Pomoc s navrhnutí mysql tabulky(ek) pro fórum

Potřeboval bych vědět, jak udělat kostrukci tabulky(ek).
Mám udělaný fórum kde je na výběr 20 témat pevně daný, pod každým tématem fóra a pod každým fórem thready...
S tím že fórum si bude moci založit kdokoli a bude jeho admin...
A thread kdokoliv registrovanej... Ale nevím jak na to udělat tabulky aby to ylo co nejlépe propracované a rychlé....
Ja jsem forum navrhnul jako 2 tabulky ...

Jedna je tabulka sekci - stromova struktura skupin. Sekce jsou tri druhu ...
- skupina dalsich sekci
- guest book - jednovlaknova
- forum - zobrazuje se jako vice vlaken (neco jako zdejsi sekce)
U kazdy sekce se taky rozlisuji prava, ktera se vyhodnocuji stromove.

Dalsi je tabulka prispevku, ma vazbu na nejakou sekci typu guestbook nebo forum.

Jsem zvedavej, jak bude zdejsi MySQL snaset az se naplni ta tabulka prispevku, ale experimantovat se musi :)

Radek
Přílišně jsem to nepochopil... Zkus to trocha podrobněji...
kdyz jsem delel forum ja
tak byla struktura zhruba takova:

kategorie:
id
nazev

thread
id
id kategore
jmeno
email
host
datum
dotaz // znamena: 'a' - dotaz, 'n' - odpoved

snadne, al bylo to zhruba a uz si to presne nepamatuji
> Zkus to trocha podrobněji...

Behem dvou tri dnu bych mel mit uz prvni alespon trosku funkcni verzi :) ... tak kdyz chvilu pockas, predvedu na prikladu :)

Radek
Supr...
Na to forum se muzes podivat tutom ...

http://rostliny.unas.cz/text/interakt/phorum.php

... myslim, ze z ty prakticky ukazky by to snad mohlo byt jasnejsi ... jinak na ty uvodni strance fora vpodstate vidis vypis ty tabulky se sekcema a pod sekci je prislusny vypis prispevku v dane sekci a to bud jednovlaknove (vypada to jako Guestbook) nebo vice vlaknove, ale to uz jsem psal v tom minulim prispevku.

Jinak ma to jeste spoustu much a trosku nejednotnou terminologii, ale snad to prehlidnes :)

Radek
Pošleš zdroják pls?
Proc tak slozite? Stahni si www.phorum.org skvely forum a nemusis nic programovat ;-)
To se mi nelíbí a navíc se to nedá pochopit a nemám rád programy co nevím co dělají... (Resp. dá, ale musel bys to celí pŘelouskat což je tak na měsíc...)
Me se phorum.org taky zamlova a kdyby mi slo jen o to na svych strankach zprovoznit forum, asi bych pouzil toto ... ale nejlepsi forum je vzdycky to 'MOJE' :o)

to Lukasik: S tema zdrojakama je to tezky, kdybych ti mel dat funkcni verzi, asi bych ti musel poslat cely stranky a to se mi moc nechce :) ... ale ... k cemu bys je konkretne potreboval? ... a mimochodem, jak jsem ti tenkrat posilal ten chat, bylo to co k cemu?

Mozna bych ti mohl poslat ten phorum.engine ... jsou tam v podstate vsechny selekty :) s generovanim HTML vystupu ... ale bez toho zbytku to funkcni nebude.

Radek
No teda.. Radku...

Ty tvoje rostliny jsou pomerne HODNE neprehledny.. jak to forum takk cela ta struktura stranky... byt tebou takk pridam par tabulek, odelam cosmic font a pozadi te stranky... neda se v tom vyznat.. jinak ocenuji tvoji botanickou snahu :-)
Ta botanicka snaha neni moje ... ale i tak dik :o)

Na navigaci a desingu teprv pracuju (jako na vsem), ikdyz na tomhle bych uz moc menit nechtel, ale zkusim se nad tim jeste zamyslet ... konec koncu, ktery stranky se povedou hned v prvni verzi :o) ... (a v podstate tam jeste nejsou zadny uzitecny data :)) ... ale hlavni bude jak se to bude libit tem botanikum :))) ... ale prohlid sis ty stranky vubec? ... muj log je nemilosrdny a mas tam jen jeden pristup :)

Radek