Nejaka smtp zdarma?

Nevite nahodou o nejake SMTP, kterou bych mohl pouzit odsud z WZ, a ktera by fungovala? Jde mi o (to) moje forum, pac se bojim, ze by mohly nastat situace, kdy 10 mailu za hodinu nestaci, pokud bych umoznil upozornovani o prispevcich na mail. Zkousel jsem na seznamu a vsemozne, ale vzdycky to spadne do nejakeho problemu pri odesilani mailu (na seznamu bylo cosi uninplemented..)
Ja pouzivam seznam, ale pri vetsim poctu emailu (vic nez 10 adresatu najednou) to na necem slitne ... nezkoumal jsem uz co ... mozna timeout.

Radek
vetsina poskytovalu ti da moznost pouzivat jejich smtp - se seznamem budes mit asi ten problem, ze musi byt odesilatel u nich registrovan...

m.s.
Ja mam treba ucty na ... volnym ... quick ... tiscali ... a smtp z outluku mi funguje jen kdyz jsem u toho konkretniho poskytovatele ... zkratka, kdyz se pripojim pres volnyho, postu pres quick neposlu ... nevim podle ceho to je hlidany ... asi IP

Radek
No fakt, ten seznam funguje - vcera jsem to zkousel a to neslo, ale uz vim, v cem jsem delal chybu - snazil jsem se tam autorisovat. A ono pritom staci, kdyz je odesilatel @seznam.cz .. nojo, ted jeste najit SMTP, kde muze byt odesilatel @neco.webz.cz :)
Radek: jojo, napise to vzdycky "Relaying not allowed" nebo tak neco..
Ja tedy z tradice pouzivam jako oficialni adresu tu na seznamu, tak s tim zatim problem nemam, ale kdybys na takovej server narazil, dej vedet :o)

Radek
>A ono pritom staci, kdyz je odesilatel @seznam.cz

...no myslim, ze cela ta adresa musi byt platna, registrovana. ale to prece neni problem, ne? regni tam nejakou adresu (treba moje-forum@seznam.cz) a posilej to s hlavickou toho odesilatele. SMTP server by to mel pustit...

m.s.
Jojo, to uz mam. Pusti :)
(nicmene stejne by bylo lepsi, kdyby tam mohl byt odesilatel z wz .. ten domenovy mail vypada tak nejak lip :))
no kdysi byl public smtp.atlas.cz, ale ted se ti uz bude hledat asi tezko...

m.s.
Ta adresa u seznamu nemusí být ani reglá...
No, to si ji uz radsi regnu, co kdyby mi na to nekdo odpovedel a ono to nemelo kam dojit?
je to z nejakyho serveru s prehledem, uz nevim, za funkcnost nerucim :-)

baku-az.net
mail.salekhard.ru
mail.isp.net
dorian.comtel.ru
mail.cablenet-va.com
stud-mailer.uni-marburg.de
mail.cccis.ro
mail.sysnet.it
mail.pip.com.au
mail.asn-linz.ac.at
solaris.matti.ee
mailserver.ssnet.it
pop.clinch.ch
relay.stravt.ru
194.85.159.2
193.124.32.156
194.3.104.201
relay.777.com.ua
195.161.5.3
194.3.104.201
asylum.mailcom.com
195.161.5.8
195.161.5.21
195.161.5.42
www.radiopage.ru
www.artinfo.ru
www.tvclass.ru
mail.compuserve.com
193.232.8.10
193.232.8.11
193.232.8.12
193.232.8.17
193.232.8.31
193.232.8.33
193.232.8.39
193.232.8.62
195.208.253.1
195.208.253.2
195.208.253.3
195.208.253.8
195.16.123.1
195.16.123.255

j
mimochodem, co z toho funguje??
Moc teda ne:o))
a ktery jo a ktery ne?? riakl jsem, ze za funkcnost nerucim, rozhodne bych pres zadnou z nich neposilal zadny citlivy data...
nevím zkoušel jsem jich asi 5 po asi minuťe to nakonec údajně odeslal, ale stejně mi nic nepřišlo:o))
tak zkus jeste ty dalsi, na me je to moc prace :-)
Ja jsem si tedy myslel, ze sice odesilatel musi byt @seznam.cz ale zkouseli jste pak na tvrdo napsat do hlavicky mailu From: nekdo@wz.cz ???
funguje - vyzkouseno.

helo xxx
mail from: somebody@seznam.cz
rcpt to: clovek@email.cz
data
From: forum@forum.wz.cz
To: clovek@email.cz
Subject: Potvrzeni

Potvrzeno
.

Ma to jednu vadu. V hlavicce posty bude napsano:
Return path: <somebody@seznam.cz>

ale jinak to bude mit vsechny nalezitosti. Doporucuji zaregistrovat prezdivku na seznamu a obcas ji zkontrolovat, zda neobsahuje vracene maily.
A nebo jeste lepe, nechat si je z toho seznamu preposilat automaticky na WZ.

Diky za tip :o)

Radek