JOOMLA

Dobrý den,

mám problém s nainstalováním joomly na wz.cz. Je tato sluzba zablokovana, ci delam pouze neco spatne?
Nasla jsem mnoho a mnoho navodu na instalaci, ale bohuzel se mi joomla, prestoze delam vse podle navodu, nechce nainstalovat. Zkousela jsem vsechno ze správce souborů smazat a nahrat znovu (figle s configuration.php souborem atd, atd, atd), ale ani to nepomohlo..

Nemohli byste mi prosim poradit jak na to? uz si nevim rady, delam vse podle tech zblaznenych navodu a nic :-)

diky mockrat a hezky den
Jana
Podle jakých návodů?

V jedné hlavní věci je WZ odlišné od ostatních. A to v použití databáze. Za prvé není standardně aktivována. Pokud chce uživatel použít databázi, tak si ji v administraci musí aktivovat. A druhou věci je použíti adresy pro připojení k databázi. Návody i instalačky uvádí jako adresu localhost. Zde to však neplatí. Správná adresa pro databázi je mysql.webzdarma.cz. Přístupové údaje k databázi lze pak zjistit v administraci WZ.
<HTML>Na home-decor.wz.cz nevidím aktivovanou databázi. Jak píše Tomík, bez ní to nepůjde.</HTML>
uz zas? aha :-(

ja uz jsem ji dvakrat aktivovala. prijde mi, ze mi tam ta aktikvace nejak nedrzi, je to mozne? stoprocenten jsem neodklikavala, ze bych chtela databazi zrusit. dokonce jsem i pracovala v phpadmin a vse fungovalo..
jeste jsem tedka koukala, ze kdyz se pomoci FTP pripojim na mysql.webzdarma.cz, tak tam ty soubory mam nahrane...
<HTML>Pomocí ftp se nepřipojuješ k mysql.webzdarma.cz, ale k home-decor.wz.cz.

Databáze je teď aktivní a prázdná.

Problém u souborů je, že je v nich nevhodně vložená reklama. Nastav vkládání Nahoře, do cesty k souboru vyplň reklama.php. Vytvoř reklama.php a zkopíruj do něj reklamní kód (v souboru Joomla/index.php jsou to řádky 89-107). Pak nahrej soubory znovu, banner už by se neměl vložit. A pak zkus znovu spustit instalaci.</HTML>
mohla bych se jeste zeptat,.. v phpadminovi nemam zadne importni okno (proto jsem to delala pres FTP pripojeni k mysql.webzdarma.cz). mohli byste mi poradit jak to tam naimportovat?

Mam tam pouze
Struktura
SQL
Export
Vyhledávání (neaktivní)
Dotaz

dekuji :)
Co chceš importovat do databáze? Klikni na to SQL a pak zadej cestu k text. souboru nebo do okna vlož SQL dotaz. Jenže ty pravděpodobně zkoušíš nainstalovat ten Joomla systém a nemáš o tom ani ponětí. Přečti si návod na instalaci Joomly - je ve složce s instalačkou v adresáři /installation/ - soubor install. Přihlašovací údaje k databázi najdeš v administraci svého účtu - viz https://www.webzdarma.cz/admin/setup.html?typ=mysql
Pak se taky zařiď podle rad, které ti tady napsala Thalia (o vložení reklamy). Pokud se ti do souborů už vložila reklama, nudeš to muset celé smazat a nahrát na server znovu.
jj, snazim se nainstalovat ten joomla system. navodu jsem si cetla mraky, ale problem je v tom, ze nevim, jak mam naimportovat cely ten joomla system do sql. klasicky import, ktery se tam bezne vyskytuje, tam nemam (viz prispevek nahore) a "prekopirovavat" asi sto souboru se mi ruco nechce, to by me trefil slak,.. :(
Pleteš si pojmy. Do mysql nic nemusíš naimportovávat - stačí spustit instalační skript na hlavní stránce webu. Celý systém nahraj na server pomocí FTP klienta - viz http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?33
<HTML>Já myslím (joomlu jsem instalovat osobně nezkoušela), že instalace v databázi vytvoří vše potřebné sama. Uprav to vkládání reklamy a soubory nahrej znovu - není třeba to dělat ručně, od toho tu máme ftp klienty - http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34. Pak spusť instalaci, ať vidíme, co to udělá.

//Edit: hmmm tak dlouho jsem čekala s odesláním, až mě Lama předběhla :-).</HTML>
tak jsem zkousela udelat figl s reklama.php, znovu nahrat a stejne to nebezi :-(
<HTML>Co přesně neběží? Na http://home-decor.wz.cz/Joomla/installation/index.php vidím normálně první stranu instalace.</HTML>
<HTML>No vidím, že http://home-decor.wz.cz/Joomla/ už funguje.

