.htaccess setenvif pro session

Dobrý den. Mám soubor .htaccess s obsahem:

SetEnvIf cookie "key=123" allow
Order deny,allow
Deny from all
Allow from env=allow

Když nastavím v javascriptu, nebo v php cookie key na hodnotu 123, tak se mi zpřístupní složka kde je uložen .htaccess po dobu trvání cookie key.

Chtěl bych udělat to stejné, ale pro session.
Pro session podobný postup použít nelze!
Protože ses už takto zeptal, doporučím ti zjistit si rozdíly mezi session a cookie; zejména kapitolku o tom, kde se ukládají uživatelská data.

Apache o existenci jakékoliv session nemá tušení (pouze ví, že existuje nějaká cookie pojmenovaná PHPSESSID; případně jinak). Data v session jsou čistě v režii PHP, které si podle získaného identifikátoru session data načte z vlastní paměti (tzn. uživatel ti je nemůže, na rozdíl od hodnoty v cookie, nijak změnit).

Mimochodem, ze stejného důvodu lze do session, opět na rozdíl od cookie, ukládat i struktury (objekty, pole).
A co takhle obycejna promenna z php.
Stejný případ jako se session. Asi by bylo dobrý si pročíst teorii jak pracuje PHP a jak probíhá komunikace mezi klientem - serverem - PHP.

Apache na výstupu de facto získává to samé co později dostane klient. Takže pokud chceš Apachi něco předat, nebo aby Apache něco získal, tak tu hodnotu z PHP musíš nějak dostat ven. Session i proměna toto neumí.
Varianty jsou současný cookie, podstrčit hlavičku nebo použít funkci apache_setenv().
Takze nastavim promenou v php.

<?php
apache_setenv("EXAMPLE_VAR", "Example Value");
?>

A .htaccess bude vypadat jak? Aby povolil přístup clientovi, který tuto promenou ma nastavenou.
SetEnvIf EXAMPLE_VAR "Example Value" allow

Ale jen hádám. Funkci apache_setenv() jsem ještě nepoužíval. Takže nevím, zda toto nastavení přes PHP si uchovává hodnotu nebo zda si toho Apache v tomto případě všimne.
Mimoto, funkce apache_setenv() nemusí mít zapnutou knihovnu, takže také nemusí fungovat.
kdyz to vse nastavim tak mi htaccess vraci chybu 403. funkce apache_setenv mi vrací TRUE. takze asi spatna syntaxe nebo nevim cim to muze byt.
nejde mi to ani pomoci php funkce putenv.
A nešlo by ten .htaccess nastavit nejak jinak, aby to slo pres session?
Čeče. Na to jsi vytáhl, jsem si myslel, že máš nějaké vědomosti. Ale následné otázky mě nějak přesvědčuji, že nic nevíš nebo jsi nestudoval co jsi měl.
Freeze ti už hned na začátku jasně naznačil co je co. A je tam i zmínka, že Apache a session si mezi sebou nerozumí. A .htaccess není nic jiného než lokální konfigurační soubor Apache.
Takže s výše uvedených si můžeš vyvodit odpověď.