Kolik Vám je ???

<HTML>Co je standardní formát PSČ?

11150
111 50 (tady by měla být úzká mezera)
111 50

?

Btw, co když bydlím na 7. srpence 713/24, 2. p? ;)</HTML>
Tak když je požadavek zákazníka, že PSČ má být 5 znaků bez mezery, tak s tím prostě nic nenaděláš. Maximálně můžeš vložené mezery odstranit. Což většinou programátoři udělají. Nesmíš za programátory označovat ty, co se baví tvorbou (mnohdy velmi podařených) webů.

A docela by mě zajímalo jak budeš parsovat adresy:

Adršpach Horní Adršpach 135
nebo
nábřeží Svazu protifašistických bojovníků, Nová Ves u Nového Města na Moravě, č. p. 564
OK, to že imho většinou neudělají je jen imho, ale i velké renomované firmy mají často strašně buzerující formuláře, ač jistě za jejich vytvoření zaplatily spoustu peněz... Ti co maj na webu že je jen pro IE6.0 jsou jasní, ale i ti co na to mají živnosťáktak buzerujou.

Nípal: No právě že cokoliv z toho, proto na to pustim regexp kterej z toho vytáhne jen čísla, a když je jich pět tak je to PSČ ;-) Ta moje myšlenka je právě v tom, že neexistuje jeden standardní formát!

Nípal&MzM: Říkal jsem, že úspěšnost je cca 90% a že je to poloautomatické, většina zákazníků prostě nemá takovéhle adresy :-) Přesto pro zajímavost výsledky parsování těch vašich adres (kecal jsem, teď koukám že čp mam dohromady s ulicí, pač to nikdy neni potřeba zvlášť):

7. srpence 713/24, 2. p
->ulice: 7. Srpence 713/24 [správně rozpoznáno i normalizováno]
->místo: . P [s patrem se holt nepočítalo, ěště nikdy mi to nikdo nikam nevyplnil]

Adršpach Horní Adršpach 135
->ulice: Adršpach Horní Adršpach 135 [slušnej člověk to nějak oddělí, takhle se v tom stroj vyzná jen pokročilou analýzou textu anebo napojením na databázi existujících adres]

Adršpach, Horní Adršpach 135
->ulice: Horní Adršpach 135 [ok]
->místo: Adršpach [ok]

nábřeží Svazu protifašistických bojovníků, Nová Ves u Nového Města na Moravě, č. p. 564
->tohle je podpásovka, na tom si to docela vylámalo zuby :-D Ale opět, ěště nikdy jsem neviděl aby někdo ulici a čp proložil městem

nábřeží Svazu protifašistických bojovníků č. p. 564, Nová Ves u Nového Města na Moravě
->ulice: Nábřeží Svazu Protifašistických Bojovníků Č. P. 564
->místo: Nová Ves U Nového Města Na Moravě
[to už ujde, akorát bych měl ěště zjemnit tu kapitalizaci písmen]

Aneb děkuji za náměty na zlepšení :-)

Btw. pořád 21 :-))
Tak jo, vytáhl jsem hodně těžký kalibr :)
A třeba takový Horní Adršpach není ulice ale část obce. Takže tam vlastně vůbec nemusí být. Páč Adršpach ulice nemá.

Nějakou dobu jsem se adresami zabýval a není to úplně triviální...
A jak píšeš v 90% případů se tím nemá cenu zabývat...

9

Dneska je pěkně, vytáhnu zase řetězovou pilu. :->
Když už buzerujete s adresou, říká vám něco standard ISVS?
Jak nakládat s adresou najdete v dokumentu 008/04.02 - Standard ISVS k prostorové identifikaci
A pro PSČ platí dokument 003/01.03 - Standard ISVS pro popis datových prvků.

Z dokumentu:
IDENTIFIKÁTOR AA0038
NÁZEV POŠTOVNÍ SMĚROVACÍ ČÍSLO
AKRONYM PSC
DEFINICE Datový prvek pro číslicové vyjádření směrovacích údajů, zajišťující dodávání zásilek do
objektu v ČR, nebo samostatné poštovní směrovací číslo přidělené organizaci.
DAT. TYP HODNOT číslicové znaky
MAX. DÉL. HODNOT 5
MIN. DÉL. HODNOT 5

Jednoduše PSČ je číselná hodnota o pěti znacích. Takže zápis s mezerou "123 45" je špatně. Správně je bez mezer.


