internet (5MB/s)

jak se dá získat připojení přes mikrovlny nebo optiku? kolik to stojí? a platí se za to poplatky jestli se vůbec platí?
Mno, to nevím jak to získat vod nějaký firmy, jinak levný to není, min. takovejch 5 000 kč to bude...
Tak to přitlač Lukasiku a pořádně!
A to ještě musíš přičíst nákup antény, resp přípojky.
kolik 50 000,-?
nebo 15 000,-?
5MB za sekundu bude kurevská pálka...
Ta bude tak kurevská, že mě ani nezajímá kolik to stojí :-)
Mimochodem ... k cemu potrebujes takhle dabelsky rychly pripojeni ?

Radek
Se mrkni sem www.transgasnet.cz
Sem typoval:o).
Koukam Lukasiku, ze ty taky musis bejt v kazdym vlaknu alespon jednou :o)

Radek
jj

Lukasik
nemate nekdo chut vyzkouset skydsl (skydsl.cz) a pak hodit reference ;-) ???

m.s.
...

Lukasik
Ja bych chut mel ... kdyz me zasponzorujes, jdu do toho ;~)

Radek
vy jste odpovedeli oba tak rychle, ze jste snad nemohli si to ani prostudovat? ;-)

m.s.
No tak to ja taky pokud by mě nikdo sponzoroval^_^.
Prostudovat je asi silny slovo :) ... ale koukal jsem se na to ... zajimave udelana page, ale pres muj modem to slo pekne pomalu :) ... taky z toho duvodu jsem stihnul kouknou jen do nabidky a do ceniku ... mno ... plati to co jsem napsal ...

Ale jinak to vypada jako dobrej tip :o)

Radek
Jo to dobrej tip.

Tento způsob přenosu znám teoreticky dobře.

Přes modem pošlete požadavek a satelit vám pošle výsledek.

Takže: Pořád budeme platit za telefon (pokud máme dial-up). Má to však jednu výhodu a to stahování velkého množství dat. Takže kdo chce stahovat stovky MB tak prosím.

Já si zatím vystačím s pomalým dial-upem.

Pa Tomík.


BTW: Kde tam je napsáno 5MB/s? Já jsem zjistil max 8000 kbit/s.
panove verte mi ze MISTRAL staciiiii
Hm, ale mistrall speed by to chtělo (na stahování filmů...)
Já mám homa.
>BTW: Kde tam je napsáno 5MB/s? Já jsem zjistil max 8000 kbit/s.

no o rychlosti jsem nemluvil, takze jsem ani netvrdil ze tam je neco o tom psano...

>Takže: Pořád budeme platit za telefon (pokud máme dial-up). Má to však jednu výhodu a to stahování velkého množství dat. Takže kdo chce stahovat stovky MB tak prosím.

...ano, ale dam pozadavek na stahnuti dat, odpojim se a ono to ke me pomalu/rychle dotece... prijem emailu 24hodin... pro lidi, kteri nemaji signal pro mikrovlnku, docela zajimava alternativa - zajimaly by me ale prakticke zkusenosti z provozu.

btw: 5MB mas namysly 5MByt???

m.s.
Prakticky nevím, ale vím jak to funguje.

-Pošleš požadavek (moden, ISDN, ...)
-Požadavek přejde do fronty
- až bude na řadě, tak ten požadavek pošle
no a přes satelit ti přijde odpověď. Tady už nevím, jestli naráz nebo střídavě s ostatními odpovědi.

Jak je to s frontou nevím, ale že je to pro západ a střed evropy, tak si myslím dost velká.

>>btw: 5MB mas namysly 5MByt???

Já ne, ale je to dost divné. Kolik lidi vynechalo první lekci informatiky? Dost lidi si totiž plete bit s bytem. Rychlost 5MB(bytu)/s je dost pekelná rychlost, ale 5Mb/s je už přijatelná rychlost.

Tomík.
teorie je jasna a komu ne, tak je to popsane na jejich webu.
co se tyce rychlosti, omlouvam se (myslel jsem si, ze jsi thread zacal ty, proto jsem si chtel udelat jasno, jestli opravdu to myslis tak jak jsi to napsal). samozrejme mas pravdu 1B = 8b (o tom uz snad dneska nikdo nepochybuje? i kdyz v dobe JAVY a C# je to mozne :-)))

m.s.
>>5MB mas namysly 5MByt???
Vím že je to asi dost blbá otázka, ale vysvětlil mi by někdo rozdíl pls?
A nenadávejte mi, nikdo není dokonalý...
1 Byte [Bajt] ... zpravidla se zkracuje jako 1B
1 bite [bit] ... zpravidla se zkracuje jako 1b

Ta poznamka nejspis smerovala k tomu, ze prenosova rychlost 5MB je uz pomerne svizny na obycejny pripojeni k internetu.

Jinak pro uplnost pro ty, co se boji zeptat ... zpravidla 1B = 8b.

A jedna otazka pro zvydave ... jaka je mensi jednotka nez 1b ???

Radek