Tabulka

Když úspěšně vytvořím tabulku třeba se jménem ja, co stane, co je ta tabulka vlastně?
http://www.builder.cz/art/php/clanek696191530.html
Prostuduj si to celí... (Je tam více seriálů...)
Potřeboval bych, ale rychlo kurz, nutně!!!
Zjednodusene receno ... je to nekolik souboru, ktere maji stejne jmeno jako ta tabulka a ruzne koncovny podle vyznamu ...

Jeden soubor tusim popisuje strukturu, dalsi obsahuje vlastni data a pak je tam jeste jeden ... mozna index???

Radek
A k cemu ze to potrebujes tak akutne ??? :o)

Radek
Kdyžtak mi napiš na icq...
165418004
PROSÍM, tabulku jsem vytvořil, ale píše mě to Chyba při připojování k serveru..., kde je chyba???????????????????????????????????????
> kde je chyba??????? ...

... Nejspis ve skryptu, kterym se pripojujes ...

Da se ti tezko poradit konkretneji, kdyz ani nenapises jestli je to tady na WZ nebo nekde u tebe na lokale ...

... po kazdym mysql prikazu si vypis ...
echo "DB Chyba: ".mysql_error()."<br /> \r\n";
... a jestli umis cis, mel bys na to prijit sam :) ...

Radek
Radku ja jsem se teda jeste neucil cis^__^.
Mám to na wz, myslel jsem si že je vidět, že tomu moc nerozumím, takže nevím

... po kazdym mysql prikazu si vypis ...
echo "DB Chyba: ".mysql_error()."<br /> \r\n";
... a jestli umis cis, mel bys na to prijit sam :) ...

co to znamená, tabulku jsem vytvořil, dopsal jsem do souboru show.php údaje, které jsem vytvořil tabulkou a teď bych potřeboval docela nutně vědět, jak budu spravovat údaje, nebo proč mi to na stránkách píše Chyba při připojování k serveru, věřím že néni moc těžké to vysvětlit, někomu, kdo s tím moc nedělal!!
>... po kazdym mysql prikazu si vypis ... kde si to mám vypsat?

když tu budu vědět, tak tu chybu najdu,ne?

DÍKY MOC VŠEM ZA SNAHU POMOCT
Ach jo ... kdyby ses podival treba do manualu PHP, je tam i par ukazkovejch kodu, jak se pripojit k DB z PHP skriptu, napriklad ...

<?php
$link = mysql_connect("server", "uziv_jmeno", "heslo") or die("Nelze se připojit");
print ("Spojení navázáno");
mysql_close($link);
?>

"server" = mysql.webzdarma.cz
"uziv_jmeno" = to co mas v administaci jako jmeno databaze / uzivatele ... stejny, jako kdyz se pripojujes do PHPMyAdmina
"heslo" = heslo do DB (mas ho v administraci) ... zase stejny jako do PHPMyAdmina

... to ale jeste neni vsechno, abys mohl pracovat s tou tabulkou, jeste se musi vybrat DB a provest dotaz ...

... napsal bych ti to sem, ale mam pocit, ze pokud si to neprojdes a "nenastudujes" sam, tak je to zbytecna prace a zadelavam(e) si na dalsi podobny dotaz :) ... je to jako jezdit autem a nemit ridicak ... jde to, ale nekdy to dopada spatne :))) ... koukni se na funkce ...

bool mysql_select_db ( string jmeno_databaze [, resource spojeni])
resource mysql_query ( string query [, resource spojeni])

... a jestli nemas doma manual PHP, vrele doporucuju stahnou www.php.cz ... a pokud bys v nem tapal ... tak se koukni na nejaky clanky o PHP pro zacatecniky (treba Kosek ... www.kosek.cz)

A abych nezapomel, to kontrolni vypisovani jsem myslel nasledovne ...

<?php
$link = mysql_connect("server", "uziv_jmeno", "heslo");
echo "DB Chyba: ".mysql_error()."<br /> \r\n";
if ($link) {
print ("Spojení navázáno");
mysql_close($link);
}
?>

... a nebo samozrejme muzes pouzit tu klauzuli die() ...

<?php
$link = mysql_connect("server", "uziv_jmeno", "heslo") or die("Nelze se připojit: ".mysql_error());
print ("Spojení navázáno");
mysql_close($link);
?>

Radek