frejmy a chat

Lukasiku! rekni mi jednu vec kolik MB ze je vlastne tady ta databaze ja si myslim ze pouze 2 MB a mno nevim jestli by se mi to co vsechno co by slo dat do databaze vubec veslo
-nevim proc si myslis ze to neni v mysql jestli usuzujes podle minulich prispevku tak jsem ti jen udal priklad (chtel jsem te nakopnout) k tomu aby jsi si to napsal sam (na miru pro svoje pages)
download bych musel vytorit (toto jsem si napsal sám jen za pomoci manualu). jestli ti nestaci tyto smajlici :-) tak nevim co bys chtel

a jeste jednu otazku? napis mi zcela uprimne co se ti neliby na grafice? (prohlidni si cely pages) grafika je jen otazkou css

windows NT 5.1 = xp? nebo 2000?
Řekl bych, že po domluvě s mírou bych dostal více třebas na úkor web prostoru... jak už tu naznačoval, jinak ano usozoval jsem z toho minulého příspěvku, jinak ten chat bych asi byl s to napsat, ale když už to někdo udělal předemnou, tak proč si nepomoct^_^.

Grafiku jsem hodnotil pouze chatu, celí stránky jsem neprohlížel...
win XP profíky.
Jo jinak grafika na tvé stránce se mi taky nelíbí, nelíbí se font comic sans (neboj, taky jsem s ním zaćínal:-)).

Dále že je to ve framech, obyčejná lišta takový někde nevýrázný, nikde zbytečně přeplácené, zbitečné JS scripty...

Ale je to jen můj názor, ale mám takový dojem že nejštastnější řešení stránky to není...
btw: Mam dojem ze ty novinky uz jsem u nekoho videl
novinky to je docela mozné videl jsem je taky na 10 stanakach podobnym zpusobem reseny (mne se to tak libi coz ovsem neznamena ze jsem to okopiroval)
>nikde zbytečně přeplácené, zbitečné JS scripty... (myslel jsi nikde nebo nekde)
co povazujes za zbytecne js (moc jich tam nemam spocital bys je na prstech jedne ruky)?

uto stranku si pisu jen pro zabavu (nemam mnoho casu)
nechce se mi to predelavat na verzy bez framu

ps. jakej doporucujes font?
To Ondrej Novak
na ruzne verze NN ti seru ja se nebubu piplat jeste z rozlisovanim verzi brw. jednou je to nn tak to napisu tak aby to bylo pozitelne i v NN 4.0
>A framy vůbec nemůžu použít kvůli celé struktuře sránky...:o).
Lukasiku jeste jedna vec ktere jsi si mozna nevsiml ale jsou pozity tri ramce
zdenek (---.netel.cz): Ja se s verzemi NN nepiplam. U mne je vestina stranek psana na IE 5.0+ a NN 6.0+. Na jinych to nepobezi, seru na ne.
To :Ondrej Novak
zdenek (---.netel.cz) = zdenek (barakuda.wz.cz) jen mne nebavi se vzdicky prihlasovat kdyz otevru forum na wz ;-(
>>Lukasiku jeste jedna vec ktere jsi si mozna nevsiml ale jsou pozity tri ramce
jj, všimnul

>>co povazujes za zbytecne js (moc jich tam nemam spocital bys je na prstech jedne ruky)?
Šptaně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli tenuvodní script s tím jménem, zdá se mi to jako blbost...:o).

>>jakej doporucujes font?
Něco základního, times new roman, sans seriv a takovýhle...
>>Něco základního, times new roman, sans seriv a takovýhle...
to se da predelat zmenou jednoho blbího souboru *.css

jestli myslis ten form (neni tvoren pres js ale php) tak si to vyskousej a uvidis k cemu je tam ten JS

je nevim jestli bude Cookies vytvorena v neco/index.php
pouzitelna v neco/index.php?sss=xxx&se=bvuyvg
jestli jo tak to muzu vtvorit neco jako <a href="neco/index.php?status=login" > přihlásit se</A>

a jakym zpusobem poznam cloveka pouzivajiciho dial-up pripojeni jestli se na me pages vratil nebo ne snad jedine pouzitim Cookies (pokud je nema zakazane)
jestli mas jinej napad takmi to rekni

co se tyce toho chatu (ne ze by to bylo slozity) ale je to precejenom 5 souboru o prumnerne delce 1a pul stranky a zasedne to neni komentovane jako napr // todle dela to a to navíc urcitym zpusobem na sebe navazujou a jestli bazirujes na tom mit to zasadne vsecho v MySql
tak si to radsi nais sam (budes to mit jednodusi) ja to totiz v prvotni myslence nestavel na mysql kuli tomu ze malo kterej free web hosting podporuje Mysql (znam jen wz a ten to nepodporje zas tak dlouho)

