skoly & microsoft

(tak trochu navazuju na 'help c / c++')

na tom, ze linux nepronikne do podvedomi lidi asi taky neco bude:
chodim na gympl v praze, s compama si celkem tykam, ale linux doma bohuzel nemam (malo malicko na disku, ale budu s tim neco delat :-) - i s mistem, i s linuxem :-) )

zato ale vim, co se dneska uci na skolach:
wokna, wokna, ofiice, office, m$ie...
(tot napln predmetu informatika)

nekdy se zacalo i programovat:
v sekunde (sedma na zakladce) se zacal trochu delat pascal, ted mame na compech delphi, ale nevim, jak moc se uci. rozhodne jsem se jeste nesetkal (u profesoru) s nekym, kdo by me moh' naucit cecko (nebo dokonce vedel neco o unixech a podobnejch vecickach); na 'zajmovem krouzku' (organizovano amavetem - www.amavet.cz -??) - pro vyssi stupen zakladni skoly - se zacal ucit BALTIK!!!! (pro ty, co nevi, o co jde: to je takova ta picovinka, jak po obrazovce beha kouzelnik a kresli stromecky, jako unit karel do staryho dobryho packalu...)

a sorry, ale kdyz se obe skupiny tridy (na ivt bylo deleni po 15 lidech) uci delat s excelem
stylem udelejte si rozvrh -- to je vsechno ok, ale obetovat na to asi tak dva/tri mesice po dvou hodinach za tyden (20 hodin, neco samozrejme odpada, to jsem odecet), to je trochu moc, ne??

a mimochodem, kde se ma clovek jak naucit pouzivat nastroje jine nez office, nez ve skole, event. doma??? ale kdo ma doma rodice, ktery nepracujou v it, a umi linux??

ja myslim, ze si takhle mikrosoft vychovava celkem dost budoucich zakazniku...

j
Mno, já mám zkušenost jinou, baltíka jsem se učil z vlastní vůle někdy asi v 10... Po par dnech me to prestalo bavit:o).

Jinak mi mame vcelku slusnyho, velice dobre umi linux/unix c++, pascal, PHP, HTML...

Na kopoech ve skole jsou jak jinak nez linuxy...
coze??

na vy mate na compotech linuxy?? si delas srandu, ne??

a ucite se taky officy??

j
Samozrejme ze mame linuxy, na wokna nejsou prachy^_^.
Resp. mame jednu ucebnu na woknech (vo idnosu, kde ucitel na protest nechce ucit) a jednu ucevnu na linuxech, kde se uci...
No jo, ale která běžná střední škola nebo gympl jede na linuxu? Nemyslím eltech. průmyslovky a výšky.
my linux ve skole mame ale stejne jedeme pod woknama 98,xp,nt
Na mé bývalé škole mají Linux jako server pro síť, učitelé se v tom vyznaj, ale vyučují Win,IE,Word,Excel, ....
U nás ve škole je aj Linux, ale kdo se s ním chce naučit, musí po vyučování, nebo ve volných hodinách. V hodinách se jede pod woknama.
copa vo to, my mame taky ve skole jeden comp s linuxem, kterej se stara o pripojeni na net, ale kdyz nam tuhle zase jednou neco spadlo, tak nas chytri admin musel volat jineho a zadara to nebylo (teda, samozrejme, uctenku jsem nevidel...)

Linuxy jsou nahodou celkem supr. Skoda jen, ze je vcelku malo programu pod linux, atsi pod X-ka ne bo normalni term.

Jinak na gymplu u nas je tez jeden linuxek, st. similar like jkt vyse
No my ve skole mame v (skoro) kazde ucebne comp a vsechno WinNT (ktere ja nemuzu vystat). Jeste ze mam doma Tuxe