Help C/C++

Ahoj,
rad bych se naucil zakladum programovani v C popr. C++, nevite nekdo, jestli se k tomu da nekde sehnat freeware popr. shareware kompilator, nebo co je k tomu vlastne potreba?
Diky moc...
Pro wokna je pomerne dobrej free C kompilator lcc-win32 (http://www.cs.virginia.edu/~lcc-win32/), dalsi free prekladac je DEV-C++ (http://www.bloodshed.net/devcpp.html), avsak ten ja moc rad nemam.

Ovsem nejlepsi C/C++ prekladac co existuje je samozrejme GCC pro linux :)
Osobne do zacatku doporucuji Borland a po jistych zkusenostech pak Visual Studio 6.0?
Ale jirka měl na mysli free... A tohle bejvá free tak maximálně od kámoše^_^.
Dobra pripominka!(;o)
>>A tohle bejvá free tak maximálně od kámoše...

KaZaA a rychly pripojeni za pausal to vyresi...
Bohuzel krome mne touhle vymozenosti mnoho lidi nedisponuje, a tak mi nezbyva nez soucitit...
Popř. jěště direct conect... Řekl bych že lepší než kazaa
Super, dekuju moc...

Jeste mi reknete, jaky je vlastne rozdil v C a C++ (C++ je pry pro objektove programovani ale to mi bohuzel moc nerika)

Co se v tom da treba udelat?

Diky moc...
Pokdu se nepletu, c++ je objektové (to znamená, všechno je objektem...)
A c není... Ale možná jsem to spletl, učím se cčko jenom chvíli...
Ale co je to vlastne ten objekt? Cim se vyznacuje?
Nekde jsem to cetl ve spojeni s tridou, ale fakt nevim... :-?
Diky moc...
Rozdil mezi C a C++ je skutecne predevsim v tom, ze C++ je navrzeno pro OOP (objektove orientovane programovani), jazyk C objektove konstrukce nepodporuje. Avsak C++ je oproti C rozsireno i v mnoha dalsich smerech, nejen v OOP :)

Zacatecnikovi doporucuju zacit jazykem C a pak po jeho zvladnuti prejit na C++, zakladni konstrukce jsou totiz shodne :)
Jeste jedna vec :

> Co se v tom da treba udelat?
Naprosto vsechno :) C/C++ jsou nejpouzivanejsi a dle meho nazoru nejlepsi programovaci jazyky. Kdyz se zdrojovy kod dobre navrhne je skvele prenositelny a multiplatformni.
<HTML>>>A tohle bejvá free tak maximálně od kámoše...
>
> KaZaA a rychly pripojeni za pausal to vyresi...
> Bohuzel krome mne touhle vymozenosti mnoho lidi nedisponuje, a tak mi
> nezbyva nez soucitit...

mozna me budete mit za vola, ale nechapu, proc musite _krast_ software, pro ktery existuje zdarma alternativa ... a myslim dost slusna
(neni to s tim warezem neco jako sport ? kdyz mam rychlou linku, tak stahuju i kdyz mi to k nicemu neni ? skoda, ze si komerni firmy svoje prava nechrani lip :(
ono to je ale v podstate tak, ze ten soucasny stav jim (hlavne asi Microsoftu u ruznych officu, pro ktere existuji dobre alternativy) dost vyhovuje :(</HTML>
Jeste bych se rad zeptal, co je to vlastne ten objekt - da se to nejak popsat, abych si udelal predstavu o "normalim" a objektovym programovani.
Diky moc...
>>mozna me budete mit za vola, ale nechapu, proc musite _krast_ >>software, pro ktery existuje zdarma alternativa ... a myslim dost slusna

Ty seš hlavně vychovánván na linuxech, kde vše, co chceš je zadara... (Nebo většina) kdežto pro wokna nikdo nic slušného zadara nenapíše takže nezbývá nic jiného, než stahovat... Proč třebas office? Je to nejrozšířenější balík, když někomu něco napíše v nějakým sdfsdgdfbxcvas tak to asi těžko bude číst we wordu že?¨
A i kdyby prostě byla alt. word, jako že určitě je, tak si stejně všichni budou kupovat MS ofiice a nic víc... Hold se s tím smiř, že linuxi nikdy neproniknou do podvědomí a už vůbec ne na komo laické veřejnosti....
Prostě linux se woknám nikdy nevyrovná... (uživatelsky) tím pádem většina lidí jsou laici => většina bude mít wokna... A ten zbytek si pořídí linuxi...
Ale stejně to furt to máš takovejch 1% linux 95% wokna... (Je to pouze odhad, asi to bude jinak, tak mě nechytete za slovo pls)
...a zase je tu dalsi klasicka a vecna debata na tema linux/windows a zase to nejvic resi lidi, kteri evidentne v linuxu nikdy poradne nedelali :(

Ja osobne jsem priznivcem obou systemu, kazdy ma totiz to svoje.
Neni pravda, ze pro windows neexistuje kvalitni software zadarmo, staci jen hledat. Zkus treba OpenOffice pro Win - budes koukat.

