Homesite a jeho naroky...

Tak pod tlakem argumentu :) kolegy jsem si nainstaloval zkusebne jeho licenci (tusim verze 4.5???). po nekolika tydnech ale musim rict, ze je to docela tloustik, co se resource tyce... pri soucasne spustenem PSP7.0 s otevrenym obrazkem s treba 15ti layery, otevrenymi deseti dokumenty v HS, spustenem web serveru (apache) a dalsima drobnostma na pozadi (firewall, mousemanager, keyboardmanager atd...) me pri 256Mb neustale upozornuje, ze si mam radeji ulozit praci, ze je nebezpecny nedostatek systemovych prostredku...

zda se mi divne, ze by to byl takovej tloustik - to spis az ty novy verze, ktery uz dela <?>macromedia</?>... na notebooku (celeron500/64Mb) na me sice nerve, ale zase je nechutne pomalej...

kdo to pouzivate, jake mate zkusenosti? nejak se mi to nezda, wokna zatim nechci reinstalovat (i kdyz uz by si to za ty tri roky neustaleho prehazovani hardware a ovladacu zaslouzili - uz je z nich senilni starik:), zvlast kdyz jine problemy nejsou - restartovani si vynuti tak jednou za tejden nonstop provozu :)

m.
Ja pouzivam doma HS4.5 a na tenhle problem jsem jeste nenazrazil ... WinXP (3 mesice) 256MB RAM, Celeron 660MHz ... s podobny SW, jen tech layer mam zpravidla mene ;)

Je fakt, ze se mi nekdy zda, ze pri editaci textu je pomalejsi nez bych u takovyho stroje cekal, ale neprislo mi to nijak zvlast omezujici.

Radek

PS: ty 3 roky by mozna staly za zapsani do Guinessovky ;~)
>PS: ty 3 roky by mozna staly za zapsani do Guinessovky ;~)

:))) jo chtel jsem neco takoveho, ale kdyz jsem se jednou pysne chlubil (u piva:), tak me kamos dostal s tim, ze TO NIC NENI :))) neresit denne pracovne problemy s woknama, tak bych se i divil, co vsichni remcaj :)

jinak aby jsi moc nezavidel - nejsou to tri roky provozu instal_and_play... kazdou chvili si vyzadaji peci (rikam - senilni starik), ale zatim to vzdy resi nejake to zaplacavani, cas od casu neco nemuzou najit (ale ja to rad podam:) atd...

m.s.
hele kdyz uz tady o tom pisu...

jsem zvyklej kliknout na tag a editovat ho (v HS na to je nepohodlna volba CTRL+F4) - neda se nejak donutit na ten klik? zatim jsem to nenasel, ale priznavam se, ze na hrani jsem jeste moc cas nemel - koncil jsem ted s jednou zakazkou a v lete me to nikdy moc nejde vod ruky :) (takze out-of-time)...

m.
Ja ted HS nemam u ruky ... ale jestli si dobre vzpominam ... tak pravy tlacitko a v popup menu je edit tag - soucasne se oznaci i inner text toho tagu (nekdy to dela zajimavy efekty pokud se tam kombinujou PHP tagy :)

Jinak tam tusim jde definovat v nastaveni i klicovy zkratky uzivatelsky (taky bez zaruky) ...

Radek
to tam vsechno je... ale jsem zvyklej na dvojklik (je to nejrychlejsi, co jsem videl) - hledat nejake kombinace nebo to hledat v menu zdrzuje - hm... uz su starej linej :)

no mam aspon duvod oponovat, ze HS nepotrebuji, ze vystacim treba s GoldenHTML (levnym i kdyz jeste porad nedokoncenym - a kdovi jestli to P.P. vubec dodela)...

m.
Ja jsem zas na DubleClick zvyklej mit jen na proste oznaceni slova :) ... na HS nedam dopustit (GoldenHTML jsem tedy nezkousel)

Jinak v tom popup menu to nijak slozite nehledas ... je to tusim hned prvni kolonka ... a ja uz to ani nectu ... proste jezdim po pameti :o)

Radek
jasne, beru tvoje argumenty. dvojitym klikem oznacim slovo, ovsem pokud to slovo je tag, otevre se mi hnedka editace tagu (jinak se oznaci slovo, dvojkliknu znova a oznaci se cely radek/odstavec)... je to rychlejsi nez kliknout_na_tag/kliknout_prave_tlacitko/vybrat_z_menu/kliknout_leve_tlacitko...

proste uz jsem vazne linej a kazdej klik navic je prace navic :)))

m.
A ja beru ty tvoje argumenty, taky jsem linej tvor a co delat nemusim ... nedelam :o) ... a kazdej usetrenej click je dobrej :o)

... vubec nejjednodussi by by editor, kde by stacilo na tag pohledet a pomyslet ... :o)

... ale na to si asi budem muset jeste nejakej ten patek pockat :o)

Radek
tak to bych mel nejmene o 100% vyssi produktivitu prace :)))

natahl bych se na vranove nekde pekne ve stinu blizko 'zdroje', pred sebe otevrel notebook a pohlizel a pomyslel :)))

m.
Vy máte nápady;)
Jinak jdu tedy taky vyzkoušet homesite:-)
Doporucuju HS4.5 ... videl jsem uz 5.0, ale tahle verze me nicim nijak zvlast nenadchla ... navic je to jeste vetsi "drobecek" a jsou tam <imho>osklivejsi</imho> ikonky :)