Jestli ti GO o ten js tak ti ho sem pridam

ve strance kde se budou zvobrazovat prispevky je tabulka o ctyrech slopcich
a y radku (alezi na tobe)
sloupec e jsozu pojmenovany id=cas0 atd (tatez zalezi na tobe )
v dalsim radku id=cas1 (pro mene chapave)

ve skritem ramci je pouzita JS fce volana po nactenei stranky (treba zvobraz())

function zvobraz()
{
<?
jakejkoliv skript kterej vypise do stranky bud pouze pri zmene obsahu databaze nebo pro jednoduchost vzdycky obah daabaze (mozno i souboru)
?>
vypadato nasledovne
parent.nazevramce .document.all.nazev sloupce(cas0).innerHTML="obsh promnene vypsane z DB ";
nebo pro NN 60 by to mohlo vypadat takto
parent.nazev ramce.document.getElementById("nazev sloupce").innrHTML=" ";
}
doporucuju pouzivat getElementByID, protoze to podporuje NN i IE a uz nemusis nic vic resit.
Já mám takovou malou utilitku...:-).
function GetElement(e)
{
if(document.all) return document.all[e];
if(t = document.getElementById(e)) return t;
else return document.getElementByName(e)[0];
}

Ale stejně bych chtěl ten zdroják...:-).
Jestli se o něj nehodláš dělit tak ko klidně napiš...
já ti to poslu jen za podmínky ze to pouzijes pouze!!!! jako ucebni text a nebudes to nikde publikovat popripaede bych chtel pak videt tvou upravu
ps napis mi adresu tve nove pages
to Ondrej Novak
>getElementByID vod jake verze NN IE?
Dobrá...:-).
btw: Dej se maila nebo ICQ
majla mam na pages jinak je to barakuda@e-mail.cz (zdenek je me krestni jmeno)

nevim co jsi mnel proti mimu reseni pages (hlavne frejmy (podivej se na prvni prispevek))
tve stranky lukasik.euweb.cz a http://harry-potter.euweb.cz taky pouzivaji frejmy navic podobne reseni grafiky jsem videl na http://www.pikachu.cz/ hlavne jse mi jedná o tvoje lukaik.euweb.cz
manu novinky (mimochodem chat a forum mas taky odtamtud)
podle toho co jsem cetl na tvych pages (zdrojaky) a to co pises v tomto foru jsem usoudil, ze jsi trochu pokritec (nebo jsi jenom protirecis ;-) ...)
(na foru jsem prohlizel tve prispevky jen za poslednich 60 dni -mozna jsi se polepsil od doby kdy jsi prestal udrzovat pg. lukasik.euweb.cz)

co se tyce nekterych skriptu na vise zminenych pages tak jsi to okopiroval (z pikachu.cz) i s chlupama (jen si je trochu jinak ucesal)

dodatek k tevemu dotazu > jak na kopirovace
nemit vubec pages.

co se tce toho meho chatu tak ti poslu v 1.5 byl tam zahrnut pokus o smajly ( jen musis vydrzet par (1) dnu nez najdu zalohu)
imho tak mne napadlo se podivat na tvoje pg taky treba pres operu ( harry-potter.euweb.cz) nevypada to moc funkcne (jen tak mimochodem) ....
zdenek: Rekl bych tak IE 5.0 NN 6.0
Cokoliv jineho, HLAVNE NE OPERU!!!!!!!!
to Ondrej Novak precti si prispevky od lukasika na tema opera a pochopis proc jsem ji zminil (NN nebudu instalovat ale mylim si ze by harry od lukasika pod NN taky nebehal)
ano, máš pravdu, pokdu jde o lukasik.euweb.cz či harryho je opravdu dosti zkopírovaný a několikrát mě také autor pikachu za to kritizoval, ale o lukasik jsem se už dost dlouho přestal starat a brzo bude na Lukasikovi oprvdu nová stránka (oprvdu něco o mně) s hezčí grafikou atd...

Pod operou harry opravdu nefunguje pod netscapem trocha ano...:O).

Jinak teď dělám novou stránku (rexik.euweb.cz).

Která snad bude funkční pod IE, NN, i opera...:-).
lukasiku to co jsem ti poslal by mozna taky chtelo upravirpodle normy W3C
jj:-).
Mimochodem ... vedel by nekdo, jak spolehlive komunikovat mezi frame? ... to co jsem vymyslel intuitivne mi funguje jen v IE ...

parent.jmeno_frame.jmeno_js_funkce(parametry);

Potrebuju totiz z jedny stranky provest akci (menit obsah) na jiny a chtel bych aby to fungovalo uz od 4kovych verzi IE, NN, Opera ... diky za kazdy namet.

Radek