frejmy a chat

nenapada nekoho jakym zpusobem by se dal udelat chat bez pouziti frames?
a jeste jeden dotaz
nejakej napad by nebyl, jak udelat ze stranek s frejmy pomoci php stranky formatovane tabulkou jde hlavne o odkazy <A href="xxx" target=okno>
> nenapada nekoho jakym zpusobem by se dal udelat chat bez pouziti frames?

JavaApplet :) ... ale to jsi asi na mysli nemel :) ... pokud bys to chtel realizovat bez frame jen "cistym" HTML a JS ... kdyz to budes delat jako jednu stranku, tak asi bys narazil na problem ... text chatu se MUSI pravidelne reloadnout ... policko pro vkladani textu se NESMI reloadnout :) ... muzes pouzit iframe, ale to je jeste horsi :) ... nebo otevrit 2 okna prohlizece? ... to je taky uchylny :) ... mozna by slo vymyslet nejakou okliku v JS ... jako ze by sis stahoval (do nejakyho skrytyho okna) texty a pak je promital na strance ... taky imho uchylarna :))) ... HTML proste na chat staveny neni :) ... co se ti vlastne nelibi na frame???

> nejakej napad by nebyl, jak udelat ze stranek s frejmy pomoci php stranky formatovane tabulkou jde hlavne o odkazy <A href="xxx" target=okno>

Zalezi na rozsahu webu, pokud je to par stranek, tak by se urcite vyplatilo udelat to rucne jen s pomoci hbytych prstu a copy-paste metod :)

Jinak PHP je celkem mocny skryptovaci jazyk a tak by asi nebyl problem si s tim pohrat (jak uz by asi zalezelo na konkretni strukture a podobe stranek) a napsat trebas index.php, ktery by podle parametru includoval a parsoval ty hotovy html stranky (koukni do manualu PHP na fce pro praci s textem, asi by se ti hodili i regularni vyrazy) ... ja treba ted dopsal PHP filtr, ktery prevadi stranky napsany v PHP do cistyho HTML, tak aby se dali prohlizet i off-line bez serveru.

Radek
>co se ti vlastne nelibi na frame???

...me se take nelibi (nekdy az extremne) :-) imho zneprijemnuji zivot hlavne uzivateli (ale programator to s nima take nema ruzove - to se jen muze zdat...)

jsou urcite pripady, kde jejich pouziti je namiste, ale to opravdu malinke procento toho, jak se bezne pouzivaji.

m.s.
Ja osobne bych rek, ze prave tento pripad (chat) je na frame jak stavenej ... teda, kdyz uz ho musi delat pres HTTP a HTML Browser ... nebo te Martine napada nejaky lepsi reseni?

Radek
>prave tento pripad (chat) je na frame jak stavenej...

no pokud by se jednalo o vnoreny frane (IFRAME), pak bych snad i pripustil, ze je to vhodne reseni :-)))

m.s.
Kdyby IFRAME podporovaly 4-kovy verze prohlizecu, asi bych ti dal za pravdu ... ale ... myslim, ze tu rozpoutavame dalsi nekonecnou debatu ;~)

Radek
iframe je jeste horsi nes frame protoze frame podporuje mrkvosoft jiz od trojkove verze ve win 95

co se tyce chatu tak jsem ho uspesne vyskozusel v ie 4.0-5.5; NN 4.0-6.0, opere v 6.0 ale pouzivam frames
jen jsem myslel ze zekoho vypadne zpusob na kterej jsem jeste nemyslel (ale kdyz brw nepodporuje ramce tak asi nebude podporovat ifarme)

ach jo, asi se vyseru na starsi a textove brw.
taky bych potřeboval chat bez framů/iframů...!
A framy vůbec nemůžu použít kvůli celé struktuře sránky...:o).
myslis stranky s harrym ? nebo nejake jine.

jinak videl jsem takovou picovinu v jedne knizce o php ale ta se mi moc neliby jestli to chces videt tak mi rekni ja ti to popisu
No bez framu se neobejdes. Jeden pekny chat se da napsat v Javascriptu. Sestavujes v PHP stranku, ktera vybira z databaze pouze nove zpravy a po nacteni stranky zavola nejakou funkci v top frame a ta vezme zpravicku a vlozi ji do chatovaci casti stranky jako DHTML. Treba pomoci getElementByID a innerHTML. Nicmene porad potrebujes jeden ramec, tentokrat neviditelny, kde se refreshuje stranka a prijimaji se nove zpravy a kde bezi cast toho javascriptu
>jsou urcite pripady, kde jejich pouziti je namiste, ale to opravdu malinke procento toho, jak se bezne pouzivaji.

