Výpis dat z SQLite

Trochu se teď bavím s SQLite a tak mě napadlo, že dám pár věcí k dobru. Ve skriptech vídávám, že se z databáze vybírají řádky a teprve v PHP se skládají dohromady. S SQLite to není nutné, výsledek je možné přímo získat ve formě jednoho řetězce:

create table pokus(id int,text text);
insert into pokus values (1,"První položka");
insert into pokus values (2,"Druhá položka");
insert into pokus values (3,"Třetí položka");
insert into pokus values (4,"Čtvrtá položka");
select "<ul class='menu'>"||group_concat("<li>"||text||"</li>","")||"</ul>" from pokus;

Vyleze z toho hotový seznam, který se dá přímo vložit do webu. A jako vždy: Je to velmi rychlé a spolehlivé.
Byl by i nějaký skript který vypíše všechny data z jednoho sloupce?

př.
Název databáze - energie
název tabulky - teplomery
název jednoho sloupce kde jsou data - T1

potřeboval bych vyčíst data ze sloupce T1 z SQL databáze.
děkuji.
V jiné diskuzi jsem se dopracovali k takovému kompromisu:

$result=$energie->query("SELECT '<tr><td>'||T1||'</td></tr>' as udaj FROM teplomery;",PDO::FETCH_COLUMN));
echo implode("\n",$result->fetchAll());
Používám DB MySQL a je to strašně pomalé.
Jak vytvořím SQLite?
Je práce s SQLite stejná jako s MySQL?
Práce s SQLite je podobná, otvírání je odlišné. Doporučuji ovladač PDO a ukládání databází do samostatného adresáře s příslušnými právy.

http://www.php.net/manual/en/book.pdo.php
data vypisuji takto

<?php
$spojeni=mysql_connect("localhost","jmeno","heslo");
$co="SELECT * FROM data_1";
$navrat=mysql_db_query("energie", $co, $spojeni);
for ($i=1;$i<mysql_num_fields($navrat); $i++)
while (list($datum,$id,$T1,$T2,$T3,$T4,$T5,$T6,$T7,$T8) = mysql_fetch_row($navrat)){
echo("$T1,");
}
?>


ale potřeboval bych ještě nějak napasovat toto a nedaří se mi.
Poradíte prosím

$fd=fopen('data.txt','a');
$data=date('r');
fwrite($fd,"$T1");
fclose($fd);


díky
Nespletl ses? SQLite se otvírá úplně jinak.
Promiň, tuto databazi mám na Endore.
Toto vlákno se jmenuje "Výpis dat z SQLite". Předpokládám, že se tady bavíme o SQLite a ty ve skriptech používáš funkce mysql_connect() apod. Nediv se, že jsem z toho zmatený.

Na Endoře SQLite jede také.
Promin za zmatek.
Pro me je proste databaze tabulka kam zapisuji data.
To že je více druhů db vim, ale to je asi vše. :-)
Používám MySQL. Teď jsem koukal
V popisu píšou, že PDO se používá v PHP až od verze 5.0 a podle FAQ je tady verze 4.3 :-(
Je důležité se podívat i do phpinfo();
PHP Version 4.3.4
Záleží na tom, jakou máš doménu, na kterém jsi serveru.
Stránky jsou hla.borec.cz

Výběr serveru asi neovlivním.
Na *.vyrobce.cz je to stejné, také PHP Version 4.3.4. Proto tyto stránky už prakticky nepoužívám.

Ještě zbývají databáze INIFILE, FLATFILE, CDB a GDBM. Ani jedna však není SQL, nejvýkonnější z nich je ta poslední.
Takže jedině změnit adresu?

Jak se ta GDBM obládá? Dá se s ní nějak rozumně pracovat?
http://php.net/manual/en/book.dba.php

Je to databáze typu key->value, je ještě rychlejší než SQLite. Na WZ zvládá 70000 zápisů/s a 200000 čtení/s. Zkusil jsem v tom udělat diskusní fórum, jeho rychlost byla bezkonkurenční. Jen je to trochu pracnější, protože se to chová jen jako asociativní pole. Veškerou logiku musíš ošetřit buď v PHP nebo (jako já) ukládat data ve strukturách, např. JSON nebo XML.
To znamená, že tam ukládám pouze jeden klíč a k tomu pouze jednu hodnotu? Něco jako "ID_zapasu" -> "datum", "kdo", "s_kym", "vysledek" tam není možné?
Možné to je např. dvěma způsoby, které mě zrovna napadly:

ID:datum->15.12.2011
ID:kdo->Sparta
ID:s_kym->Baník
ID:vysledek->0:8

nebo

ID_zapasu->'<zapas datum="15.12.2011" kdo="Sparta" s_kym="Baník" vysledek="0:8" />'

První způsob je udělaný dle běžných normalizačních zvyklostí, druhý využívá tzv. serializace. Každý je vhodný na něco jiného. PHP má i funkci serialize(), která se k druhému způsobu dá použít lépe než uvedené XML. U druhého způsobu je možná trochu obtížnější indexace, ale zase je jednodušší udržení konzistence dat.

Pomocí asociativního pole se dá realizovat prakticky libovolná datová struktura včetně indexů. Jen vnější konzistence dat dá analyticky trochu víc zabrat, než použití SQL. Ovšem je jen velmi málo tvůrců databází SQL, kteří dokáží víc než jen jakési rozšířené úložiště key->value a pro mnohé z nich je spojení dvou tabulek neřešitelný problém.

Většině webmasterů by úložiště typu key->value plně vyhovovalo. Pouze o tom zatím neví a šmudlí své redakční systémy v MySQL.
Já tam jsem na relační databáze zvyklý a tak těch tabulek je trochu více a jsou přes různé klíče provázány (hráči, týmy, střelci, nahrávači, tresty, archivy...)
Možností je víc:
- zvyknout si na lenost a nespolehlivost MySQL na WZ. Stránky se dají zobrazit i když SQL dotaz selže. Jen se při chybě nesmí použít funkce die()
- naučit se používat GDBM
- naučit se používat XML a XSLT, i když podpora na PHP 4.3 je docela slabá
- změnit doménu na WZ
- přejít jinam
Na wz.cz je PHP ve vyšší verzi?
*.wz.cz: PHP Version 5.2.13
Tak to abych si to zaregistroval a postupně vystavěl tam.

Soubor s daty si vytvořím v pohodě u sebe (už mám), nahraju do adresáře, ale jak k datům přistupuju?