Jinak jako vždy. Starý dědek, který buzeruje děcka ;)
Hm, v situaci, kdy Česká pošta (pro mě největší autorita ohledně českých PSČ) to má na webu špatně, tak se nemůžu spolehnout ani na zápis s mezerou ani bez mezery a musím umět oba. Vnitřně v db to mám pochopitelně bez mezery, pač je to nějakej int, ale na faktury se to tiskne s mezerou, pač to je na pohled hezčí :-D
Standardy ISVS jsem neznal, dík za tip - i když nevím, jestli je mi to k něčemu, imho je to jen pro vnitří komunikaci státní správy.

Hm, ok, ta položka by se asi správně místo "ulice" měla jmenovat "druhý řádek adresy", aby to odpovídalo skutečnému významu - ale na to sere pes.
Pro mě je ten dokument pro inspiraci. Pochybuji, že by někdo tak strikně dodržoval normy, které si ve skutečnosti každy určuje po svém ;) Výhodný je v podstatě k optimalizaci datového modelu. Třeba pro město stačí max 48 znaku.
<HTML>U nás v republice ano, nejdelší obec má 33 znaků:

Nová Ves u Nového Města na Moravě

Ale jinde by mohl nastat problém:

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (58 znaků; psal jsem to z hlavy, snad je to správně)</HTML>
Seš blázen :-D
<HTML>Za 4 dny slavím 8000 :)</HTML>
<HTML>To sou debaty, já se začínám pomalu bát...</HTML>
Já jsem se taky bál, když jsem byl ještě živý...
9
víte co je sranda? že tohle vlákno bude za chvilku starší než ti nejmladší webmakeři tady :-D ....no dobře to asi ještě né, ale že se taková "blbá" otázka drží už takřka 7 let ....jinak já 19 :)
Jujda. Tož to abychom pomalu chystali megapárty na dvoji narozky. První šťastlivec toto vlákno, které bude mít za dva roky 9 let. A druhým šťastlivcem bude náš milovaný MzM, kterému bude rovněž 9 let ;)
sákryš, to mi už bude tolik?
9?
9!

P.S.
tak 666-tý příspěvek jsem si nemohl nechat ujít, ne?
<HTML>Tři šestky? Tak teď už se bojím doopravdy. Honem s nimi pryč.</HTML>
A co takhle tři devítky?
Až teď jsem si uvědomil, že tu bude i třetí oslavenec. Vlákno má své dvojče, i když o dva dny mladší dvojče ;)
Můžete hádat, kdo je tím třetím oslavencem ;)
Stále je mi hodně a pořád to roste! Kdysi psala Thalia, že pokud není v příspěvku alespoň něco o sexu, tak je o ničem. 666 už proběhlo, 69 nechám na vás - takže aby to nebylo úplně mimo: "Co takhle švédská trojka?". :-)
<HTML>2Lama: to by mě zajímalo, co ti stále roste, protože zároveň ti to totiž asi ubývá na mozku (zejména na paměťové části). Tohle jsem já nikdy neřekla!

Copak "<a href="http://www.csfd.cz/film/2777-svedska-trojka-threesome/">švédská trojka</a>", ale co teprve "<a href="http://www.csfd.cz/film/227794-intimne-tajomstvo-zubata-vagina-teeth/">zubatá vagína</a>"! <small>(zkuste obrázek v komentu od monologa)</small></HTML>
Thalia: Roste (zvyšuje se) věk! Jestli jsi měla opět hambaté myšlenky, nezlobím se... To o sexu v příspěvcích jsem si zapamatoval (viz wikipedia - skleroza) v souvislosti s tebou. Nechtělo se mi to hledat - ale asi někde v tom Nípalově tématu "report" o stavu... padlo: "Neodbočujte od tématu, nebo vám to tu smažu." :-)) Tak přece jen jsem doličnou větu našel. Já jsem si ji vysvětlil takhle.
<HTML>Lama: aha, tak v tom případě se ti začínají objevovat problémy s pochopením psaného textu :-)</HTML>
Nevadí! Hlavně když... roste! A já osobně jsem si žádného nepochopení nevšiml. :-D
Já si zase pamatuju výrok:
"Je to dobrý! Klesá!"
<HTML>MzM: Jak kdy. Inu, s čerty nejsou žerty.</HTML>