Posunutí na další stránku

Omlouvám se za nadpis, ale nevěděla jsem jak to mám pojmenovat...
http://hwebik.chytrak.cz/index.php?stranka=hppo/hpprozhr

na tomto odkazu mám vložený kapitoly takový menší povídky a chtěla bych asi toto: když kliknu na jednu kapitolu, tak se mi otevře a dole bych pak chtěla, aby tam byl odkaz :předchozí kapitola, další kapitola.Dřív jsem to dělala že jsem vypisovala celý odkazy a chtěla jsem se zeptat, jeslti to jde i nějak jinak?
no, jde. treba to generovat pres php. zalezi na tom, jak mas udelanej web - nazvy souboru tech kapitol, nebo jak v php sestavujes stranku a tak...
osobne mi prijde nejjednodussi tam ten odkaz napsat rucne, stejne se nebude nikdy menit, tak proc zatezovat server jeho generovanim a sebe psanim skriptu
koukam, ze mas v adrese vzdy cislo kapitoly zapsany slovem. kdyby to bylo cislem, nebyl by to problem, ale takhle bude asi jednodussi to delat rucne
Hwebsterka (hwebik.chytrak.cz)
viz Tonik (tonik.webz.cz)
Zalezi na strukture...
Pro 10 clanecku to nema smysl.
Pro vice bych pouzil PHP a SQL, clanky das do SQL, pridas navaznosti a PHP pak SQL kontaktujes, vytahnes clanek, navaznosti, zobrazis do HTML.
cili tabulka:
id | nazev | text | predchozi strana id | dalsi strana id

Chybicka... Treba, kdyz ted prejedu pres whitepanteruv blog pri 500px sirce, tak mi odskoci menu. Je to velice akcni, ale osobne to povazuji spis za nevyzadanou chybku. Viz, jak jsem ti kdysi rikal, nedavej hover pomoci BOLD, kdyz nemenis soucasne white-space.
Hmm....tak to to asi udělám ručně, jelikož Sql neumím vůbec, a php se záčínám učit....

>>peta:juknu se na to

Ale jinak oboum děkuju za radu
Hwebsterka (hwebik.chytrak.cz)
tak, s SQL je v podstate prace jednoducha...
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub13
# www.volny.cz/peter.mlich (zdroj: minichat.txt)
# www.volny.cz/peter.mlich (zdroj: minichat.sql)
Obsah souboru.sql pres PHPadmina (tam tlacitko SQL) zkopirujes do toho okenka, kliknes Proved a ono to napise uspesne vykonal. (predpoklada se, ze databazi mas vytvorenou nebo pouzivas wz.cz admina)
Pak ten TXT prejmenujes na PHP a nakopirujes, kam chces. A pak uz jen pustis.
Pokud to nejede, je treba v tom PHP(txt) prepsat prihlasovaci udaje k databazi. To je asi jedina zaludnost.

pak napises par radku, pustis si PHP admina a prohlednes si tabulku (a ja ted nevim, jak jsem ji nazval, ale je to v tom SQL souboru jako CREATE TABLE nazev)
Tam ti zobrazi strukturu, kliknes na PROJIT a razem vidis totez, co v tom chatu, radky s napsanym textem, navic kdo, komu psal, typ zpravy, ID radku pro SQL