applet -> php

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možné připojit se s Appletem do databáze.

Nedaří se mi to. A na jednom foru sem našel že "applet běží na uživatelovo počítači a proto se pokus o připojení do DB, bere jako externí přístup a nepřipojí se"

Z jednoho hostingu mi ale psali, že "Applet spuštěný ze servru (následně běží na uživ. pc.), se při pokusu o připojení, bere jako interní přistup a připojí se"

Je tu někdo schopný odpovědět?

Díky moc
nadpis měl být

Applet -> mysql

ale teď už to nejde předělat
JAVU nepoužívám, takže moc nepomůžu. Ale dle toho, jakým způsobem JAVA funguje, tak se přikláním k první variantě.

JAVA umožňuje pracovat s databázi, ale záleží jakým způsobem je udělán a kde je použit.

Jako applet se jedná o rozšíření, které je spuštěno na straně klienta. Spouštěcím mechanismem je uživatelova JRE. Tudíž veškeré operace se provádějí na straně uživatele, nikoli na straně serveru. A z toho vyplývá, že přístup k databázi je proveden externím přístupem.

Druhou skupinou jsou JAVA servlety. Tyto jsou vykonávány na straně serveru. K uživateli se dostává již hotový výstup ovšem v podobě HTML. Na straně uživatele tedy není nutná JRE. A jelikož jsou veškeré operace prováděny na serveru, pak se de facto jedná o interní aplikaci a tudíž i interní přístup k databázi.
JAVA servlety Webzdarma nepodporuje.

Takže ve tvém případě WZ databázi v appletu nelze použít.
díky moc

připojení přes php mi prošlo...

tak aspoň se o to s apletem už nebudu pokoušet