Co se týče těch warningů nahoře, běž do toho souboru (Joomla/libraries/joomla/session/session.php) a do řádků 102, 105 a 685 přidej na začátek //. Na těch řádcích je použita zakázaná funkce ini_set (takže na těch řádcích bude //ini_set.....).</HTML>
zrovna jsem ti chtela napsat :-D
diky mockrat :)
Ahoj,

mohla bych vas jeste poprosit o jednu radu?
Pri instalace virtueMart se mi objevila tato hlaska:

It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /3w/wz.cz/h/home-decor/Joomla/tmp/install_4c1a84bc23bc7/frontend_files.tar.gz to /3w/wz.cz/h/home-decor/Joomla/components/com_virtuemart/frontend_files.tar.gz

nemohli byste mi prosim poradit co s tim dal a proc se mi tam objevuje?
diky mockrat :)
doplnuji info:
objevuje se mi to i unstalace cestiny.. :(
Joomla na wz nejede jak má,tu jsem rozdel v poho na placeném hostingu....
Tady jede super RS2 nebo php RS,nemají takové nároky na dadabázi a běží svižmě..
Zkoušel jsem Joomly ve všech verzích,tady na to zaponeň....a když jsem to nakonfiguroval,tak to bylo pomalý.
instaluji jomlu a narz semi napise u pripojeni FTP tohle

Nastavení FTP nejsou platná nebo váš FTP server není kompatibilní s Joomlou!:
Nemohu se přihlásit k FTP serveru

nevite nekdo co stim
tomass:::
Žeby špatná konfigurace Joomla? Přečetl sis návod na instalaci? Zadal jsi správné přihlašovací údaje do mysql databáze? Info najdeš v nastavení účtu v administraci webu. Jak (kterým souborem) spouštíš tu instalaci? K tomu přece vůbec není FTP potřeba. Pokud tou "instalací" myslíš upload na server pomocí FTP klienta, přístupové údaje najdeš rovněž v administraci svého webu. Na adrese http://atc-hosting.wz.cz/ nic není vidět (nic podobného Joomla). :-)
Dobry den,

Prosim Vas nevi nekdo jak dstranit tuto chybovou hlasku

Copy failed
JInstaller: :Install: Failed to copy file /3w/wz.cz/d/djrooter/tmp/admin_cs-CZ/index.html to /3w/wz.cz/d/djrooter/administrator/language/cs-CZ/index.html

pri instalaci cestiny do Joomla 2.5.6 ?

Předem dekuji.
Zdravím, jak tak pročítám, tak instalace Joomly na wz vypadá jako porod.
Teď k problému:
Všechny kroky úspěšně provedeny.
Od extrakce souborů, přes založení/povolení datab., rename položek v konfiguračním souboru + pár věcí, které se řešily tady viz výše.

Požadavek:
http://redspool.czweb.org/installation/index.php

Výsledek:
Your host needs to use PHP 5.2.4 or higher to run this version of Joomla!

Jak je to tedy s tou podporou PHP verze tady?
Nikde jsem nenašel na jaké verzi WZ běží.

Díky za echo.
Jakub: Zde na WZ je několik serverů a každý má podstatě odlišné nastavení a dostupnost. Proto není nikde jednotná informace o podpoře PHP. Pokud je doména czweb.org kompletně na jednom serveru a sice server Hera, tak tě nepotěším. Na tomto serveru je, dá se říci, historický unikát, a sice, že je tam pořád PHP verze 4.3.4. Aktualizace na novější verzi je ve hvězdách.
Máš tedy na výběr. Použít nějakou starší verzi Joomly, která podporuje starší PHP nebo najít WZ server, kde je PHP minimálně 5.2.4, nebo najít jiný hosting, kde verze PHP existuje.
<HTML>Na serveru nike (tj. domény wz.cz, webzdarma.cz, mysteria.cz, kvalitne.cz, euweb.cz, xf.cz, webz.cz) je 5.2.13, jiná verze php5 na WZ není.</HTML>

Dobrý den,

mám problém s nainstalováním joomly na wz.cz. nechce mne pustit dál na instal a furt piše tieto warningi.v poriadku som pomocou total comanda preniesol joomlu na svoju stránku.

Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/version.php) is not within the allowed path. (from /3w/czechian.net/p/privatvelkymeder) in /3w/czechian.net/p/privatvelkymeder/includes/joomla.php on line 71

Warning: main(/includes/version.php): failed to open stream: Operation not permitted in /3w/czechian.net/p/privatvelkymeder/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: main(): Failed opening required '/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/czechian.net/p/privatvelkymeder/includes/joomla.php on line 71

prosím napište ako môžem d§l pokračovať.

S pozdravem.