help v pascalu

nema nekdo nahodou cesky help do B. pascalu 7.0 ?
kdyztak mi ho poslete na barakuda@e-mail.cz
predem dik
nemám rád pascal
taky ho nemam rad ..... nevim proc takovy kram mame v osnovach..
Souhlasím...
Základ programováni !!!

V tomto jazyce se lépe naučíte jak psát čí nepsát zdrojáky.
Nestačí tam jen hodit pár příkazu a nějak to zkompilovat. Musí se to dělat od A po Z.
Pravdou je proč Pascal? Základním programovacím jazykem podle mne je C.
Tak by se měl učit právě ten.

Češtinu nemám a nenašel. Popravdě dosovského Pascala už nepoužívám. To jen, kdyby neexistoval Windows.

Tomík.
to Tomik
<<Popravdě dosovského Pascala už nepoužívám..
tomu nerozumim on existuje nejakej pascal pro win?
jakej ? jedina vec o ktere vim ze je odvozena od pascalu a je to pro win jsou delphi (kdyztak mne opravte) :<>
Však právě Delphi.
Delphi je vývojové prostředí pro Windows(i Linux) a obsahuje "objekt Pascal" - něco jako TP8.

Jinak jsem slyšel o programu Klondike - Pascal pod Woknama.

Tomík.
ja potrebuji sehnat bud dobrou knizku nebo nebo ceskej help pro tp7
nebo alespon link kde by se to dalo sehnat nebo primo stahnout.
Ja jsem tu ceskou verzi helpu vyhrabal ... ale jestli tomu nic nebrani ... vrele doporucuju prejit na ty Deplphiky :o)

Kompletni instalacka ma 5MB (i po prezipovani) a jedna instalace v konkretnim kodovani cestiny (lativ2, kaminicky, ...) ... ma asi 2MB ... to se mi po modemu nechce tahat ani nahodou :) ... tak jestli by byl o to stale zajem (a ja tim neporusil zadny autorsky prava) zkusil bych to soupnout k sobe na web pri pristi aktualizaci :)

Radek
zajem by byl porad. (delhfiky seice pozivam, ale pascala musim pouzivat kuli ministerstvu skolstvi)
kdyzdak mi na e-mail posli link primo na ten soubor a ja ti napisu az si to stahnu... (pak to muzes smazat.)
Dik Radku
Ano, pascal opravdu existuje už i woknoeskej!
>>nevim proc takovy kram mame v osnovach
Páč, je free;)
A školy si hold nemůžou dovolit c++ buildera či podobné věci, my jsem kvůli prachům ve škole museli přejít na linuxi...
me linuxi navadej (pac tam neni pascal ale c++) i kdyz ho zrovna neumim (chabe zaklady)
OKi ... jak jsem si tak tu instalacku prohlizel, tak tam nikde neni ani zminka o podminkach sireni a tak ... tak nejak predpokladam, ze kdyz je to jen dokumentace, tak to bude free :o)

Jestli se pletu, tak mi to prosim zdelte driv, nez me nekdo nabonujete Mirovi, ze tu provozuju warez ;~)

Radek
k tomu by se mnel asi vyjadrit mira

jeste jednu malickost
mam problem z aplikaci kterou jsem napsal pod tp60
z uzitim knihovny graph. kdyz to bylo zkompilovane pod sestkou tak to fachalo ale pri uprave zdrojaku pod sedmickou
mi program nahlasi chybu pri inicializaci grafarny. co je proboha jinak? nikde jsem to nevycet.
me by fakt zajimalo proc program zkopilovany z knihovomou graph z tp60
beha a to sami je stim ze je to zkompilovany v tp70 nebeha...
To uz je hooodne davno, co jsem v TP neco psal :) ... ale je to bozi prostredi :o)

Zkus si v TP70 zkopirovat z napovedy to jednoduchy demo pro inicializaci grafiky a jestli ti bude chodit to ... zkontroluj, jestli pouzivas spravny BGI (jestli v ty 7.0 nepouzivas ty ze 6.0) ... jinak me uz nic nenapada.

Radek
ten problem jsem uz vyresi..
jen by se mi sikla ta ceska napoveda rozhodne si mislim ze by pro mne bulo lepsi mit napovedu v cestine nez v englis uz poroto, ze se jako druhy jazyk ucim skopcinu (Deutsch)
> ze by pro mne bulo lepsi mit napovedu v cestine nez v englis

... imho ... ne lepsi, ale pohodlnejsi :o)

Radek
mas pravdu odhalil jsi mne ... :-()
Nic si z toho nedelej ... ja taky :o)

Radek
kdyztak mi ten help posli pls...
me jde hlavne o deklarace obektovych typu moc tomu nerozumim a nemam na to zadna skripta.
Posilat to nebudu urcite ... 5MB tahat po modemu, ve smeru od sebe a navic mailem je uchylny :o)

Chvilku strpeni, v ponedeli bych mel vyvesovat novou verzi stranek, tak tam by to byt mohlo.

Radek
TP7 ve skutečnosti není free. Jediné co je free je TP5.
Jde však už o dost starý program a Borland se o něj už nezajimá. Takže je mu jedno jak se šíří. Popravdě já jsem si TP7 stahnul (nelegálně) ze školy.

5Mb? Vždyť to komplex i s programem. To neexistuje jenom pár souboru?
No jo, ono je to těžké zjistit, které soubory jsou lokalizovány.

Tomík.
> 5Mb? Vždyť to komplex i s programem. To neexistuje jenom pár souboru?
No jo, ono je to těžké zjistit, které soubory jsou lokalizovány.

Kompletni instalace TP ma neco kolem 27MB ... instalcaka 18MB ... (ale mysli, ze se to da orezat i na jednu disketu) ...

Kdyz z toho vyberes vsechny helpy

OWL.TPH (280.496B)
TURBO.TPH (849.303B)
WINDOWS.TPH (2.867.749B)

Ta instalacka je nekolik jazykovych verzi (latin2, kamenicky, ... ) ... a co ja vim, kdo jaky obskurdni kodovani cestiny pod DOSem pouziva :o)

Radek
Huh! To jsem nevěděl, že to má tolik MB. Ta moje má něco přes 6 MB. Mám to, jak říkáš, zřejmě ořezané. Jsem si to ze školy pouze zkopíroval né instaloval.

Jinak podle mne správného programátora je lepší raději anglická verze než česká. V anglické se orientuji líp, a to anglicky moc neumím.

Tak pa za pár dní. Tomík.
Aktualizace je na svete :) ... http://pogl.wz.cz/index.php?ps_mod=sources#tp70

Nevim ale, jak dlouho to tam necham :) ... jestli nebude nekdo delat problemy :)

Radek