Framy pouzivam casto. Koneckoncu viz http://vyletnik.unas.cz
nemate nekdo nejakou statistiku ktera by ukazala zastoupeni prohlizecu i jejich verzi v cesku?
Napada me jediny reseni ... zmenit technologii :)

Radek
zdenek: Ne, na harryho jsem se uz vyprd:-).
Myslím teď tu novou, na harrym to ani není můj chat, je to free chat a docela elegantně řešený, ale zas potřebuje úpdúpru iframe a JS taky docela takže funkční minimálně na IE 5.0 zbytek nevím...:o).
Jinak je právě řešen pomocí iframů, které se realoudujou a ty si pak volaj funkce z tý stránky kde je ten ifram a dle toho to doplňujou...:-).
Lukasik: Na podobnem principu bezi pokec.atlas.cz - Akorat ne pomoci iframu, ale v nejake framove strukture maji maly neviditelny ram, ktery se reloaduje pomoci scriptu (to je dulezity, protoze kdyz to delali pomoci meta refresh, tak jim to obcas prestavalo fungovat).
JS a jine BRW
to si myslim nejde do hromady hlavne co se tyce obektovych modelu IE NN atd pokazde je to trochu jine... (kde je nejaka norma ?) :o(

to: lukasik
mam jeden (vydlackej zpusob) fungujici v NN a Opere a mozna i v jinych brw bez javy.

dva skripty (php) a jedna databaze (por. soubor)a stranka rozdelena do dvou ramcu
ramec jedna obshoje form pro zadani zpravy kterej se zpracuje nejakym skriptem (domysli si)

ramec dve je stranka generovana php ktera vypise obah databaze(souboru) a refresne se treba pomoci metetagu
lidi, kdyby měl někdo nějakej script právě řešen neviditelným iframem ať mi ho pls pošle...:-).
ja to mam ale bohuzel jen pro IE coz asi nechces
hm, ja si to kdyztak dodelam, pošli mi to pls na mail Lukasik@centrum.cz
Me by se ten skript taky hodil ... nemohl by jsi sem dat treba link na stranku, kde to mas spouzity?

Radek
Pobezi to i v Netscape. Verze 6 umi innerHTML a misto document.all.id pouzivejte document.getElementById("id");
LUKASIKU myslim ze v nejake jine diskuzi jsi napsal
"tim, ze budes programovat metodami copy&paste, se imho nikdy nic poradne nenaucis " ( nebo neco podobneho ) ;-))

myslimsi ze pozit fci fopen() a cyklus
$zpravy = file("zpravy.txt");

while( list($index,$zprava) = each( $zpravy)) {
echo "$zprava";}
kdyz to spravne zasadis do frame a JS tak na to prides sam (mozna i pro operu)

jestli ti dochazi predstavivost tak se podivej na http://barakuda.wz.cz/chat20/
zapomnel jsem dodat pouzij ie aby bylo videt pouziti skryteho frejmu
(mozna to ma jeste nejake nedostatky) ale jsem jen clovek ;-)
rekl bych ze to vypada pekne i z cele ramove struktury stranek
Mno, grafika je sic hrúzostrašná, ale něco takovýho jsem hledal...:-).
Tak mi to pošli pls celí nebo dej odkaz na download ano, s tím copy&paste jsem to psal, ale myslel jsem doslova že si to ani neupravíš...:-).
A tohle bude chtít nemalu úpravu (předělaní grafiky, předělání do mysql, přidělání smailů, přidělaní přihlašování s heslem etc...)