nefunkční ftp

Nefunguje mi upload meteo obrázků na stránky lmkchropyne.wz.cz
Hlásí mi to "425 Unable to build data connection. Connection timed out."
Můžete mi prosím pomoci?
Viz posledni novinka na webu
Vyzkoušel jsem, spojení asi funguje, ale soubory obrázků, které potřebuji každých 15 minut aktualizovat mi to nepřepisuje, ale stávající maže. Používám příkaz "put". Tentýž skript jsem zkoušel u kolegy na jiném serveru a tam funguje, Nemáte nějaká omezení ftp? Děkuji za info.
Zadne omezeni tam neni. Jedna se i o stejne sw jake bezelo na starem serveru. Jak presne se ten problem projevuje?
V raspberry mám kousek software, který mi každých 15 minut z kamerky udělá a upraví obrázek.
Ten vzápětí posílám na server pomocí následujícího scriptu:

#!/bin/sh

CAS=`date '+%H:%M'`
cd /home/pi/webcam
ftp -i <<
open lmkchropyne.wz.cz
cd /kamera/obrazky
put $CAS.jpg
disconnect
bye *

K automatickému připojení slouží soubor .netrc kde jsou uloženy přihlašovací údaje a heslo.
Problém je v tom, že program se asi vykoná, ale na serveru v adresáři kamera/obrazky se včerejší
soubor nepřepíše akuálním, ale navíc ten, který tam už byl je smazán.
Tohle mi fungovalo od začátku roku do asi půlky dubna bez problémů, pak místo přepisování začalo odmazávání.
Když si v terminálu zkusím výše uvedený skript zadat ručně řádek po řádku, dostanu se až po příkaz
"put". Pak po několika minutách čekání je mi sděleno, že nelze vytvořit datové spojení.
(425 Unable to build data connection. Connection timed out.)
Zkoušel jsem pasivní režim vložením "quote pasv" za řádek open lmkchropyne.wz.cz, ale nepomohlo.
Díky za jakoukoli radu
No problem bude asi skutecne v tom pasivnim rezimu. Nejde pripadne pouzit jiny ftp klient? Napr lftp
Děkuju za tip, na lftp jsem se díval, ale zdá se to být kapitolou zasluhující hlubšího studia.
Problém jsem vyřešil cestou nejmenšího odporu:
Na kolegově serveru jsem si vypůjčil kousek místa a stránky kamery umístil tam. Stávající software zatím spolupracuje
bez problémů a doufám, že ještě chvilku bude.
Zdejšímu problému se ještě budu snažit přijít na kloub.
Děkuju za snahu a když na něco přijdu dám vědět.