Nefunguje FTP. Webzdarma-už něco dělejte

Smutné. Nedávno cca 15-20 dní na zpět jsem narazil na problém s FTP. Aniž bych si plně přečetl veškeré diskuze ohledně podobných problémů, tak jsem psal taky s prosbou o pomoc, která se týkala také nefunkčního FTP přes TC po veškerých snahách. Spravuju několik stránek, které jsou registrovány na vašem hostingu. Ano! Je zadáčo, takže neočekávám žádnou extra technickou podporu a zázemí. Ale nefunkční FTP, kde jsem pokaždé automaticky ihned odhlášen těsně po přihlášení je už k zamyšlení. Místo kvalifikovaných odpovědí tu neustále čtu kidy, ohledně blokovaných IP a dělání blbců z lidí, kteří sice princip přenosu a používaní příslušných klientů apod. opravdu nedělají dobře, ale namísto důsledné rady s ohledem na profesionalitu klientů, se často dočkají nesmyslů a blbostí a není to pouze útok na Adminy. Zas abych nekřivdil, narazil jsem na jeden "opodstatněný" problém a tím je nedostatek prostoru na hostingu (když nad tím musím přimhouřit oko, ale tak budiž. V rámci WZ to můžeme brát jako těžko ošetřitelnou příčinu). No abych se vrátil zpět k údivu. Zajímal by mě důvod, nebo spíše způsob vyhodnocování proč a z jakého důvodu mají být některé IP blokovány. Admini ptám se, než pořád projíždět stížnosti klientů, nestálo by za to se spíše zamyslet nad tím, jak tomu zamezit, než používat ...... A jakou máte IP...... Mám XXX.XXX.XX.XXX ...... Hmmmm, máte ji nyní odblokovanou zkuste to znova. ? Pro ostatní, kteří také řeší problém s nefungujícím FTP jsem snad ušetřil čas sepisování proseb o pomoc. Pokud jsou tedy chytřejší, než já a předem si opravdu důkladně přečetli fórum. PS.: Svůj problém jsem testoval na třech různých IP a různých zařízení. Připojení ze čtvrté IP fungovalo. To máte blokovanou půlku republiky? U veškerých stanic byl kontrolován i firewall, zda to není tím. Tohle nemá být útok na dosavadní činnost WZ, ale spíše prosba o to, aby jste tyto základní funkce nakopli do stavu, aby to frčelo a vy se mohli v klidu věnovat horším činnostem. Pokud na vyřešení problémů základních věcí nemáte čas ani finance, tak tenhle FREE hosting nechte utratit ránou z milosti.

Děkuji
Honza
Ten hlavní se už jaksi zahrabal, že je těžko ho najít. Tady najdeš oficiální stanovisko a důvod proč dochází k blokování.

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=66345&t=66345

Ve zkratce. Důvod blokování je bezpečnostní prvek proti zavirování webových stránek. V té době, a bohužel i dnes, se začaly ve velkém šířit virové nákazy, které napadaly stránky na WZ. Proto WZ sáhlo po tomto drastickém řešení. Zamezit zavirování hned na začátku.

Jak k tomu dochází.
Uživatelův počítač se infikuje virem. Ten prohledá počítač a jednou z činnosti je i zjišťování FTP přístupů. Tyto přístupové údaje pak zneužije tím, že se tam přihlásí, stáhne si indexovou stránku a nahraje do něj škodlivý kód a ten nahraje zpět na server. Uživatelova webová stránka je napadena a ohrožuje tak ostatní návštěvníky, které může i napadnout. A právě této aktivitě chce WZ zabránit. Proto WZ detekuje neobvyklé aktivity a pokud na takovou narazí, tak IP adresu zablokuje.

Pravda nemusí to být dokonalé, ale raději hned zablokovat, než pak nakazit mnohem více uživatelů.

Jak se bránit je uvedeno v tom vlákně hned na prvním příspěvku. Projít počítač antivirem, změnit heslo k FTP a ten neukládat.

Nevýhoda tohoto řešení je, že mnohdy mají uživatelé sdílenou nebo společnou IP adresu. Tudíž se mohou nevědomky dostat na černou listinu. Ale to jen z toho důvodu, že předchozí uživatel IP adresy nebo jiný uživatel v síti měl zavirovaný počítač. Takže máte prostě smůlu, že jste narazil na blokovanou IP adresu. Síť je založena na principu dotaz-odpověď. Klient se zeptá, server odpoví. Bohužel to nejde naopak. Tudíž server neví, že IP adresa může být již čistá. Proto se musí ozvat uživatel a požádat o odblokování.


Celé to stojí za houby, ale skutečně se jedná o problém na uživatelské straně, kde prostě byla detekována neobvyklá aktivita a IP adresa z tohoto místa byla zablokována.
Já třeba mám vlastní IP adresu a k FTP se dostanu bez problému. Ale to je právě tím, že svůj počítač udržuji v kondici.
Upřímně vám děkuji, za vyčerpávající odpověď, idyž vlastně nevím jestli teď budu reagovat na odpověď admina, nebo uživatele, který má rozsáhlejší znalosti (není to jak poznat). Je pravdou, že v historii jsem řešil zmiňovaný problém, který byl zapříčiněný uloženým heslem v TC na jiném hostingu. Od té doby vyplňuji hesla ručně a beru to jako samozřejmost. Tím pádem jsem si ani neuvědomil celou souvislost s jinými uživateli, kteří dělají tuto chybu.
Pokud vám mohu doporučit, tak zmíněný odkaz + vaši odpověď k mému tématu vypíchnu na viditelné místo, tak aby to bylo ihned k nalezení.

1 - Možná se tímto zaryje zmíněná příčina do podvědomí nezkušených uživatelů a začnou být důslednějšími a obezřetnějšími. Doplnil bych možná i návod pro zabezpečené připojení pokud už musí mít z důvodu lenosti uložené heslo. Na to jsou zatím trojani ve většině případů krátcí.

2 - Možná tímto dojde k úbytku stejných témat na fóru podpory.

3 - Jelikož se tváří celá věc jako dost masová, tak bych pro tyto případy vytvořil kontaktní formulář dle vašich požadavků pro řešení celé situace z vaší strany: IP uživatele (formulář by si mohl zjišťovat nakonec sám), Uživatelské jméno (bylo by vyplněno po přihlášení automaticky), pole pro Log z připojení (musí zajistit uživatel) a pole pro krátkou poznámku uživatele.

Rozhodně bych se ale zaměřil na jiné řešení jak tuto věc odbourat. Budete zavalení dotazy a nedělá vám to dobré jméno. Asi mám z vašeho pohledu hromadu chytrých blábolů. Ale snažím se slušně a na úrovni diskutovat o problémech a jejich řešení aby obě strany byly spokojeny. Ruku na srdce, dle výpisu novinek nedochází zrovna často k inovacím. Jak jsem se před hromadou let zaregistroval, tak to tak zůstalo.

Děkuji
Honza