Radek
ad 3 roky zivych windows: no mozna kdyz se o ne hodne staras a mas k nim vubec dobry vztah ... no stejne se mi to nejak nezda

ja kdysi mel windows spolecne s linuxem na jednom pocitaci, ale postupem casu jsem do nich bootoval cim dal min, no a jednou kdyz jsem je takhle nechal nekolik mesicu odpocivat, tak po rebootu uz nenajely -- bez toho, abych jim nejak ublizoval fdiskem, mkfs nebo necim podobnym ;-)
Chudák winy^_^.
Hr, vr registraci ze 30 denní verzi se zbláznili... Sem jim tam něco naklepal:o) Již stahuji, 4.5
Tady je těch keců tolik že to ani nebudu číst :-)
Sorry all, ale nepřispěju do diskuze :-)
Odpusteno, Mastere ;~)

Radek
Mno, ačkoliv jsem to nezkoumal co to má za tal velké výhody?!
Volba editoru je velmi subjektivni zalezitost :) ... to co jeden oznaci za spickovy nastroj druhy ma za @!#$ nevetsiho kalibru :o)

Me osobne se HS libi zvlaste pro to, ze kdyz v nem neco hledam ... je to tam, kde bych to cekal :) ... Jsou v nem funkce ktery se mi zdaji potrebny (pro me) a neni to zas preplacany (pouziva se mi to jednoduse) ... konkretne ...

Prace s projekty, highligthing, doplnovani tagu, integrovana napoveda (i pro ruzny prohlizece), editor CSS, moznost rychleho nahledu, analyza a validace dokumentu ... a je i wysiwig

Radek
Aj ta :) ... to mi ujelo :) ... pro neduvtipne :) ...

@ = S
! = H
# = I
$ = T

Radek :o)
to windows... upresnuji, ze to jsou temer jiz tri roky od instalace, coz ovsem neznamena ze jsem na ne od te doby NESAH!!! tu zapomenou co je to USB, tu zase najednou se jim nezda zniceho nic ovladac grafiky, problemy jednoduse jsou (jak jinak;) ale nedoslo to jeste tak daleko, ze bych je musel instalovat od zacatku znova - jen adr WINDOWS se nafoukl a jak rikam, reinstal uz by si zaslouzili. :)))
zvlastni vztah k windows? no kolem me je tady dost pocitacu, kde resim denne problemy kvuli systemu, takze jaky mam vztah je asi jasne :))) mikrosoftem se zabyvam hlavne kvuli tomu, ze diky jejich komercnimu (and/or monopolnimu) postaveni na trhu jsou take naplni me prace...


>ja kdysi mel windows spolecne s linuxem na jednom pocitaci, ale
>postupem casu jsem do nich bootoval cim dal min...

... pochopitelne :) navic spravovat linux je zase naplni tve prace :)

>Tady je těch keců tolik že to ani nebudu číst :-)

vsak je to take ve foru poKEC!!! ale nikdo te nenuti, vsak se na to @#$autocensured%%^@$$@(nebudu cekat, az to zame procenzuruje skript:)
- nemyslel jsem to zle, ty take ne, ze? ;)

>Sorry all, ale nepřispěju do diskuze :-)

...myslim, ze uz jsi prispel... ;-)

m.
>Volba editoru je velmi subjektivni zalezitost :)

souhlas. on se ale HS zda dost konfigurovatelnej, takze si ho muze kazdej prizpusobit k obrazu svemu (aspon temer)... ale k uplne me spokojenosti mu jeste neco chybi ;( - viz predesle posty...

>Prace s projekty, highligthing, doplnovani tagu, integrovana napoveda (i pro
>ruzny prohlizece), editor CSS, moznost rychleho nahledu, analyza a validace
>dokumentu...

...tak to by mel mit kazdej poradnej editor :) jinak kdyz si tak vzpominam, jeste mi mozna vice vyhovoval kdysi HotDog, ale tam mi zase chybela nejaka poradna podpora PHP...

m.
> tak to by mel mit kazdej poradnej editor

... mel, ale teprv s HS mam pocit, ze to funguje tak jak ma ...

;~))) ... tak tahle veta je jak vystrizena z knizky od M$ ... ;~)))

Radek
Zkuste editor Quanta Gold, je to skoro stejný jako homesite, pod Linux je free-je např součástí Suse 8.0, ale nevim jak pod windows, mě osobně ale homesite 5 problémy nedělá, až na to že mám trial verzi, nevíte náhodou, kde by se dal sehnat crack, zkoušel jsem už snad všechno (google astalavista.box.sk....), to mi připomíná, že bych potřeboval crk ještě na dreamweaver mx, freehand 10 a delphi 6, vše trial, nevíte někdo o něčem??? PS: 1 crk jsem na freehand 10 už našel, ale byl na jinou verzi
homesite5 je jeste vetsi tloustik, takze radeji 4.5

>nevíte náhodou, kde by se dal sehnat crack...

no tak, to jsi si spletl forum? prece tady o tom nemudeme psat verejne...
aha uz to vidim - nevsiml jsem si toho nicku, ty jses ten agend od microsoftu a chces znas dostat priznani, kdo pouzivame nelegalni soft :)))))

jinak aby jsem jen nerejpal, kdysi byl na php.sk ke stazeni homesite4.5 + SN v sekci download. dneska uz to tam neni, ale ten link je stale funkcni... takze kdyz si pohnes nez se google vzpamatuje, mas sanci to najit v jeho cache :)

m.