Co mám dělat když Mám nainst. 768 Ram a můžum použít jen 512 ?

Co mám dělat když Mám nainst. 768 Ram a můžum použít jen 512 win Xp detekuje 768 ale mohu použít jen 512
Tak ji trochu přistřihni.. nůžkama...
nechápu. na co řistřihávat ram?
To meca:

LOL
Majks >> Nic... neřeš to... :-D
Nebo jinak dej ji do sveraku a letlampou ji presne v 2/3 zleva pretni -o

Jestli mas 3x DDR stejny kapacity, stejny rychlosti a BIOS ti hlasi pri detekci 768MB tak ty widle to nepobiraj, 2 reseni:
1) hodit to pod UNIX ;o)
2) reinstall windozu
no tak koukám, že opět blbě čtu. a tu otázku jsem celkově nepobral....
>> Mám nainst. 768 Ram a můžum použít jen 512 win Xp detekuje 768 ale mohu použít jen 512

Tomu vubec nerozumim...
treba pracuje s pameti rucne (asembler a tak, vsak to znate, programovani primym zapisem hexakodu do pameti a podobne) a nemuze se dostat pres tu prokletou barieru 512 MB. jojo. jestlipak vite, kdo rekl, ze nikdy nebude potreba vice pameti nez 640 kB?
tonik: ale to byl snad jen problém w9x a starších NT a ne win XP, ne ?
jinak na 4gb paměti v assembleru přes flat real. na pcsvětě byl článek..
Majkls: jj, byl. ale co ty vis, treba je problem nekde mezi klavesnici a zidli...
Tonik: ten pan co rekl v 80 letech ze nikdo nebude potrebovat vice jak 640kb pameti, v 90 letech rekl ze Win98 potrebujou pro instalaci 24mb ram.
logicky zaver: nikdo nepotrebuje Windows

pro autora: zkus to pod jinym OS, jestli to najde vsech 768mb,
taky zkus hardwarovej test pameti, jestli nahodou ten treti modul neni poskozenej (pokud mas 3*256mb). pokud mas 512+256 tak muze bejt problem v tom, protoze nektery desky potrebujou pametovy moduly v parech.
Vysledek hardwaroveho testu pameti :
Nainstalovano 768 ( 512 + 256 )
maximum k použiti 512

No , jsem v haji
A nemůže to třeba být tím, že část paměti si bere integrovaná grafika? Nevím, jenom střílím...
Některé RAMky jsou nekompatibilní. Jiné časování např. K zjištění je ale moc málo informací (DDR, SDRAM, kolik bank - 2, 4?, rychlost, výrobce...). Většinou už není problém s různou kapacitou.

Co říká dokumentace k základní desce? Tam je také možno hledat příčinu.
ne dokumentace neříká ni c 512 ja DDR a 256 je klasická sterší .
<HTML>to bude jadro pudla... mrkni po updatu biosu, pokud nebude s vyresenim tohoto bugu nahrad SDRAM (256) DDRkama...</HTML>
To ještě nic není, já mám v jednom svém pravěkém stroji kombinaci SIMM + DIMM :-) a funguje to bezchybně :-)
cb: ten vtip znám... :o) Ty máš WinFortune, nebo to znáš odjinud?
RUR: od jinud. proc?
Tonik: ... 640k enough for everyone? Did I say that? 640megs, that was what I meant! 640megs should be enough for sure! ...
a zachvíľu to bude 640T ?

T=torty od nadšených fanúšikov toho Biomechanical Intelligent Lifeform Limited to Gratification
cubix.webzdarma.cz/y2k.jpg
sojkovec.wz.cz/angry.jpg
no a už nestačej ani 4GB a máme tu ryze 64bitový procesory :)). To chvíli vydrží... Ale ne zase tak dlouho. Jak dlouho trvalo udělat paměť 1MB :)) A jak dlouho 1GB :))? Sem zvědavej, kdy padne IPv4 :))