Dotaz ze dvou a více tabulek

Ahojda všichni,

mám malý problémek. Potřebuji ze dvou tabulek vybrat všechna data - podotýkám, že názvy sloupců v obou tabulkách jsou stejné:

- id
- nazev
- cena

Jelikož SQL zvládám pouze základově, snažil jsem se vytvořit dotaz nějak takto:

$result = mysql_query("SELECT tabulka1.id, tabulka1.nazev, tabulka1.cena, tabulka2.id, tabulka2.nazev, tabulka2.cena from tabulka1, tabulka2");

while($r = mysql_fetch_array($result)):
$id = $r["id"];
$nazev = $r["nazev"];
$cena = $r["cena"];
echo $id." * ".$nazev." * ".$cena."<br />";
endwhile;


...Ale vypsaly se mi data pouze z jedné tabulky. Je mi jasný že tam něco chybí.

Díky za jakoukoliv radu!
Na to slouží UNION.

Ovšem zkus se zamyslet nad tím, jestli je skutečně vhodné, aby byl každý ceník v jiné tabulce. Obvykle s tím jsou jen zbytečné potíže - zpravidla je vhodnější mít kompletní ceník v jediné tabulce.
Nejde mi ani tak o ceník. Mám eshop, kde jsou dejme tomu prstýnky, řetízky, přívěšky ze stříbra a data se tahají z každé tabulky zvlášť. Majitelka chce mít však na úvodní straně zobrazeny všechny produkty ze stříbra seřazeny např. dle ceny. Znovu jen připomínám, že sloupce ve všech těchto tabulkách jsou stejné.
Tak teď jsem z toho blázen...
Prosudoval jsem si UNION a zkusil zadat:

SELECT * from retizky UNION ALL SELECT * prstynky

A vyhodilo mi to chybu v syntaxi. Když jsem vyhodil z dotazu ALL, tak taky.
Chybí FROM před slovem prstynky.

BTW: Konkrétně při použití UNION se důrazně nedoporučuje používání "*" ve výčtu polí.

Zkus se zamyslet nad tím, jestli vůbec k něčemu potřebuješ databázi. Dotaz bez selekce a bez projekce svědčí spíš o opaku.
Tak už jsem na to přišel - problém je ve verzi MySQL. Nevím co je za verzi na PHP Triad, ale na MySQL v Českým Hostingu to normálně šlape.
FROM jsem sem zapoměl dopsat...
PHP Triad je hodně stará záležitost. Zkus WAMP.
JJ, díky...

Ještě jeden dotázek: Jestlli by nešlo nějakým způsobem zjistit jméno tabulky, ze které pochází aktuální řádek z dotazu (když je v dotazu pomocí UNION třeba tabulek 5)

Díky moc!
Jednoduše přidáním dalšího sloupce výsledné tabulky:

SELECT id, nazev, cena, 'retizky' as tabulka from retizky
UNION ALL
SELECT id, nazev, cena, 'prstynky' as tabulka from prstynky
UNION ALL
SELECT id, nazev, cena, 'nausnice' as tabulka from nausnice;
Zkusím, díky moc!