu, kdy tělo odmítne pozřít cokoli alkoholického (buď odvrácením ústního otvoru od zdroj nebo....)
Takže bych asi vyšel po svých.

Představa, že bych se tam nějak dostal je vražedná.... jak bych se asi dostal zpět?
<HTML>Marku :-D

Tome, musím říct, že osobně bych se do ochutnávky víc jak dvou vzorků nepouštěla a i tak bych každou dávku raději vypila s rozvahou. Se slivovicí opravdu problém nemám (nejsem z Brna a mám dokonce mnohaleté osobní zkušenosti s pálením), ale piju ji pomalu a po menších dávkách. Jela bych, dokonce švagr se nabídl jako odvoz, ale manžela, myslím, odradils... :-D

A k tématu: po ochutnávce více jak dvou vzorků bych nejspíš o několik let zestárla, takže si to raději asi odpustím :-)</HTML>
MzM: "Představa, že bych se tam nějak dostal je vražedná.... jak bych se asi dostal zpět?"
Tam vede cest hodně, zpátky ani jedna! =D

Thalia: ale to se nedá. Když vidíš ty domorodce, jak to do sebe oklopí a spokojeně pochvalují, jak že se letos urodilo, tak si dáš, půl hodiny se nemůžeš pořádně nadechnout, natož mluvit a než se rozkoukáš, tak máš plnej hrnek z druhý várky. No a přece neurazíš tím, že se zvedneš a odejdeš, když máš nalito, že?! ;)
K tomu stárnutí - asi bych to trochu potřeboval. Minulý týden jsem jel do sousedního města a protože jsem nestihnul BUS, tak jsem jel stopem. Zastavil mi takovej strejda a když zjistil, kam jedu, tak na mě vyhrknul "a na kterou základku chodíš?" (a to už jsem tam nebyl tak dlouho, že ani nevím, kde základka je).

"mám dokonce mnohaleté osobní zkušenosti s pálením" No já taky. Děda má na zahradě taky jednu kolonu (eště aby ne, když je odtam), ale v poslední době už nevidí tak dobře jako kdysi, tak prý letos pojede pálit k profíkům...

"ale manžela, myslím, odradils" Snad ne abstinent? Alkohol je sice metla lidstva, ale zametat se musí, že? ;)

No nic - nevadí, příští rok bude zas =)
<HTML>Ale kdež, abstinent. Jen zrovna nemusí pít slivovici po hektolitrech :-) Ono je ještě dost brzo na to, říct, jestli pojedem nebo ne. My se spíš rozhodnem a jedem, než nějaký plánování :-) Akorátže pokud bychom jeli bez plánování, tak bychom se nejspíš nepotkali :-/

<i>...tak si dáš, půl hodiny se nemůžeš pořádně nadechnout, natož mluvit a než se rozkoukáš, tak máš plnej hrnek z druhý várky. </i><br>
Pokud bych ten žejdlík prakticky exla, tak je mi jasný, že už po druhým by se mi těžko stavělo na nohy =-O což manžel asi správně tuší a proto se mu tam moc nechce :-D</HTML>
Nějak to zapadlo. ;-)
Mám žízeň. Co plzeňka? Když vám nebude vadit, že pijete s devítiletým...
MzM:
o žízni mi nemluv :)

Pít s devítiletým mi nevadí ... co tenhle víkend v Biskupicích u Jevíčka ;)
A aby jsi se u toho nenudil tak ti uspořádám soutěž: kdo první oslepne prohrál =D
to je moc daleko.... :-(
<HTML>No my prej sice o víkendu na výlet asi pojedem, ale jestli zrovna do Biskupic... :-D

Nebýt mi dneska nějak blbě, tak bych na pívo i šla, ale takhle to raději nechám na jindy, až mi bude líp. A dopředu říkám, že pivem se určitě nespravím :-) A ani čajem s rumem...</HTML>
A co rum s čajem? ;)

Jinak - škoda že nikdo nemáte odvahu ... :)
<HTML>Rum s čajem ani néééé, já na rum moc nejsem. Ale v grogu mi chutná :-)

Dej si i za nás Tome :-D</HTML>
Taky piješ ten "prstovej" grog? (Prstovej grog = na prst svisle rumu a na prst vodorovně vody) =)

Jo, prej dej si i za nás xD
Já budu rád, když přežiju to, co si dám za sebe :)

Btw, našel jsem v archívu jednu fotku, která mluví za vše. Sice to není z téhle akce, ale pro představu to snad bude stačit.
   http://manual.wz.cz/download/img0.png
Jo, pro nechápavé, ten 50l sud je plnej jabkovice.

PS: omluvte zhoršenou kvalitu obrazu, je to focený telefonem a ještě upravované v PC (ne mnou).
<HTML>Tome, žiješ? :-D I když asi jo, myslím, že jsem tě tu někde zahlídla.... :-P

Dala bych si pívo. Kdo jde?</HTML>
Žiju, ale co je to za život?! =)
Popravdě řečeno, letošní ročník nebyl nic moc - no radši to nebudu moc rozebírat ;)

O pívu nemluv, těch sem měl v sobotu víc než dost a pokaždé, když zaslechnu slova jako pivo, nebo Kotelna, tak se mi dělá zle :)
<HTML>Život je príma, poněvadž dneska je fotbal a půjde se na p* :-P (to aby se ti nedělalo zle ;-))

<i>Popravdě řečeno, letošní ročník nebyl nic moc </i><br>
Ale ale, copak? Bylo málo vzorků k ochutnávce? :-D</HTML>
No, to ne - vzorků bylo dost, ale sedět v koutku a jenom chlastat je rychlá smrt. Původně jsem měl naplánovaný, že se nás tam sejde asi 20 a srazili jsme se jenom 4.

Ještě ke vzorkům - letošní ročník byl vydařený (podle domorodců), tak přece nemůžu být pozadu; včera jsem do pálenice vezl 109 kilo jablek a 46 kilo švestek, takže budu mít o dlouhé zimní večery postaráno... =D
<HTML>Život je stále príma, poněvadž jsme ten fotbal vyhráli :-P

Já v sobotu vyrážím na pochod organizovaný jedním bývalým kolegou. Je to pochod po hospodách v okolí vesnice, kde bydlí. Začíná se údajně v 11h, prý je v plánu ujít až 25km, ale tomu moc nevěřím. To zas dopadne... :-D</HTML>