Kolik Vám je ???

tak 18 nebo 800?

í
<HTML>Samozřejmě že 18. Až mi bude 800, tak budu mít na starosti úplně jiný věci, než se dětinsky radovat z napsání příspěvku s kulatým pořadovým číslem :-).</HTML>
Teda "tečka" za smajlíkem - tomu říkám puntičkářství! :-D
<HTML>Já tomu říkám tečkitida. Jinak gratuluju k té osmistovce - rosteš nám do krásy ;)</HTML>
Jestli ona ta tečka není nějaké to akné, v osmnácti je to relativně normální. Schválně, jestli tam bude příště....
<HTML>To vypadá, jako by to tu vymřelo :-).</HTML>
Poslední dobou nejen toto vlákno. Celé fórum je také nějaké mrtvé. Jen pár jednotek příspěvků denně.
Že by to bylo podzimem? Nebo snad jistou nejmenovanou chřipkou?
<HTML>Fórum je mrtvé už 5 let, jen mi už docházejí nápady na nové dotazy a začátečníky.</HTML>
Dříve tady řádily viry (ne že by se to snad změnilo), teď možná navíc ještě virus nejmenované prasečí chřipky...
Furt se něco děje!
PS: Tímto oznamuji, že jsem ještě naživu. Zatím vítězím nad prasaty! Na krupony je to 36 : 1 :-D
<HTML>Já nad nimi vítězím o tři délky a dvě šířky.</HTML>
Já už jenom o pí/2.
<HTML>Poslední prase jsme doma zabili před několika lety.</HTML>
My jsme ho zabíjeli vždycky na dvorku...
<HTML>:-D oukej oukej, ale tak snad není třeba to brát až tak doslova.</HTML>
Já taky žiju, i když mám pocit, že dom ta chrochtavá řádí (žena je úplně na popel)...

í
P.S.
T-815 je jedno z oblíbených strojů (mám ho doma i z papíru).
mě když bylo 10 tak jsem měl doma pc at 286 s 1mb ram a 10mb hdd
stalo to 200 tis. a skončil tak že jsem přepl v zadu knoflík z 220V na 120V
Pak už se zněj jen zakouřilo
Když mi bylo (bude?) 10, měl jsem doma logaritmické pravítko (se kterým jsem už uměl násobit) a děda od někud dotáhl super kalkulačku Superlectron, co měla CRT display. (taková elektrónka, co jí svítily sedmisegmentovky seleně). Ještě ji doma mám a je funkční. Největší prča je, že při provozu ruší rádio.... :)

9
í
Když mi bylo 10, tak jsem cvrnkal kuličky do důlku, nic to nerušilo ani se z toho nekouřilo.
Bral bych ty časy zpátky - komunisté-nekomunisté...
...a kromě toho, že jsem to s tím log. pravítkem trochu uměl jsem byl hrdý na to, že jsem poprvé rozmontoval a SLOŽIL torpédo (zadní náboj na svém kole pionýr).

napadlo mě: nemohl by někdo vyrobit lehkou satistiku:
select
nick, count(*)
from forum
where temaID = 'kolik vam je'
group by nick
order by count(*) desc


asi stačí prvních 10 max. 20

:)
í
MzM: Velmi podobnou kalkulačku mám doma taky. Možná jenom trochu novější vezri, protože rádio neruší :)
<HTML>Přiznám se, taky umím počítat na logaritmickém pravítku. Ne, že bych musel znáti (tolik stár nejsem), ale prostě rád něco umím ;) Někdy si říkám, že bych mohl logára sbírat... mám doma např. jednoho 70letýho Faber Castella pro elektrotechniky, model 63/98 ;)</HTML>
Tuhle jsem se díval, na aukru je jich celkem dost...
Když mi bylo 10, „osvobodily” nás spřátelené armády. To není zrovna rok, do kterého bych se rád vracel... :¨-(
Ještě mě napadlo k té tečce za smajlíkem: není to vyplivnutá žvejka?
<HTML>Tečka za smajlíkem je tečka za větou. Jak prosté. Jsem prostě puntíčkář.

Když mi bylo deset, tak jsem nastoupila na gympl a o nějakých počítačích jsem neměla ani tušení. Když mě o šest let později posadili k pc a nutili mi nějaké begin, writeln a tak, no škoda mluvit, šlo mi to jak psovi pastva. A bylo to poprvní (ač jak se nakonec ukázalo bohužel ne naposledy), co jsem neměla vyznamenání :-D.

Jinak logaritmické pravítko jsem v životě neviděla (ale už jsem se koukla na wiki, žádný strach, hoši) a o logaritmických tabulkách jsem slyšela jen v Marečku, podejte mi pero. Ale nejsem žádnej závislák na kalkulačce jako někteří, co bez ní nesečtou ani 1 a 1.</HTML>
Jó, logaritmické tabulky, to byla kniha, nejlepší ze všech! Byla nejmasivnější, a tudíž nejlépe použitelná... Jen na některé úkony se víc hodil tenčí ale rozměrnější atlas.