Zrychlení Firefoxu

Pokud se vám zdá, že Firefox je čím dál lenošnější, zkuste se podívat na
http://petrkrcmar.blog.root.cz/2009/07/12/jak-vycistit-databaze-a-urychlit-si-firefox/

Je tam řešení pro Linux i Windows.
No, nevím, zkusil jsem, ale že by nastalo zrychlení... Asi málo surfuju.. :)
Jinak kdo by chtěl, zkuste si upravit (pro win):
(vacuum.bat)
d:\usr\bin\sqlite3.exe content-prefs.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe cookies.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe downloads.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe formhistory.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe permissions.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe places.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe search.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe signons.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe urlclassifier2.sqlite "vacuum;"
d:\usr\bin\sqlite3.exe webappsstore.sqlite "vacuum;"

....
sqlite3.exe je volně ke stažení, je to jenom exe, bez instalace a má asi 1/4MB
...možná je to tím, že mě to jelo bleskově pořád. :)
Zkoušel jsem to ve Windows pomocí souboru.bat s obsahem:

@FOR %%G IN (*.sqlite) DO ( sqlite3 %%G "VACUUM" )

Ten .bat i sqlite3.exe musí být v adresáři s profilem Firefoxu (kdyby někdo měl pochyby, kam to umístit). Jenže to zrychlení je potom tak obrovské, že jej ani nezaznamenávám! :-))
Jak jsem zjistil, tak se program sqlite3 dá využít k docela zajímavým účelům. Fakt, že ho vývojáři Firefoxu implantovali do svého produktu, svědčí o tom, že je to docela dobrá souborová (nesíťová) databáze.
a pokud jste ti šťastní a máte zdejší php5 (protože php4 už je nepodporované), tak můžete sqlite používat i v php.
V INI PHP5 však musí být aktivní
extension=pdo_sqlite.so

Na localhostu s PHP 5.2.10 mi to funguje, ale kdoví, jestli to bude fungovat i na WZ. Ani zatím nevím jak se SQLite vyrovnává s konkurenčním přístupem. Jestli požadavky vyřídí paralelně nebo si je zámkem postaví do fronty. Spíš bych to viděl na to druhé.
Kit: Vyhněme se dohadům.. http://www.sqlite.org/faq.html#q5 ;)
Díky za link, mezitím jsem hledal i jinde. Za vše hovoří:

SQLite allows multiple processes to have the database file open at once, and for multiple processes to read the database at once. When any process wants to write, it must lock the entire database file for the duration of its update. Other processes just wait on the writer to finish ...

Ideální pro web, ve kterém není příliš mnoho konkurenčních zápisů (při zápisu zamkne celou databázi a ostatní čekají), ale funguje (trochu pomaleji) i s nimi.

Jednodušeji: Zápis pomalý (milisekundy), čtení velmi rychlé.