<b>Vlastní doména druhého řádu.</b>

<HTML>Konečně tu máme možnost vlastní domény druhého řádu.
Patričný formulář najdete v administraci. Přikládám mini FAQ.


<b>Co je to doména?</b><br>
Doména je Vaše adresa na Internetu, např. www.mojedomena.cz. Je unikátní a jednoznačná. Vaši návštěvníci, případně zákazníci si Vás díky ní rychleji najdou. Měla by se dát snadno zapamatovat.
<br>
<b> Jaká je cena domény?</b><br>
Roční poplatek je 190 Kč bez DPH. Po zaplacení se stáváte na rok jejím majitelem a platbu již nelze stornovat. Doménu si můžete zaregistrovat až na 10 let dopředu, pak je cena 10*190 Kč + DPH.
<br>
<b>Proč mít vlastní doménu?</b><br>
Budete snadněji k nalezení a také to je otázka prestiže. Volné domény rychle ubývají. Kdo si je zaregistruje dříve, ten se stává majitelem.
<br>
<b>Jaké můžu mít koncovky?</b><br>
U nás můžete registrovat domény s těmito koncovkami: CZ, EU, COM, ORG, NET, INFO, BIZ, NAME. Cena je 190 Kč/rok +DPH.
<br>
<b>Mohu mít více domén?</b><br>
Ano. Dokonce je to vhodné. Budete se tak chráněni před takzvanými doménovými spekulanty, kteří by mohli na Vašem dobrém jméně parazitovat tím, že si zaregistrují podobný název, např. jen s jinou koncovkou (com, net, eu, .). Doporučujeme tedy zaregistrovat si doménu s více koncovkami.
<br>
<b>Mám už vlastní doménu, příp. chci jinou koncovku. Co mám dělat? </b><br>
Pokud již doménu máte, nebo si zaregistrujete s jinou koncovkou (např SK, PL, TO, AS, ...), tak ji také můžete přiřadit ke svému webu na webzdarma.cz. U vašeho registrátora nastavte v DNS záznam typu CNAME např. www.mojedomena.sk CNAME mks.xf.cz
<br></HTML>
Dobrý den,

zaregistroval jsem přes vás doménu 2.řádu a teď bych chtěl umístit webové stránky na váš server - jaké jsou podmínky pro umístění. Registrace na vašich stránkách nabízí jen domény 3. řádu.
MKS píše cosi o formuláři, že by to bylo toto?
https://www.webzdarma.cz/admin/domeny.html
Pokud jsem to pochopil, tak vlastní doména 2. řádu je pouze doplňková služba.
To znamená, že i nadále je to podmíněno existencí domény 3. řádu a jeho pravidel.

Takže si zaregistrujte doménu 3. řádu. Poté pak v administraci nastavíte doménu 2. řádu. Ovládání, přístupy a podmínky se nadále řídí pravidly WZ a pro doménu 3. řádu. Jen bude rozdíl v tom, že můžete uvádět doménu 2. řádu.
Mám zaregistrovanou doménu hscentrum.cz, ale nejde mi přiřadit k hscentrum.wz.cz U přiřazení domény mně to psalo vypršel čas zaplacení. Doménu mám ale zaplacenou, ovšem nejde přiřadit. Co s tím udělat?
<HTML>hscentrum.cz ... opraveno, funguje.</HTML>
Velmi uctivě děkuji.
Dobrý den
Chci se zeptat, jestli budou fungovat obě adresy, jak www.mojenovádoména.cz tak i stará www.mojestarádoména.wz.cz
Mám spoustu odkazů ve starém stavu a nerad bych je předělával.
Pokud to půjde, tak si u vás objednám doménu druhého řádu. Děkuji za odpověď.
Jaromír
Jaromír: viz
hscentrum.wz.cz a hscentrum.cz - fungují obě, analogicky by tedy měly fungovat i www.mojenovádoména.cz a www.mojestarádoména.wz.cz

Obě vracejí stavový kód 200 a to není moc dobře, bylo by dobré si pak u staré adresy nastavit trvalé přesměrování na novou adresu.
Ale jak to bdue pak po nastavení?
Když náhodou napíšu www.mojestarádoména.wz.cz, tak mi to vyhodí 404? Nebo se mi to otevře pod www.mojenovadomena.cz.

Omlouvám se za dutost, ale v tomhle se moc nevyznám.
V tuto chvíli to hlásí stavový kód 200 a ten si změníš na 302 s přesměrováním na novou doménu.
Kit: Myslím, že to nebude až tak jednoduché. Tvůj nápad s 302 zřejmě způsobí zacyklení.
D1 = WZ adresa, D2 = doména druhého řádu, -> přesměrování/nasměrování.
D1 (302)-> D2 (CNAME)-> D1 (302)-> D2 (CNAME)-> D1 atd.

