sessions a cookies

Dobrý den,

měl bych jen dvě (vlastně 4) otázky:

1. jak se na Webzdarma pracuje se sessions? Je server nastavený tak, aby sessions standardně posílali jako cookies ke klientovi?

2. v případě, že se snažím pomocí session_register() zaregistrovat proměnnou a uživatel na počítači nepodporuje cookies, bude mi tato funkce vracet FALSE? Tohle jsem nenašel v manuálu, ale předpokládám to. Nebo existuje jiný způsob, jak zjistit, zda klient podporuje cookies?

Díky za odpovědi

Tomáš
zjisteni zaplych cookies: posli cookies a testuj, zda se od klienat vrati...

co se tyce php_sessions, myslim, ze je tu zapla automaticka volba (php bude predavat cookies, kdyz to nepujde pomoci pouzije SID) - ale to nevim jiste, zeptej se Mirka...

m.s.
Jo, je to tak zkoušel jsem si to, sessions jsou tu nastavené tak, že pokud má klient zapli cookies uloží se to do nich, pokud ne, vloží se to do adresy... Takže nevím zda to něco vrací... Já to nikdy nezkoušel, aby mi to něco vrátilo:o).
Jo martine fungujou mi linuxi^_^.
>Jo martine fungujou mi linuxi^_^.

...hmm... to je zajimave... ;-)))

m.s
No jo;).
Ale zalatej windows.-))).
No já to zatím nepotřebuju, ale časem ty sessions otestuju. Nejdřív lokálně, pak na Webzdarma. Pokud je to tak, jak jste říkali, tak je to asi v pohodě. To je standardní a asi nejlepší nastavení.

Díky

Tomáš