Funkce mail()

Moc se omlouvám, pokud se tu tenhle problém v minulosti už někdy řešil, ale já na tohle přesné téma nemohla ani po pár hodinách hledání narazit.
Chci pomocí e-mailového formuláře umožnit posílání mailů ze stránek. Formulář mám, php scriptů jsem zkoušela hodně sama napsat, nakonec i použít hotové z jiných webů. Ale marně, ani na jeden pokus mail nedošel. Je chyba na mé straně, nebo na straně wz.cz?
Mail mám s @seznam.cz, nepoužívám nabízený z wz.cz
Promiň, věšteckou kouli mám zrovna v servisu. Nějaké podrobnosti (chybové hlášky, ...), nefunkční kódy atp by nebyly?
Právě že by nebyly... - žádnou chybu mi to nehlásí, kódů jsem už vyyzkoušela bezpočet, takže je celkem malá pravděpodobnost, že by v každém byla chyba, když je jiný uživatelé používají bez problémů, po odeslání e-mailu z formuláře všechno hlásí, že vše proběhlo v pořádku. Ale e-mailová schránka je prázdná...
A co zkusit něco stupidního, třeba ten příklad z manuálu PHP:

<?php
// The message
$message = "Line 1\nLine 2\nLine 3";

// In case any of our lines are larger than 70 characters, we should use wordwrap()
$message = wordwrap($message, 70);

// Send
mail('caffinated@example.com', 'My Subject', $message);
?>
Spíš jsem měla na mysli - webzdarma podle všech referencí funkci mail() podporuje, ale mě to tak zrovna dvakrát nepřipadá. Musí se na uživatelském účtu něco aktivovat? Nebo existuje nějaká jiná podmínka? Pokud ne, budu zase chybu hledat někde jinde, pravděpodobně u sebe, ale než začnu, jen bych se o tom ráda ujistila, abych si ušetřila pár hodin snažení.
Doufám, že teď už jsem se vyjádřila jasněji, moc se omlouvám za předchozí zmatky...
Abychom si to dali na pravou míru.

Funkce mail() na WZ funguje.
Je však omezena na 10 emailu za 1 hodinu (10x úspěšné volání mail() za hodinu ). Po jeho překročení vrací funkce false - neodesláno.

Tvůj problém je zřejmě ve špatně zapsaném kódu. Proto je lepší sem tento kód napsat, abychom mohli říci, jestli je tam chyba.

Naprosté primitivum:

$komu = "nekdo@nekde.cz";
$predmet = "Pokusný email";
$zprava = "Blekoty blek";

if (mail($komu,$predmet,$zprava))
{
echo "Email úspěšně odslán";
}
else
{
echo "Chyba! Email se nepodařilo odeslat.";
}
klasickej přístup když něco nejde je zkusit poslat nějakej minimální mail, na to stačí jeden řádek

mail('dfgdghjdgh@seznam.cz','test','pokus');

spustit a počkat jestli přijde.

A pak na to nabalovat další věci, čímž se z toho bude postupně stávat to co to má být; a vždy to znova zkusit jestli to jede. Jakmile to přestane chodit, tak v tom přidaném kódu je ten problém.

(na wz navíc pozor na to omezení 10 mailů za hodinu)
vytvor si subor

nieco.php do neho vloz kod

<?
$komu = "nekdo@nekde.cz";
$predmet = "Pokusný email";
$zprava = "Blekoty blek";

if (mail($komu,$predmet,$zprava))
{
echo "Email úspěšně odslán";
}
else
{
echo "Chyba! Email se nepodařilo odeslat.";
}
?>

potom: vytvor si subor index.php a do neho vloz

<?
include "nieco.php";
?>

vymaz vsetky stare index.php alebo index.html

oba subory nahraj cez ftp na server, ked ti toto nepojde, tak si pozri zaklady html a php
pozeral som tvoju stranku, je pekna ale je v html, a ak mas stranku v html, tak ti samozrejme nepojdu php scripty, asi si sa zabudla pozriet zaklady progamovania v php.

pre info, php je program ktory ti generuje html kod, ktory vie citat prehliadac...
goodstyle.sk::: Co to tady šíříš za bludy? Podle tebe nebude fungovat e-mailový formulář v html stránce?
A kdes přišel k vědomosti, že když má stránku v html, že jí nepůjdou na serveru php scripty?
sak da sa vsetko, ale vysvetluj jej to ked nevie nic...
sorry ze som sa zabudol vyjadrit ze idu aj na htm, veru som aj zabudol ze idu, bo uz vsetko robim len v php, tak zrejme to je takto do html kodu zapises php script takto:

