Jak spustit databázi

Chci pracovat s databází. Problém je v tom, že doma nemám internet. Jako PHP server používám easy php 1.8, který by měl podporovat sql. Ale jakékoli pokusy o připojení k databázi jsou marné. Prosím poraďte mi, jak mám EASY PHP nastavit, nebo který jiný server si mám nainstalovat (a jak nastavit a kde stáhnout)
No, pokud chceš provozovat databázi, tak asi bude potřeba nainstalovat nějaký databázový server [software]. Dle mého názoru by ti mohlo do začátku MySQL stačit. Jinak není problém s MSSQL, PostgadeSQL, Oracle (ale ty bych nechal profíkum)
Easy PHP mam doma take.
MySQL je tam prirozena.
Dole kliknes na ikonu spusteneho EP, pekne si to rozkliknes a z menu zvolis mysql administration nebo phpmyadmin nebo manage.
Mela by se zobrazit stranka s odkazy na PHP, info o PHP, odkaz na PHPMyAdmin.
Kdyz kliknes na php admina, tak se otevre a muzes si tam vytvorit nejakou databazi, treba s nazvem "POKUS" a das ok
Do programu pak nastavis prihlaseni na "localhost"
user "root" heslo "" (prazdne, pokud jsi nemenil nastaveni v php.conf nebo, kde se to meni)
databaze "POKUS"
Viz
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub13
minichat
nebo tez
jakpsatweb.cz - zalozka Ostatni - podzalozka PHP
a ted nevim, jestli je to vpravo nebo kde na strance, ale je tam popis, jak nainstalovat a pracovat s EasyPHP.
Jinak se doporucuje myslim misto EasyPHP - Vamp? wamp? nebo tak nejak. EasyPHP totiz nainstaluje stare verze php a myslim i sql a nenahraje ti grafickou knihovnu. Takze pak to bud doinstalovat nebo testovat obrazky na wz.cz
ja robim s xampp najdi si to na www.stahuj.cz tam si to stiahni nainstaluj zapni a apache, mysql a potom daj do prehliadavaca localhost a mas tma stko.

btw

v tom xampp je aj apache aj mysql cf
gl
2mato. Myslis, ze Easy PHP MySQL nema? Staci zkusit to, co uvedl peta.
ja som to nejakop nesledoval ale ja pouzivam to xampp....

mne to ide funguje a este osm s tym, nemal problem ani som nic nenastavoval az na db meno a heslo co som si vytvoril novy ucet.
a to je setko.
Děkuji moc. Díky petovi vím jaké jméno a heslo mám použít. Nevíte, kde se dá sehnat nějakej dobrej manuál? A pod jakým jménem a heslem se mám připojit na WZ.cz ?
>> kde se dá sehnat nějakej dobrej manuál
mm.gene.cz , www.mysql.com/documentation/ , google
>> pod jakým jménem a heslem se mám připojit na WZ.cz
z domu se na db na wz nepripojis, jen ze skriptu na wz. prihlasovaci udaje jsou nekde v administraci uctu na wz