Je podle vás   prasárna?

Podle mě jo.
Já sem to nikdy nepoužil.
Jenom position:absolute :-)
Ale bez <br> by to bylo složitý ..............
Podle mě ne. Třeba když používáš tabulky (ne qůli layoutu) a potřebuješ mít jednu buňku prázdnou. Nebo *OPRAVDU* korektní CZ texty: v textu by neměla být neslabičná předložka na konci řádku ;-)
sakra - mezí tím "v" a tím "textu" jsem napsal právě &nbsp; (snad se to teď zobrazí správně)
Nu, &nbsp; se obcas hodi :-)
>>> v textu by neměla být neslabičná předložka na konci řádku
The Zero: Ano, zakladni typograficky pravidlo :-)
Zrusit !
:-D
naopak slabicna predlozka by nemela byt na zacatku - pes a kocka
;)
jezis, ja uz ani nevim, co pisu za kravoviny ;)
>Je podle vás   prasárna?
> Zrusit !

&nbsp; je nedělitelná mezera. Existuje ve všech textových editorech. Používá se v místech, kde je zlom řádku v rozporu s gramatickými pravidly (předložky), nebo, kde je to nevhodné (Uherské Hradiště).

Prasárna je používat nedělitelnou mezeru místo odsazení (a to ne jenom v HTML)
milster: na konci predlozky, aby se odsunula na novej radek :-)
>> na konci predlozky

Prdlajs, na zacatku, uz jsem z toho uplne blbej...
+ další typografický pravidlo:
Co takhle napsat, že to stálo 12
500 000 Kč?

To asi ne, lepší je 12&nbsp;500&nbsp;000&nbsp;Kč... :)
sojkovec: ja vim, to co sem napsal je blbost ;) mel bych se prospat
milster: rano moudrejsi vecera :-)
Jasne, na nedelitelne mezere neni nic spatneho, pokud je pouzita tam, kde ma. Stejne jako <br />. <br /> by se melo pouzivat treba v odradkovani versu v basni.
mno, do 12 500 000 patří úzké mezery ;) tedy (snad se mi to podaří)

12 500 000 Kč

(pokud se mi to podařilé, tak nechť mi uživatelé IE odpustí ;D)
tyjo, jak se delaj uzky mezery?
přijdou mi dost široký :) /MyIE2/
"(pokud se mi to podařilé, tak nechť mi uživatelé IE odpustí ;D)"
johny, stačilo ti tohle vysvětlení? ie totiž některé entity neumí, nebo je umí, ale s jiným dtd... taky jsem si všíml kostiček, ale já používám IE jen pro kontrolu, na použitelné používání používám použitelný prohlížeč určený k použitelnému používání

&thinsp; úzká mezera
&emsp; m mezera (tj. mezera o šířce písmena m)
&ensp; n mezera (o šířce písmene n)

pěkný přehled entit, bhžl v němčině je na http://de.selfhtml.org/html/referenz/zeichen.htm

snad to někdy přeložím do češtiny a vystavím na svojem webíku, ale mám fůru práce jinde ;)
milster: &thinsp;, ale jak Nípal říkal, nejde to v JESPRu, takže je to další z nepoužitelných věcí.
mirrda: teoreticky by je JESPR měl umět v xhtml 1.0 ... ale nejsem si tím tolik jist, protože starší ie by to neměl znát dokonce vůbec ;(
a just bych to pouzival vsude, at se lidi odnauci pouzivat ie ;)
Nevím, kolik lidí by opustilo IE kvůli šířce mezery... ;-)

Ale jako docela perspektivní v tomto směru se mi jeví vyjížděcí (drop-down) menu bez javascriptu - může to fungovat na :hover principu, který Jediný Správný zvládá jenom u <a> a u ničeho dalšího. Chybějící navigace by už mohla být dostatečným podnětem k výměně browseru :-)
"Nevím, kolik lidí by opustilo IE kvůli šířce mezery... ;-)"

V IE se uzka mezera zobrazila jako "nezobrazitelny znak", tedy jako takovy ten osklivy ctverecek. Kdyby neco takoveho bylo za kazdym slovem..
No jen se podivejte, IEckari ;)

Ahoj, jak se máš? Já se mám docela dobre ;)

Jen je smula, ze se to nebude zalamovat, takze  to je nepouzitelny.. A taky se to zrovna nejlip necte, s tema uzkejma mezerama ;)

A krasne by se nadmuly zdrojaky ;)
Nípal: Jasně, že mi to stačilo. proto ten smajl na konci :)