Nehodlam se tady hadat o tom ktery OS je lepsi, protoze tyhle reci me fakt unavujou, ale nemam rad kecy typu "linux nikdy nepronikne do podvedomi lidi". Asi by ses divil, co vsechno pracuje na UNIXu/LINUXu...
fakt je ten, ze Microsoft investuje penize do reklamy (snad jeste vic, nez do vyvoje :), a proto budou Windows a jejich programy pouzivanejsi, nez ty na ostatni systemy. Hold kdyz ma nekdo penize...

A my, nebozacci s vymytymi mozky reklamou nemame moc penez... :)

PS: Ja bych si Unix nebo Linux poridil, ale pri pomysleni, jak budu dostavat windowsy z myho hadru je mi zle (mam dvoje - predstavte si, jedny sou dokonce legalni...)
fakt je ten, ze Microsoft investuje penize do reklamy (snad jeste vic, nez do vyvoje :), a proto budou Windows a jejich programy pouzivanejsi, nez ty na ostatni systemy. Hold kdyz ma nekdo penize...

A my, nebozacci s vymytymi mozky reklamou nemame moc penez... :)

PS: Ja bych si Unix nebo Linux poridil, ale pri pomysleni, jak budu dostavat windowsy z myho hadru je mi zle (mam dvoje - predstavte si, jedny sou dokonce legalni...)
Uh, nejak se me podelalo odesilani, tak to tam mam dvakrat. Sorry....

A este neco: ja sem nikdy moc nestahoval - krome tech 30 Giga filmu za posledni 3 mesice, tuny hudby, a par programku a her, ktery, kdyz bych si koupl, tak bych se zastrelil, proc sem vrazil penize do takovyho bullshitu...
> Co se v tom da treba udelat?

V C++ jsou napsaný Windows a taky snad Apache, ale nevim, jestli není v C
<HTML>> Ty seš hlavně vychovánván na linuxech, kde vše, co chceš je zadara...

nerikam, ze to co pises je uplny nesmysl, zvenku to tak vypada a neni to uplny blud, ale

- ja jsem delal asi 4 roky na widlich, pak asi 2 roky oba systemy a ted asi 3 roky uz jen linux
- ja o linuxu vubec nemluvil, spousta veci byla portovana na windows ... vcetne toho kompilatoru takze proto jsem to zminil
- vetsina je zdarma, ale to neni podstatou free software, tam jde hlavne o to, ze nedostavas/nekupujes za pytli a muzes se podivat jak to vlastne funguje, navic to menit atp. ... a ten pristup k tomu uzivateli je uplne jiny, ale o to tu neslo

nemyslim si, ze by linux nebyl pouzitelny na desktopu
...</HTML>
jeste jedna poznamka

> Proč třebas office?

nezavadej to mimo tema, bavili jsme se o vyvojovem prostredi/kompilatoru; nebavime se o sekretarce, ale o programatorovi;
pokud programator v cecku z windows neni schopny pouzivat gcc (at uz na win nebo linuxu), tak musi byt .... asi neprilis nadany intelektem

ale myslim, ze tohle nema cenu resit, klidne flamesujte, jestli to mate radi, ja jdu resit neco uzitecnejsiho
>co je to vlastne ten objekt
Objektove programovani je postaveno na tridach (coz jsou datove typy, ktere v sobe obsahuji i data a zaroven funkce pro praci s temito daty). Instance tridy se pak nazyva objekt. Souvisi s tim dalsi pojmy, jako metoda, zapouzdreni, dedicnost, polymorfismus... ale to je na dlouho :)
Pokud jsi zacatecnik v C, zatim nechej objekty na pokoji a zvladni dobre C-cko, C++ pak pochopis mnohem snadneji.

Jinak doporucuju nejakou knihu o C++ od Miroslava Viriuse ! :)
Tak dik moc!
Nevis jeste o nejake dobre literature o C ?
Diky...
Vyborna ucebnice jazyka C je:

Herout, Pavel: Ucebnice jazyka C, KOPP Ceske Budejovice

cena asi 150,- Kc :)