<?php
nejaky script
?>

ale ak by som sa pomylil tak ma opravte... este jej mohol nastat problem ze nevie ako dostat premennu z formulara do php... je to jednoduche vo formulare musis dat meno premennej rovnake ako v php teda, skoro rovnake:

v html formulary je to <input type='text' name=komu ...atd..

a v php je to uz $komu
=goodstyle.sk=
wtf? Co to omg meles?
1) Nikdy nevíc, kolik toho kdo ví ..
2) Kdyz je stránka v klasickém statickém html souboru, neznamená to, že by skript na zpracování formuláře (odeslání e-mailu) nemohl byt v php nebo jakemkoliv jinem prog.jazyce..
3) na "vymaz vsetky stare index.php alebo index.html" jsi omg prisel kde? Proc by mel nekdo odesílat e-maily primo z indexu?
4) proc se snazis vysvetlovat zaklady html lidem, kteri je znaji? navic v php sekci?

___
Chlapci chlapci, to hulení je svinstvo.. ale ty už toho fakt radši nech .. ;)
goodstyle.sk: Ehm. Na koho to bylo? Jestli na mně, pak to, že mám na svých stránkch příponu html, je pouze iluze. Pro mě připadá neco.html přitažlivější než neco.php ;)
Jestli to mělo být pro Bobiku, pak odkazuji na Freeze.
preco? aby si to odksusala v indexe a obisla tak vsetky ostatne problemy a aby si troska aj vsimla napr na co je prikaz include, ale to som asi odbocil...


a preco jej radim zaklady? sak ked jej nejde jednoduchy script, tak asi robi nejaku trivilalnejsiu chybu... na ne?

tomik:to html bolo na kocku
=goodstyle.sk=
>"obisla tak vsetky ostatne problemy" ? Jake problemy? To je takovy rozdil kdyz napises http://example.com/index.php nebo http://example.com/testmail.php ?

>"vsimla napr na co je prikaz include" - od toho existuje php manual ;)

>"nejde jednoduchy script, tak asi robi nejaku trivilalnejsiu chybu" - uznavam, proc se vsak jednalo o zaklady html jsem vsak nepochopil :D
goodstyle.sk :::

Podle jejich stránek a podle jejího dotazu soudím, že není taková lama, jak si o ní myslíš. Pokud jsi četl i ostatní témata ve fóru (asi ano - tvoje "rady" to zde zdobí), tak problém s funkcí mail() má nějak vícero lidí a vypadá to na chybku na straně serveru.
zvlastne, ze mne to teraz tiez nefunguje, a skusal som to od najjednoduchsej podoby funkcie, a nehlasi to ziadnu chybu, ak by som to posielal viac ako 10 krat za hodinu tak by funkcia vratila FALSE nie? ale ani to sa nedeje...

Mam pocit ze je to nejaka chyba na serveri mysteria.cz (?)
z ds.mysteria.cz z IP 88.86.113.152 mi to také odeslat nejde
Mně mail nefunguje už několik týdnů - nechávám si jím přeposílat příspěvky ze vzkazníku, 10 za hodinu jich určitě není, ale za těch pár týdnů mi ty maily prošly tak dva z nějakých řekněme třiceti.
mel bych jeden malicko OT dotaz, to omezeni 10 mailu na hodinu se pocita jak?

1. jako ze od 14.00 - 15.00 10 mailu
2. nebo ze se to uklada do DB a veci starsi nez hodinu se smazou
3. nebo jeste jinak?
to mas v celku jedno jestli se to maze pravidelne kazdou hodinu nebo maze zaznamy starsi nez hodinu. Pro tebe je vysledek vzdy stejny. 10 max.
to se teda hodne pletes, protoze kdyz vis podle ceho se to meri, tak si to vzdy muzes osetrit a skladat si maily do fronty a pozdeji az bude volno je odesilat (tak to mam na IC), ale tady prave potrebuju zjistit jak to je.

tipuju, ze varianta c.1, ta je nejspis nejmin narocna na pamet a starani se, ale kdo vi...
to je docala jednoduché, vyzkoušej si to, ted je 21:01 tak si pošli 10 mailu a pak to zkoušej posílat dokud to nepůjde a uvidíš
to me samozrejme taky napadlo, ale to se raci zeptam ne? zvlast kdyz to vypadalo, ze to tady ma nekdo zjistene...