Total comander - Firewall

Ahoj, mám problém s firewallem. Když se chci připojit na ftp přes total komander, tak se mi program vůbec nepřipojí na internet, mám podezření, že se nedostane přes firewall, ale přitom mám TC povolený ve výjimkách. Možná bych měl povolit ještě port pro protokol firewall, nebo tak něco, ale nevím jak.
Kdo se s tím setkal, prosím poraďte.

Dříve, než mi začnete nadávat, že neukazuji výpis z logu, tak vězte, že neumím v TC vyhledat log:)

Díky za pomoc
Log: Při připojování na server použij dvojklik do bílého řádku vpravo nahoře v TC.
Připojení: Zadáváš správné přihlašovací údaje? Viz. http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?33
Problém je, že se ani nepokusí otevřít připojení. Mám vyplněné všechny správné údaje, ale když se začne připojovat, tak mi vyhodí chybu: Připojení se nezdařilo. Log mi to ukázat nemůže, když se k serveru nepřipojím. Proto si myslím, že je problém ve firewallu, který mi nepustí program na internet.
Tak zkus na chvíli vyřadit firewall a zkus, zda se připojíš. Pokud jo, tak je to firewallem. Pokud ne, pak je to chybným nastavením nebo blokaci.

A když už, tak uveď jaký firewall používáš. Ono jich je hodně a každý se nastavuje jinak.
Není to stejný problém jako toto?
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=59166&t=59166
Třeba máš blokovanou IP ze strany WZ. Možná to vyřeší Thalia (hned jak se vrátí z víkendu na Bahamách). :-)
<HTML>Lama - píše, že se to ani nepokusí otevřít spojení.

Každopádně IP adresa blokovaná není. Jak píše Tomík, zkus vypnout firewall. Port 21 povolený máš?</HTML>
Obávám se, že nevím, jak povolit port 21. ?

Povypínal jsem všechny firewally, které tu mám (NOD 32, Windows, Router) a nic.

Předpokládám, že to bude buď tím portem, nebo blokací od providera.

Máte někdo zkušenosti s komunikací s UPC? Přemýšlím, jak je oslovit (ne způsob, ale tón řeči)

Díky
A připojit se na jiné FTP funguje? Zkus se třeba připojit na ftp.sh.cvut.cz anonymně. Jestli se připojíš, pak může být chyba možná u nás. Pokud ne, pak je to u tebe nebo po cestě.
Bohužel, stále se připojení nezdařlo;)
Možná bych v tomhle zkusil podporu na UPC. Je to přece jen jejich síť a jejich ovečky. Nevím jak se chovají, ale můžeš čekat i odmítavý "neser, tvůj problém mě nezajímá" přístup.
I všechny firewally mají log... Podle mě, že by to byl problém u poskytovatele, je prakticky vyloučený.

Ukaž (např. na imageshack.org) okno TC - "Podrobnosti o připojení FTP".
OK;)

tady jsou podrobnosti o připojení FTP:

http://img175.imageshack.us/f/img175/8382/podrobnostioftp.png

A tady je chybová hláška, kterou mi to hodí, kdykoliv se chci připojit.

http://img96.imageshack.us/f/img96/1180/chybai.png

Za každou radu DĚKUJI.:)
Vypadá to, že podle screenu je to připojení nastaveno správně. Sem píšeš ze stejného počítače, jako se pokoušíš o to připojení? Nahoře píšeš něco o vypnutí routeru - není chyba právě tam? V každém případě by ti měl tvůj provider poskytnout dostatečné informace o tom, jak správně nastavit připojení k internetu (pokud skutečně neblokuje port 21 - ale to u domácích uživatelů nebývá pravidlem).
Jak jsem psal, zkus se spojit se svým poskytovatelem. Je to jejich práce poskytnout pomoc svým zákazníkům při problému s internetem. Poskytovatel musí počítat i s většími blbostmi než je tohle. Třeba klasickou otázkou "Nejde mi počítač. Co mám dělat?" Třeba se dočkáš i odpovědi "Zkusil jste to vypnout a zapnout?" :D

Případně povolej nějakého machra přes počítače, ať se ti na to podívá. :)
:) Prosím ne... tuhle odpověď slyšet nechci...:D:D:D Já nejsem žádný béčko, i když tak asi vypadám... myslím si, že lecos zvládnu, ale něco ani google nevyhledá..;) (nebo hledám špatně? - Nevím)

Napíšu email na UPC a uvidím, co mi řeknou. Trošku už mě začíná otravovat, nahrávání po jednom.
Screenshoty už na imageshack nejsou, takže vařím z vody:

- zkusil jsi pasivní režim přenosu FTP?
- zkusil jsi jiného FTP klienta?
- zkusil jsi jiný operační systém?

Můj log:

> ftp diltram.borec.cz
Connected to diltram.borec.cz.
220 ftp server ready
Name (diltram.borec.cz:none): diltram.borec.cz
331 Password required for diltram.borec.cz.
Password:
530 Login incorrect.
ftp: Login failed.
ftp>

- nepatří tento dotaz do vlákna FTP 530?
Kit: Tady jde o problém s nepřipojením k serveru typu ahoj-ahoj. Tedy prvotní navázání spojení, kdy požadavek nedorazil k WZ. Klient nedostane odezvu 220. Jinak by hned dostal potřebné odpovědi jaké zamýšlíš.
- zkusil jsi pasivní režim přenosu FTP?
- zkusil jsi jiného FTP klienta?
- zkusil jsi jiný operační systém?

Dle již neexistujícího screenshotu pasivní režim zapojený měl.

Neboli dle rad výše:
- zkus jinýho FTP klienta, případně nejlepší je zkusit přímo součást Windows, v cmd dej příkaz "ftp diltram.borec.cz" (v té chvíli přichází na řadu případnej firewall, přesněji připojení na IP: 88.86.113.138 - port 21). Odpověď z wz by měla bejt, jak se píše výše: "220 FTP Server ready". Pokud ne, a dostaneš např. "ftp: connect :Neznámé číslo chyby", neprošlo to.
- zkus jinej ftp server, tím vyzkoušíš obecně propustnost na port 21
- zkus Linux, nějaký LiveCD