Přesměrování ftp.

Lidi neví někdo jak na to? Mám FTPko na svém PC tedy ftp://ipadresa
Ale já bych chtěl ftp.lukasik.zde.cz tu doménu mám reglou, ale jakmile do IE zadáte ftp.neco.cz tak okamzite proste nahodi form k přihlášení na FTP a i kdybych to dal přes nějakou stránku (tedy přesměrování na mé pravé FTP a IE by to nekurvil) tak stejně to nebude fungovat např. když se budete přihlašovat přes Absolute FTP a takový...:o).
Mno, takže jestli k FTPku budu muset mít svojí ftp://ipadresa nebo to půjde nějak lépe?
zaregistruj si a zaplat domenu 2. radu napr ftp.lukasik.cz
mozna pak budes mit po starostech ;o)))

ps ber to jako vtip ;-)))
Mas nainstalovany FTP server ?
Pokud chces FTP honit na svem pocitaci, kde mas dynamicky pridelovanou adresu, doporucuju www.dtdns.net. Muzes si zaregistrovat adresu ve tvaru jmeno.dtdns.net zdarma a nekde si muzes stahnout klienta, ktery bude pri kazdem pripojeni na net nebo zmene adresy menit DNS zaznam tveho pocitace. Sluzba www.dtdns.net je na to zarizena. Mam to udelany stejne, napriklad muj webserver bezi na adrese http://novakovi.dtdns.net:9999 - (samozrejme pouze v dobe, kdy ho mam zaplej). Stejne tak bude chodit FTP a dalsi sluzby (pokud je mas instalovany)
Master: Ano, FTP klienta mám...
OndŘej novák: Hm, na to se mrknu, ale já mám pevnou adresu...:-).
Tim lepe ne? Jediny co tedy potrebujes je DNS zaznam. to www.dtdns.net mel taky umet. Jinak pak si muzes zaregistrovat placenou adresu www.lukasik.cz. U dynamicke adresy to nejde, leda mozna jako alias k dynamickemu jmenu.
jinak samozrejme muze pouzit klidne jen IP, pokud nechce platit za domenove jmeno... to jen pro uplnost :-)

m.s.
hm, dobra, ale asi jste furt nepochopili muj problem...:-).
Jde o to, ze potrebuje presmerovani na ftp://mojeIP
ale vsechny presmerovani jako nepr ten www.dtdns.net nabizeji presmerovani na http://mojeIP a ftp si nemizes vybrat...:-(.
Ale houby. www.dtdns.net presmerovava uplne vsechno. Protoze to je pouze DNS zaznam pod kterym se skryva prave tva adresa.

Zkus si dat ping novakovi.dtdns.net a uvidis ze se resolvne jako neco*.dkm.cz

Stejne tak si musis nastavit www.dtdns.net tak aby kdyz na tu adresu pingnes, aby ti to resolvlo tvoji IP adresu a zaclo to posilat ping na tvou IP adresu.

A pokud ti to nefunguje, mas nekde chybu.
> Master: Mas nainstalovany FTP server ?
> Lukasik: Ano, FTP klienta mám...

Doufam Lukasiku, ze to byl jen preklep :)

Radek
me to pripadne, jak kdyby lukasik nevedel co presne chce (nebo to alespon nejake divne vysvetluje)

m.s.
... a nebo ...

nevi co presne chce => divne to vysvetluje

Radek
jo, tak je to presne... :)~

m.s.