Jaromír:
Obě adresy budou fungovat.
Primární adresou bude pořád mojestarádoména.wz.cz. Nová adresa www.mojenovadomena.cz půjde také a bude fungovat jako alias.
Prostě je jedno jakou adresu použiješ.


CNAME (canonical name record) je alias - jiné jméno pro jméno již zavedené.
Když se tam dá správná podmínka, tak k zacyklení nedojde:

.htaccess

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.mojestarádoména.wz.cz
RewriteRule (.*) http://www.novadomena.cz/$1 [R=301,QSA,L]
Zaregistroval jsme si doménu, ale nevím jak ji propojit s mojí starou.
Není někde návod jak se to dělá?

U registrátora jsme se do DNS dostal, ale dál absolutně nevím.
<HTML>Jaromír - vždyť se to píše na konci prvního příspěvku, jen je treba ty dve domeny nahradit temi tvymi:

<em>U vašeho registrátora nastavte v DNS záznam typu CNAME např. www.mojedomena.sk CNAME mks.xf.cz</em></HTML>
Ano, ale nefunguje mi to.
Nejsme v tom tak zběhlý. A navíc jsem se ptal u vašeho registrátora a bylo mi sděleno, že bych od vás měl mít info jak to udělat a co tam nastavit.
Prostě to nechápu, omlouvám se, ale ne.
Jaromír: Nastavení DNS se řeší na straně registrátora.

Nevím, jakého máš registrátora, takže dodám možné varianty.

Přidání záznamu v podobě textu (máš tam textové pole, kde se nachází i nějaké další hodnoty):

Přidej nový řádek (nejlépe tam, kde máš další obdoby CNAME) a do něj zapiš přesný zápis:
www.mojedomena.sk CNAME mks.xf.cz
(samozřejmě dle tvých adres - první je registrovaná adresa a druhá adresa WZ)

Přidání probíhá formou formuláře:
Dáš tlačítko přidat CNAME záznam nebo tak nějak.
Měly by tam být dva textová pole. První (pravděpodobně doména) bude registrovaná adresa. Pokud je tam doplněná adresa, pak pravděpodobně doplníš jen www.
Druhé textové pole by mělo být něco jako cíl a do něj vložíš WZ adresu. Opět bez http:// a www.

Pak uložíš a musíš chvíli počkat než se změny promítnou. asi tak 5 minut nebo raději 30 minut.


PS: Změny DNS záznamu by měl ve skutečnosti provádět někdo zkušený. Pokud někdo nerozumí problematice DNS, tak tam může nasekat paseku a doména pak nemusí vůbec fungovat.
Ono to přidělování asi zrovna moc nefunguje :( Jinak nevím, kde bych dělal chybu.

Jen tak ze zvědavosti zkouším adresu wz.vancura.eu na tom.czweb.org.
CNAME mám nastavené a zdá se že to i přesměrovává. Ale skončí to na 302.
Ve WZ administraci jsem připojil adresu a je tam uvedeno:
Vaše doména 3. řádu: tom.czweb.org
Další přiřazené domény: wz.vancura.eu
Tak napsal jsme to ale zatím nic, mno uvidíme. Kdyžtak si zkusím zajistit někoho zkušeného.
A nepotřebujeme k tomu ještě náhodou IP webzdarma?

Myslím, že tahle problematika by zasloužila více popsat než je v mini faq.
Chápu, že člověk bez zkušeností by se do toho pouštět neměl, ale když chce mít i nezkušený možnost mít doménu druhého řádu...
Tak jsme to zkusil nastavit dle vašeho minifaqu a tohle mi to vyhodilo:


Warning: file is in wrong directory ! in Unknown on line 0

Warning: Unknown(/3w/wz.cz/r/r-s/index.php): failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Warning: (null)(): Failed opening '/3w/wz.cz/r/r-s/index.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in Unknown on line 0
<HTML>Jaromir - chyba bola u nas, domena by uz mala fungovat.</HTML>
Funguje. Díky moc.
Zdravim,
pripoustim, ze tehle problematice zas tak moc nerozumim, tak bych chtel od vas poradit. Domenu 2. radu uz mam zaplacenou (lukas-truhlarstvi.cz) a ted bych ji potreboval propojit s truhlarstvi-lukas.wz.cz... Jak na to?
Diky za trpelivost a pomoc.
Dobrý den,
když si zakoupím doménu 2.řádu, stále bude na mých stránkách umístěna reklama?
Díky
Trepik: Nevím jak to probíhá u tohoto registrátora (AYA - vlastník WZ), zda už jsou nastaveny potřebné záznamy a stačí jen v administraci přidat adresu "přiřazení domény II. řádu" nebo je potřeba něco udělat.
Každopádně bych buď počkal na odpověď někoho kompetentního, nebo bych zkusil napsat email na podporu.

germanofilka: Ano. Dostaneš jen lepší adresu. Ostatní zůstává při starém. Tedy i reklama.